ABBYY, FineReader Online Servisini Yeniliyor

FineReader Online karşınızda! ABBYY’nin en yeni OCR teknolojilerine dünyanın her yerinden ve her bilgisayardan tüm internet kullanıcıları tarafından erişilebiliyor. Moskova, Rusya (5 Nisan, 2011). Dilbilim, belge tanıma ve bilgi girişi alanında dünyada önde gelen yazılım ve hizmet sağlayıcısı olan ABBYY firması, FineReader Online servisini yeniledi.

Yenilenmiş sürüm, düşük kalitedeki resimlerin daha düzgün tanınması için fotoğrafların önişleme teknolojisi – Camera OCR’ı ve çok sayfalı belgenin mantıksal yapısını ve orijinal biçimlendirmeyi koruma imkânını sağlayan ADRT® teknolojisini içeren ABBYY FineReader 10 platformu üzerinde kuruldu.

Daha rahat çalışma için servise yeni imkânlar eklendi. ABBYY FineReader Online artık MS Office’in yeni formatlarını ve Google hesabı üzerinden girişi destekliyor. Ayrıca, kayıt esnasında kullanılan e-posta adresini yeni bir e-posta adresiyle değiştirme imkânı eklendi.

FineReader Online

ABBYY Ukrayna firmasının Masaüstü Ürünleri Uluslararası Satış Departmanı yöneticisi Igor Fedorets: “Gün geçtikçe daha fazla kullanıcı masaüstü bilgisayarlar yerine taşınabilir cihazları, alışagelmiş yazılımlar yerine de online servisleri tercih ediyor. ABBYY FineReader Online ile FineReader 10’un tüm avantajlarına sahip oluyorsunuz ve tam fonksiyonlu web-tarayıcısı olan herhangi bir cihazda, işletim sisteminden ve teknik özelliklerinden bağımsız olarak internetin olduğu her yerde servisi kullanma imkânınız oluyor” dedi ve şöyle devam etti: “Servisin yenilenmiş sürümünde arkadaş davet etme sistemi faaliyete geçirildi. Şöyle ki, davet edilen ve kayıt işleminden geçen her bir arkadaş için, kullanıcı 3 bedava sayfaya sahip oluyor. FineReader Online – ABBYY’nin OCR ürünleri üstünlüğünün farkına varmak için mükemmel bir fırsat”.

2010 Yaz aylarında faaliyete geçen ABBYY FineReader Online hizmetinin tam fonksiyonlu sürümü kullanıcılara, bilgisayara herhangi bir yazılım kurmadan, doğrudan web-tarayıcısı üzerinden belgelerin resimlerini düzenlenebilir metin biçimlerine kolay ve hızlı bir şekilde dönüştürme imkânını sunuyor.

Servis basit ve kullanışlı arayüzüyle dikkat çekiyor. Metin 3 basit adımla tanıtılabilir: resim yüklenir, kayıt biçimi seçilir ve elde edilen sonuç e-posta yoluyla veya sitedeki kullanıcı profilinden alınır.

ABBYY FineReader Online 37 tanıma dilini desteklemekte ve çok dilli belgeleri de işleyebilmektedir. Bu servis JPEG, TIFF, PNG, DjVu biçimlerin de dâhil olduğu tüm yaygın grafik biçimlerini destekliyor, PDF biçimini tanıyabiliyor ve tanıma sonuçlarını DOC, DOCX, XLS, XLSX, TXT, RTF, PDF ve PDF/A gibi en çok kullanılan metin biçimleri olarak kaydetme imkânını sunuyor.

Esnek fiyat politikası ve internet üzerinden anında erişim sayesinde bu servis, metin tanımaya fazla ihtiyaç duymayan fakat hizmetin erişilebilirliğine ve sonucun kalitesine önem veren geniş kullanıcı kitlesine avantaj sağlayacak.

Yorum yapın