Facebook’ta İsmimi Değiştiremiyorum?

Yazar: Hamza Şamlıoğlu Tarih: 18.04.2013 Kategori: Diğer , İnternet Şeker: 39
Facebook-isim-degistirme

Facebook-isim-degistirmeAh Facebook ah! İnsanların haykırışlarını neden duymuyorsun? İşin espirisini bir kenara bırakarak sizlere Facebook’ta adınızı değiştirirken dikkat etmeniz gerekenleri ve gerçek isminize nasıl dönüş yapabileceğinizi anlatmak istiyorum.

Uzun bir süredir, birçok kullanıcı Facebook’ta isminin başına TC koymaya başladı. Bunun gibi internetteki yaygın olan yerli / yersiz, yalan ya da gerçek protestolar yüz binlerce kişiye ulaşıyor. İnsanlar soruşturmadan ve araştırmadan bu tarz değişikliklere gidebiliyorlar. Amaç protesto, geyik, destek, bilinçsizlik olsa dahi…

Facebook’ta bu tarz oluşumlar, tepkiler ya da protestolar içerisinde bulunmayın demiyorum!

Söylemek istediğim eğer böyle bir şey yapıyorsanız en azından Facebook kurallarına uygun olarak hareket etmenizdir. Facebook kuralları gereği, bir kişi birkaç kez isim değiştirebilir. Fakat daha fazlasına izin vermez. Yani aklınıza her estiğinde isim değiştiremezsiniz! Bugün adınızı “TC Hamza” yaparsınız, yarın “Kedileri Sever” olur, öbür gün “Mustang Hamza” yaptığınızda isminiz Facebook tarafından kilitlenebilir.

İnciciler de diğer bir yandan göbek atar! Sazanları avladık, artık isim değiştiremiyorlar…

Facebook’ta ad değiştirmenin bir sınırı var!

Facebook, sahte hesaplara karşı kuralları içerisinde…

Tüm kullanıcılarımızın gerçek adlarını vermelerini şart koşuyoruz. Bu da topluluğumuzun güvenli kalmasını sağlar.

Şeklinde uyarıyor! Facebook kurallarına göre “Adınızı sadece birkaç kez değiştirebilirsiniz.” sonrasında son değişiklikler ile baş başa kalacağınızı unutmayın! Yani isim değiştirme hakkınız dolduğunda isim değiştirme bölümünde önceden değiştirmiş olduğunuz 3-4 isimden başka bir isim kullanamıyorsunuz. İsim değiştirirken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da Facebook adminlerinin bu isim değişikliklerini reddedebileceğidir.

Kontrol edilen birçok isme Facebook tarafından aşağıdaki gibi yanıt gelebiliyor.

“Ad değiştirme isteğin otomatik onay sistemimiz tarafından reddedildi.”

Peki böyle bir durumla karşılaşırsam, İncicilerin hışmına uğrar isimi değiştremezsem, ismim kilitlenirse, önceki isimleri kullanmak istemiyorsam, Facebook’ta gerçek adınızı kullanacaksanız, bir tepkiyi ortaya koyduktan sonra ismimi geri alamazsam?..

Facebook’ta adımı nasıl değiştireceğim?

Hani oldu ya İnci protestosuna karıştınız. İsminizi İNCİ yaptınız, sonra TC sonrasında da “Karga” şeklinde değiştirdiniz eskisine dönüp gerçek isminizi kullanmak istediğiniz zaman Facebook…

“Hoop dur bakayım artık isim değiştirmiyorum”

… derse ve isim değiştirmenizi engellerse çözümü var!

Facebook’un Ad Değiştirme Talep formunu doldurup, kimlik bilgilerinizle birlikte Facebook’a iletirseniz kimliğinizde yer alan isminizi kullanabiliyorsunuz.

Aslında bu talep formu, hesabın size ait olduğunu ve isminizi kanıtlayan bir bölümdür. Gerçek adınızı, soyadınızı ve değişikliğin sebebini yazıp, kimlik bilginizi (kimliğinizi tarayıcıdan geçirip Jpg olarak buraya dosya yükle butonuna basarak eklemeniz gerekiyor) dosya olarak eklediğiniz zaman Facebook yetkilileri gerçek isminize dönüşünüzü sağlayabiliyor.

İsim değiştirme nedeninizi de açıkça belirtin!

İsmimi bir protesto için değiştirmiştim şimdi geri dönüş yapamıyorum. Gerçek ismimi kullanmak istiyorum.
İsmimi yanlış yazdım gerçek ismimi kimlik bilgilerinden görebilirsiniz.

gibi gerçek sebepler sıralayarak, değişikliğin onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Kısacası Facebook’a,  “Ağabey ben ettim sen etme affet beni bir halt ettik düşünemedik. Ahan nüfus cüzdanım adım soyadım belli” şeklinde başvuruda bulunmuş olacaksınız.

Birkaç gün içerisinde de isminiz, kimlik bilgilerinde yazan isim olarak değiştirilecektir.  Hani en son değişikliğinizde hayvanları korumak için katıldığınız bir protestoda  “İnek, Eşşek, Mustag, CCC, Kuzu…” gibi bir isimle değiştirdiyseniz yeni bir isme geçişte sıkıntı yaşamayın…Bu Yazıya İki Şeker Atmaya Ne Dersin?

Yönetici Notu: Lütfen yapacağınız yorumlarda kişi ve kurumlara hakaret etmeden, kişilik haklarına zarar vermeden görüşlerinizi bildiriniz.

  1. ezapocime cane

   sasa

  2. reşat işlek

   ismim 60 gün doldu deyişmiyo

  3. reşat işlek

   ismim 60 gün doldu deyişmiyo lawwww

  4. serkan atay

   60 gecmese nogolur

  5. Bulent

   Teakolik sende bu tc cati altinda yasiyorsun turkiye senin gibi insanlarin bencilligi yuzunden ilerlemiyor ya sew ya terk et.

  6. muhammet

   muhammet yapılsın

  7. nuriye

   Bahar yaprak

  8. Ahmet Ünal

   benım gerçek ısmım ahmet ünal böyle olmasını ıstıyorum gereginin yapılmasını arz ederim. :)

  9. ben kendi ismimi kullanmak istemiyorum ne kadar zaman beklemeliyim takma isim kullanmak için cevap yazarsanız sevinirim

   ben kendi ismimi kullanmak istemiyorum ne kadar zaman beklemeliyim takma isim kullanmak için cevap yaza

  10. ayson demirci

   soy ismimi deyistirmek istiyorum yani kizlik soy ismimi kullanmak istiyom ayson demirci olmasini
   lutfen bu konuda yardimci olursaniz sevinirim…

  11. Seval

   Ben facemi açamıyorum ad onayı için kapatıılar kaç gündür açılmadı inceliyoruz diyor yardımcı olurmusunuz kaç günde açılıyor net

  12. muhammed

   İsmim muhammed, fakat bunu kabul etmiyor. Muhammet ismini kabul ediyor. bunu nasıl düzeltebilirim?

  13. engin yıldırım

   Facedeki ismimi değiştirmedi
   Kimlik ismiyle kullanıcı adını değiştirip orjinal olmasını istiyorum

  14. TCEren27antep

   iaim degistıreceğim

  15. şahin diri

   ben gercek ismimimi kullanmak istiyorum olmuyor nerdeyse 1 sene dolacak ya rica etsem yardımcı olabilirmisiniz

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir