Vista; Güvenlik Merkezi Hizmeti Başlatılamıyor.

Yazar: Hamza Şamlıoğlu Tarih: 18.04.2009 Kategori: Güvenlik , Microsoft Şeker: 31

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Microsoft Windows Vista işletim sistemindeki “Güvenlik Merkezi Hizmeti Başlatılamıyor” hatasından bahsedeceğim.   Aslında çözümü çok basit bir hata.  Sistem saatinin orada bilgisayarınızı açtığınız zaman çıkan bu hata iletisi  Vista’nın güvenlik birimlerinin çalışmadığını söylemektedir.  Kullanıcı durumun alehine işlememesi için vista tarafından uyarılır.

Bu uyarı balonunu tıkladığımız zaman Windows Güvenlik Merkezi karşımıza gelecektir.  Kapalı olarak gözüken hizmeti açmak istediğinizde yine aynı hata ile karşılaşabilirsiniz.

Çözüm :

Başlat menüsünden çalıştıra gelip  “services.msc” yazıyoruz ve entere basıyoruz.  Karşımıza Windows Vista’nın hizmetler arabirimi geliyor. Bu hizmetler içerisinde resimde gördüğünüz işlevleri gerçekleştiriyoruz.

vista_guvenlik_merkezi_hizmeti1. Hizmetler arasından güvenlik merkezini bulup çift tıklıyoruz.

2. Açılan pencerede başlangıç türü kısmını otomatik olarak seçiyoruz.

3. Uygula butonuna basıyoruz.

4. Başlat butonu aktif hale geliyor ve başlat butonuna basıyoruz.

5. Tamam yapıp pencereyi kapatıyoruz.

Artık devre dışı kalan Güvenlik Merkezi Hizmeti aktif hale geliyor.  Bilgisayarınızı her açtığınızda otomatik olarak servis başlayacak ve sistemi denetlemeye devam edecektir.

Sebep :

Açıkcası kesin bir sebep söyleyemeyeceğim. Çünkü neden kapandığı hakkında net bir araştırma yapmadım.  Fakat virüsler, trojanlar yada sisteme kurduğunuz bir program veyahut başlangıçtaki çalışan dosyaların girdilerinin silinmesi yada değiştirilmesi buna neden olabilir.

Hadi kolay gelsin.Bu Yazıya İki Şeker Atmaya Ne Dersin?

Yönetici Notu: Lütfen yapacağınız yorumlarda kişi ve kurumlara hakaret etmeden, kişilik haklarına zarar vermeden görüşlerinizi bildiriniz.

  1. sabaheddin Aygün

   Allah senden razı olsun sorunumu çözdüm:Bu olaya sebeb olan hadise reo uninstal ile program silmiştim galiba bundan olsa gerek diye düşünüyorum.

  2. fatih doyubelli

   kardeşm saol valla oldu :D

  3. emrah

   söylediğinizi yaptım açıldı ama birkaç saniye sonra geri kapanıyo. sistem geri yükleme yapacağım ama wiwndows güvenlik merkezi hizmetini aç diyor.

  4. mtDD

   çözemeyen arkdaşlar combofix çalıştırsınlar…ama bütün proğramları(antivirüs bilhassa) kapatıp çalıştırın..bende çözdü…iyi günler

  5. hegate

   Teşekkürler arkadaşım harikasın çok sağol : ))

  6. freedeu

   ellerine sağlık arkadaşım teşekkür ederim saanaa:)

  7. Kadir

   Kardeş dediğini yaptımda başlat diyorum bu hizmet güvenli modda çalışamaz diyor.

  8. normalites

   Teşekkürler kardeş işe yaradı.

  9. yusuf

   kardeş ben sizin yaptığınız bütün olayları anladım fakat hizmet menüsünü açtıktan sonra güvenlik merkezi sekmesi bende yok nereye gitmiş olabilir :)

  10. hasan

   güvenlik merkezi yok hizmetlerde onu nasıl düzeltebilirim

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir