E-Mail Nasıl Gönderilir ?

Tarih: 30 Ekim 2009 | Kategori: Diğer | Yazar: | 20 Yorum

spam Şimdi başlığa bakıpta “Abi naptın yok yani o kadarda cahil değiliz” diye bir tepki verebilirsiniz. Fakat malesef ki sektöründe Türkiye’nin en çok taktir ettiğim, başarılı bulduğum, en büyük ve en güçlü firmalarından bir tanesinin bugün bana attığı e-maili görünce bunuda yazmak zorunda olduğumu düşünmeye başladım.

Düşünün büyük bir firmasınız, kalitelisiniz ve çok güzel işler yapıyorsunuz.  İnternet üzerinden iş yaptığınız için e-mail, web sayfası gibi birçok konuda sanal olarak müşterilerinize hitap etmektesiniz.  O zaman gönderdiğiniz e-maillere veya internet sayfanıza yada internet hizmetlerinize çok çok dikkat ederdiniz doğru mu ?

İnternet hizmeti veryorsanız ve ülkenin büyük internet sayfaları ile çalışıyorsanız muhakkak ki e-maillerinize özelliklede müşterileriniz ile ilişkilerinize dikkat etmelisiniz.

Bugün bir mail aldım. Mailde firma benden Logomu istiyor.  İyi güzel dedim Logomu gönderdim. Fakat maile dikkatle baktığımda toplu bir mail olduğunu anladım.  Yani firma tüm müşterilerine maili toplu olarak göndermiş ve TÜM MÜŞTERİLERİNİN E-mail adreslerini bir güzel afişe etmişti. Sonrada arkadaşın biri Logosunu yine Tüm Listeye Forwet etmişti.

Bu insanlar Türkiye’nin en çok hit alan en önemli site sahipleri. Bildiğim kadarıylada 100bin den fazla hit sahibiler.  Yani toplamda bu e-mail sahipleri milyonlarca ziyaretçi potansiyeline sahip insanlar.

Peki bu arkadaşların mail adreslerini kötü niyetli birisi bir güzel alıp spam yaparsa ?  Ne olacak demeyin bazıları kişisel e-mail benim için sorun olmayabilir yada X kişi içinde sorun olmayabilir.  Ama bir spamcının eline bu mailler düşerse ciddi şekilde rahatsız olacağımız kesindir.   Hele ki böyle bir mail olduğunu gören bir spamcı bu fırsatı asla kaçırmaz.

Firmaya daha doğrusu bana mail atan arkadaşa durumu izah ettim.  Fakat böyle bir firmanın en azından internet hizmeti veren ve ülkemizde başarılara imza atan bu denli önemli bir firmanın kalkıpta böyle bir hata yapması içime sinmedi.  Bu hatayı sineye çekelim derim. Diğer arkadaşlarda anlayışla karşılayacağını düşünerek konuyu bitirmek istiyorum.  Merak etmeyin CC Nedir? BCC Nedir hepimiz biliyoruz.


Etiketler: , , , , , , , , ,
Yönetici Notu

Lütfen yapacağınız yorumlarda kişi ve kurumlara hakaret etmeden, kişilik haklarına zarar vermeden görüşlerinizi bildiriniz. Oluşabilecek zararlarda ve gözden kaçabilecek durumlarda tüm sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gizlilik sayfamızda bu bilgiler açıkça belirtilmiştir.

20 Yorum Yapıldı:

 1. Pingback: Sosyal Medya Kullanıcı Defactörü! E-Mail Nasıl Gönderilir? , Bilişim, Teknoloji ve İnternet Dünyası Üzerine

 2. ebru kaya

  müge hanım ben ankara etimesgut emirlerde oturuorum programınızı hiç kaçırmadan izliyorum allahın verdigi canı kullar alıo herkes çocugunu ne hallarle büyütüo bide programda oturuo suçlular utanmadan bu adaletmi suçluların en agır cezaya çarptırılması dilegiyle allah ailelerine sabır versin

 3. İrem Boz

  Merhaba Muge hanım (ablacıgım) Ben Trabzon akcaabat camlıca mahallesınden yazıyorum benım sakat halam var ona sakatlar ıcın akülü araba alamıyoruz ımkanlarımız yetmedıgı ıcın alınamıyo bundan dolayı herkse yardım ettıgınız ıcın sızden bı akülü araba ıstıyoruz hep sırtımızda tasıyoruz gezdıremıyoruz zor oldugu ıcın yardımınızı beklıyoruz SAYGILARIMIZLA …
  TEL:05387627607

 4. s

  nasılsın iyimisın arkadaşım.

 5. bayram-kuş42@outlook com

  hayırlı günler

Yorum Gönder