22” Samsung SyncMaster 226 NW

Merhabalar bu gün size 22′ Lcd monitörümüzü tanıtacağım. İlk olarak dış görünümden bahsedeyim. Alışılmışın çok dışında bi lcd monitör görüntüsü var 55 ekran tv den biraz büyük.

16:9 . 2 ms tepkime süresi olan bu monitörün kontrast oranı 3000:1.Vista ile çalışması tavsiye edilen ürün bizde xp pro sp 2 işletim sistemine bağlı. Eski lcdlere göre arkasında girişler bir kapak yardımıyla gizlenmiş. Oyun performansı beklenen seviyenin çok çok üzerinde. Böyle bir monitörün tek kötü yanı ki monitörün hatası olamaz, eğer ekran kartınız düşük ise çok belli olur. Ekran kartının yetersizliğini anında fark edebilirsiniz. Kullanım olarak bizlere birkaç seçenek ile sunulmuş. Seçeneklerden Kişisel ayarlandığında standart basit bir parlaklık ile bir görüntü bize sunan bu monitör seçeneklerle biraz daha oynandığında insanı biraz daha cezbediyor. Metin seçeneğinde parlaklık bayağı bi kısılıyor , İnternet seçeneğinde Metinden biraz renkli ve parlak, Oyunda ise en canlı renkler ve parlaklık karşımıza çıkıyor. Bu seçeneklerden bahsetmediğim ve en iyisi olan Dinamik Kontrast seçeneği bu seçenekte monitör ekrana gelen her sayfa için kendini yeniliyor. Çoğu lcd de olduğu gibi Auto tuşu ile otomatik olarak ekranı düzenliyor(sağ, sol, yukarı, aşağı). Benim gibi 17′ kullanıcısına bu monitör verildiğinde gereğinden fazla tepki vermek gayet normalmiş.Ürünün fiyatı 368 $ +kdv olarak değerlendiriliyor. By Tea bu monitörü ilk gördüğünde 🙂 Bu nedir ? diye bir soru sormuştu buradan cevaplayayım Monitör. İlk tepkiler genellikle bu plazmamı diye geliyor.

Wordpress kullananlar yazı yazma bölümünden monitörün ne kadar büyük olduğunu anlayabiilir heralde.:)

“22” Samsung SyncMaster 226 NW” üzerine 8 yorum

 1. “:D kedi uzanamadığı ete mundar dermiş”

  ya hiç sevmiyorum bu monitörleri. siteleri açtığımda yarısı boş kalıyor çok kafam bozuluyor. 😛 😀

  Yanıtla
 2. Bendede 940Bw modeli var, yani işyerimde. Evde 17″ bit pazarından… Geniş ekren monitörler çok işe yarıyor, neredeyse 2 pencere yan yana kullanabiliyorsunuz.

  Yanıtla
 3. Erdem Tuzen ;

  puhahaha 🙂 Süpersin yaws 🙂

  MiM ;

  En güzel tarafıda tasarım yaparken ekranın tamamını görebilmek…

  Yanıtla
 4. Nedense tüm SAMSUNG ürünleri bende hep iyi izlenim yaratmıştır. Galiba bunda kullandığım ürünlerinin (dijital foto makinesi, cep telefonu, monitör) özelliklerini eksiksiz yerine getirmesi ve zırt pırt arıza çıkarmamasının etkisi büyük.

  Yanıtla
 5. uğur: kardeş sen galiba samsung un 399ytl lik video kameralarını denememişsin.inan 6600 ondan daha ii çeker 🙁

  Yanıtla
 6. Merhaba,
  Ben 17” Samsung 732 N+ monitör kullanıyorum ve aynı anda iki programı kullanmam gerektiğinde (ki sürekli iki pencere açık çalışırım) küçültüp birini ekranın sağ tarafına diğerini sol tarafına taşıyıp sonra da program ekranları çok küçüldüğü için scroll yapmak artık çok yorduğu ve zaman kaybettirdiğinden 22” bir monitör almaya karar verdim ve tabi ki bir de ekran kartı. Online sitelere baktığımda kiminde ayaklı yüksekliği verilirken kiminde verilmemiş. Ben de bu nedenle “Ekran Tipi”(Görüntü Oranı) açısından bana uygun monitörü bulmaya çalışıyorum; ancak burada da 16:9 ve 16:10 olarak iki kategoriye ayrılmış ve bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum. Bana yardımcı olur musunuz? 16:9 ve 16:10 ne demektir ve arasındaki fark nedir?
  Şimdiden teşekkürler,
  İyi çalışmalar
  Ada

  Yanıtla

Yorum yapın