Facebook’ta İsmimi Değiştiremiyorum?

Tarih: 18 Nisan 2013 | Kategori: Diğer | Yazar: | 15 Yorum

Facebook-isim-degistirmeAh Facebook ah! İnsanların haykırışlarını neden duymuyorsun? İşin espirisini bir kenara bırakarak sizlere Facebook’ta adınızı değiştirirken dikkat etmeniz gerekenleri ve gerçek isminize nasıl dönüş yapabileceğinizi anlatmak istiyorum.

Uzun bir süredir, birçok kullanıcı Facebook’ta isminin başına TC koymaya başladı. Bunun gibi internetteki yaygın olan yerli / yersiz, yalan ya da gerçek protestolar yüz binlerce kişiye ulaşıyor. İnsanlar soruşturmadan ve araştırmadan bu tarz değişikliklere gidebiliyorlar. Amaç protesto, geyik, destek, bilinçsizlik olsa dahi…

Facebook’ta bu tarz oluşumlar, tepkiler ya da protestolar içerisinde bulunmayın demiyorum!

Söylemek istediğim eğer böyle bir şey yapıyorsanız en azından Facebook kurallarına uygun olarak hareket etmenizdir. Facebook kuralları gereği, bir kişi birkaç kez isim değiştirebilir. Fakat daha fazlasına izin vermez. Yani aklınıza her estiğinde isim değiştiremezsiniz! Bugün adınızı “TC Hamza” yaparsınız, yarın “Kedileri Sever” olur, öbür gün “Mustang Hamza” yaptığınızda isminiz Facebook tarafından kilitlenebilir.

İnciciler de diğer bir yandan göbek atar! Sazanları avladık, artık isim değiştiremiyorlar…

Facebook’ta ad değiştirmenin bir sınırı var!

Facebook, sahte hesaplara karşı kuralları içerisinde…

Tüm kullanıcılarımızın gerçek adlarını vermelerini şart koşuyoruz. Bu da topluluğumuzun güvenli kalmasını sağlar.

Şeklinde uyarıyor! Facebook kurallarına göre “Adınızı sadece birkaç kez değiştirebilirsiniz.” sonrasında son değişiklikler ile baş başa kalacağınızı unutmayın! Yani isim değiştirme hakkınız dolduğunda isim değiştirme bölümünde önceden değiştirmiş olduğunuz 3-4 isimden başka bir isim kullanamıyorsunuz. İsim değiştirirken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da Facebook adminlerinin bu isim değişikliklerini reddedebileceğidir.

Kontrol edilen birçok isme Facebook tarafından aşağıdaki gibi yanıt gelebiliyor.

“Ad değiştirme isteğin otomatik onay sistemimiz tarafından reddedildi.”

Peki böyle bir durumla karşılaşırsam, İncicilerin hışmına uğrar isimi değiştremezsem, ismim kilitlenirse, önceki isimleri kullanmak istemiyorsam, Facebook’ta gerçek adınızı kullanacaksanız, bir tepkiyi ortaya koyduktan sonra ismimi geri alamazsam?..

Facebook’ta adımı nasıl değiştireceğim?

Hani oldu ya İnci protestosuna karıştınız. İsminizi İNCİ yaptınız, sonra TC sonrasında da “Karga” şeklinde değiştirdiniz eskisine dönüp gerçek isminizi kullanmak istediğiniz zaman Facebook…

“Hoop dur bakayım artık isim değiştirmiyorum”

… derse ve isim değiştirmenizi engellerse çözümü var!

Facebook’un Ad Değiştirme Talep formunu doldurup, kimlik bilgilerinizle birlikte Facebook’a iletirseniz kimliğinizde yer alan isminizi kullanabiliyorsunuz.

Aslında bu talep formu, hesabın size ait olduğunu ve isminizi kanıtlayan bir bölümdür. Gerçek adınızı, soyadınızı ve değişikliğin sebebini yazıp, kimlik bilginizi (kimliğinizi tarayıcıdan geçirip Jpg olarak buraya dosya yükle butonuna basarak eklemeniz gerekiyor) dosya olarak eklediğiniz zaman Facebook yetkilileri gerçek isminize dönüşünüzü sağlayabiliyor.

İsim değiştirme nedeninizi de açıkça belirtin!

