WordPress .htaccess ile Wp-login.php ‘yi Şifreleyelim.

“WordPress .htaccess ile Wp-login.php ‘yi Şifreleyelim.” üzerine 54 yorum

 1. Aslında .htpasswd dosyasını tarayıcıyla girilemeyen bir dizine koymaktan başka, buna yine bir .htaccess ile girişi engelleyebilir ve/veya ismini değiştirebiliriz. Bir de ben sadece wp-login.php dosyasına değil de, wp-admin dizininin tümüne engel koyuyorum, her ne kadar oturum açmayan biri wp-login.php’ye yönleniyor dahi olsa.

  Güzel yazı. Ayrıca burada bu yöntemle yapmak istemeyenler, mümkünse bir de hosting yönetim panellerinin dizin şifreleme özelliği olup olmadığına baksın. O sizin yerinize yapacaktır.

  İyi günler…

  Cevapla
 2. arkadaşlar bu ne işe yarıyor. ben siteme üye kabul etmiyorum ama bunu yaparsam üyeliklere giriş dahamı güvenli olur.

  Cevapla
 3. merhaba.konuyu tekrar gündeme getireceğim ama sitem hacklendi.şimdi kullanıcı adı ve şifre değiştirdim ve sitelerde gezerken bu güvenlik önlemi dikkatimi çekti. Sorum şu olacaktı : bende /.htpasswds/ diye bi klasör var. bu oluşturduğum şifreyi bu klasörün içine txt dosyası olarak mı atcam yoksa php dosyası olarak mı.ya da ben cok yanlış anladım :) bi de bende .htacsess dosyası hiç yok nasıl oluştutulur yönlendirme yaparsanız sevinirim…

  Cevapla
 4. @Gökhan
  Merhaba ;

  AuthUserFile /home/teakolik.com/.htpasswd # Şifremizin bulunduğu dosya yolunu belirttik

  satırında belirttiğim gibi şifreyi koyduğunuz dosyanın adı: .htpasswd olacaktır.

  Cevapla
 5. özür dilerim ama son bir sorum olacak.girişte yeni bir şifre ekranı geldi.şifrem o sitede oluşturduğum site herhalde.peki kullanıcı adım ne? bi türlü giremedim wp-admine? eğer apache şifresi ise onu nereden öğrenebilirim?

  Cevapla
 6. @Gökhan
  Dikkatle yazımı okursanız;

  teakolik:asasdas324235235sdfasdf

  gibi bir şifreleme örneği vermiştim. Baştaki “teakolik” username tabi siz istediğiniz gibi değiştirmekte özgürsünüz. Şifreyi ise yazıda belirttiğim gibi bir şifre üretme sitesinden üreterek user’in yanına yazıyorsunuz.

  Cevapla
 7. anladım kusura bakmayın gece geç oldu algıda güçlük çekiyorum. bi de sitem hacklenmiş de kendimi veremiyorum işe. http://www.azriskcokpara.com arama yaptığımda yada kategori ye tıkladığımda uyarı mji geliyor. herhangi bi bilginiz var mı?

  Cevapla
 8. @Gökhan
  Eğer yedekleriniz varsa geri yükleyin.

  1. WordPress en son sürüme güncelleme yapın.
  2. Databasenizi mümkünse hack olayından bir gün öncesine çekin.

  Cevapla
  • Windows server üzerinde .htaccess yoktur. Bunu host firmanızdan isteyebilir yada kodları Win Server üzerine yorumlayarak güvenlik sağlayabilirsiniz.

   Cevapla
 9. Denedim, çalıştı ancak oluşturduğum şifreyi girdikten sonra beni anasayfaya yönlendirdi. Buda .htacces dosyası ile ilgili sanırım ancak nasıl ayarlandığı konusunu bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar…
  ultraslan939[at]yahoo[dot]com

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)