İsmimi bir protesto için değiştirmiştim şimdi geri dönüş yapamıyorum. Gerçek ismimi kullanmak istiyorum.
İsmimi yanlış yazdım gerçek ismimi kimlik bilgilerinden görebilirsiniz.

gibi gerçek sebepler sıralayarak, değişikliğin onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Kısacası Facebook’a,  “Ağabey ben ettim sen etme affet beni bir halt ettik düşünemedik. Ahan nüfus cüzdanım adım soyadım belli” şeklinde başvuruda bulunmuş olacaksınız.

Birkaç gün içerisinde de isminiz, kimlik bilgilerinde yazan isim olarak değiştirilecektir.  Hani en son değişikliğinizde hayvanları korumak için katıldığınız bir protestoda  “İnek, Eşşek, Mustag, CCC, Kuzu…” gibi bir isimle değiştirdiyseniz yeni bir isme geçişte sıkıntı yaşamayın…


Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
Yönetici Notu

Lütfen yapacağınız yorumlarda kişi ve kurumlara hakaret etmeden, kişilik haklarına zarar vermeden görüşlerinizi bildiriniz. Oluşabilecek zararlarda ve gözden kaçabilecek durumlarda tüm sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gizlilik sayfamızda bu bilgiler açıkça belirtilmiştir.

15 Yorum Yapıldı:

 1. Eyüp ÇELİK

  Abi niye yazıyosun böyle. Bizde bekliyoruz ki sazanlar düşsün. Şu iş temposundan ve stresten bunlar sayesinde kurtulalım :D :D

 2. Şenol Şengül

  Öncelikle eline sağlık hamza abi,en güzeli aynı ismi kullanmak 30 senedir aynı ismi kullanıyorum sıkıntı yok :)

 3. yusuf

  30 sene önce facbook mu vardı amk .s

 4. gokhan

  degıstıremıyorum bır kez degıstırdım sadece

 5. isyancııı

  Ya ben ismimin başına TC koyucam ama isminiz bir face temsilcisi tarafından değiştirldi diyo ama daha önce adımı hiç değiştirmemiştim ki :( Napabilirim söylermisiniz LÜTFEN !!!!!

  • isyancii2

   İncilere sazan olmuşsun :)

 6. gaddar

  kardeş bende deiştiremiyorum bana yardımcı olun biriniz …?

 7. ßilal kaya √

  Adımı değiştirmek istiyorum !

 8. cafer kaplan

  abi ben gerçek adımı yazamıyorum çok saçma cafer ismini kabul etmiyor zafer yapınca oluyor. lütfen yardımcı olun.

 9. sert

  yaa dosyayı yuklemıyoo dosya secılmedı dıyoo napıcammm

 10. adsız

  Ismimi yarım saat önce değiştirdim. Ama eski isimlerden birini kullanmak ıstiyorm değişmiyor . Eski isimlerden kullanmak için zaman geçmesimı gerekiyor

 11. Hamit

  ben facebookta takma adıma birşey yazmak isterken yanlışlıkla bu 2. adım oldu ve bunu değiştiremiyorum ”Adını son 60 gün içinde zaten değiştirdiğin için şu anda değiştiremezsin. Daha fazla bilgi al.” bunu diyor ama bilgi alda bana yardımcı olucak bişey yok ben ne yapmalıyım.

  • berna

   Hamit Arkadaşımla aynı durumdayım ” Adını son 60 gün içinde zaten değiştirdiğin için şuanda değiştiremezsin” daha fazla bilgi al. Diyo bana ne yardımı dokunuyor nede bi sevabı.. Benim bi süre beklenem mi lazım yoksa farklı yollara başvurmak mı lazım ? Bana yardımcı olur musunuz ?

 12. insatcı

  Kardeşim Adam size demiş isim değiştirilemiyor yani isim sadece gerçek ismin olmak kaydıyla nufus cüzdanını fotokobisi ve gerçek bilgilerinizi yolluyip nufus cüzdanınızda yazan isminizi kaymanız için bir nevi dilekce yolluyorsunuz ve başında tc karga yada sonunda istemediğiniz eklentiler kalkıyor çapulcu ayhan ışık örneğim ayhan ışık oluyor oda facebook un sizin dilekcenizi dikkate alması gerekiyor

  neyse birşey daha söyliyim bu admin neden bu kadar kısa konuyu nutuk gibi yazmış anlamadım adam hayatını anlatmış en son paragraf hariç :D millet kafayı yemiş arkadaş :D

 13. ceyhun

  isim değişikliği ne zaman onay verir
  tüm anlatıları yaptım

Yorum Gönder