Abbyy Mac Kullanıcıları için OCR Aracını Duyurdu

Mac Kullanıcıları için OCR; Belge tanıma, veri yakalama, dil teknolojileri ve hizmetleri alanında lider yazılım üreticisi ABBYY bugün, Mac platformunda belgelerin verimli bir şekilde taranmasına ve dönüştürülmesine olanak tanıyan profesyonel OCR (Optik Karakter Tanıma) uygulaması FineReader Pro for Mac’ın çıkışını duyurdu.

Yeni uygulama, Mac kullanıcılarının belgelerini popüler elektronik dosya biçimlerine dönüştürerek kolaylıkla düzenlemelerine, paylaşmalarına, arşivlemeye, içlerinde arama yapmalarına ve taranmış belgelerden, PDF’lerden ve dijital fotoğraflardan zorlanmadan metin kopyalamaya olanak tanıyor.

Kullanıcılara yüksek doğruluk oranıyla metin tanıma ve sayfa düzeni için akıllı yeniden yapılandırma imkanları tanıyan ve çok kolay anlaşılır bir arayüzüne sahip olan FineReader Pro for Mac, elle yeniden yazmaya karşı güvenilir bir alternatif sunuyor.

ABBYY’nin FineReader Bölüm Direktörü Ivan Bodyagin, yeni ürünle ilgili yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “Bundan önce Mac platformunda profesyonel kalitede OCR çözümleri bulunmuyordu; dolayısıyla birçok kullanıcı daha kısıtlı özellikleri olan çözümlere yöneliyor, iş akışlarında OCR teknolojisinin sunduğu potansiyelden faydalanamıyordu. FineReader Pro for Mac, günlük sıradan belge dönüştürme işlemlerinden daha karmaşık projelere kadar çok farklı ihtiyaçlara hitap edecek bir işlevsellik ve performans sağlamak üzere tasarlandı. Bu yeni ürünle birlikte Mac kullanıcıları artık OCR teknolojisinin tüm avantajlarından yararlanabilecek.”

Belgeler ve görüntülerle yapılan günlük çalışmaları basitleştirmeyi hedefleyen FineReader Pro for Mac, eskiden Mac kullanıcılarının çok zamanını alan görevleri modernize ediyor. Çözüm; belgelerin taranması ve tarama, fotoğraf ve PDF gibi belge resimlerinin DOCX, ODT, RTF, XLSX, aranabilir ve ABBYY Announces Professional OCR Tool for Mac Users korumalı PDF ve PDF/A, PPTX, HTML, EPUB® ve FB2 gibi popüler biçimlere dönüştürülmesi için kullanışlı araçlar sunuyor.

Yazılım, ayrıca kullanıcıların ihtiyaç duydukları bilgiyi tüm belgeyi işlemeden hemen kopyalamaları ve alıntılamaları için bir belge üzerinde sadece seçtikleri alanları işlemelerine ve tanıtmalarına olanak tanıyor. FineReader Pro for Mac, çeşitli metin okuma yardımcı uygulamaları tarafından kullanılacak belgeler oluşturmak için de etkin bir şekilde kullanılabiliyor.

Başlıca özellikler:

  • Eşsiz OCR Doğruluğu ve Mac Üzerindeki En Geniş Dil Desteği — FineReader Pro for Mac, ABBYY’nin karakter tanımada yüzde 99,8’e varan doğruluk oranı* sunan ödüllü OCR ve belge dönüştürme teknolojisi üzerine kuruludur. Dahası, yazılım aralarında Avrupa dilleri, Çince, Japonca, Korece, Tayca, Vietnamca, İbranice ve Arapçanın da yer aldığı 180’i aşkın dilde metinleri, her türlü kombinasyonda otomatik olarak algılar ve tanır.
  • Orijinal Biçimlendirme ile Microsoft® Word, PDF ve Apache OpenOffice Writer’a Dönüştürme — ABBYY’nin akıllı Uyarlamalı Belge Tanıma Teknolojisi ile (ADRT®) ile FineReader Pro for Mac, metin boyutu ve yazı tipi stilleri, tablolar ve şemalar, sütunlar, alt ve üst bilgiler, dipnotlar, içindekiler bölümü, sayfa numaraları ve çok sayfalı dokümanlarda sık rastlanan diğer öğeler dâhil belgenin tüm yapısını ve biçimlendirmesini doğru bir şekilde tekrar oluşturur. Uygulama belgeyi PDF dosyasına kaydederken içerik özeti imlerini tanıyıp kopyalayarak oluşturduğu canlı bağlantılarla, belgeyi daha kolay dolaşmanızı ve okumanızı sağlar.
  • Sezgisel, Görev Odaklı Kullanıcı Arayüzü — FineReader Pro for Mac, normalde belgeleri işlemek için gerekli olan adımları tek bir tıklamaya indirmek amacıyla tasarlanmış ileri derecede optimize edilmiş, bulunması kolay bir kullanıcı arayüzü sunar.
  • Dijital Fotoğraf Makinesinden OCR ve Görüntü Önişleme — Kullanıcılar standart tarayıcılar yerine fotoğraf makinelerini ve mobil cihazlarını kullanarak fotoğrafını çektikleri belgeleri de OCR ve dönüştürme işlemlerinden geçirebilir. Belge türüne bağlı olarak, FineReader Pro for Mac görüntüdeki çeşitli sorunları düzeltmek için tanıma işleminden önce çeşitli önişleme seçenekleri uygular. Çok yönlü Görüntü Editörü ile kullanıcı parlaklık ve kontrast ayarlarını yapılandırabilir, eğik metin satırlarını düzleştirebilir, yamulmaları düzeltebilir, ISO karıncalanmasını azaltıp hareket bulanıklığını giderebilir, ikili sayfaları ayırabilir, resimleri kırpabilir ve daha pek çok işlem yapabilir.
  • PDF’ler için Güvenilir Arşivleme ve Paylaşım — FineReader Pro for Mac, kullanıcıların belgeleri içinde arama yapılabilir, sıkıştırılmış ve korumalı PDF dosyalarına dönüştürerek günlük çalışmalarında PDF formatından tam olarak faydalanmalarına olanak tanır. Yazılım ayrıca bir belge içinde hızla gezinebilmeniz için PDF ana hatları oluşturur, taşınabilir cihazlar ve ekran okuyucu aygıtlar için optimize edilmiş etiketli PDF’leri destekler ve uzun süreli arşivleme için PDF/A formatına aktarım yapabilir.
  • Hızlı E-Kitap Oluşturma — Uygulama kullanılarak kağıt belgeler ve resimler, popüler Electronic Publication (.ePub) ve FictionBook (.fb2) formatları dâhil e-kitap okuyucu cihazlar, tablet PC’ler ve akıllı telefonlar tarafından desteklenen formatlara kolaylıkla dönüştürülebilir.

Nasıl Edinebilirsiniz?
FineReader Pro for Mac’ı şimdi Mac App Store veya ABBYY Çevrimiçi Mağazası üzerinden satın alabilirsiniz. ABBYY FineReader Express Edition for Mac kullanıcıları kendi kopyalarını özel bir fiyata FineReader’ın tam profesyonel sürümüne yükseltebilir. Ürün ve fiyatlandırma hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen http://www.abbyy.com.tr/products/personal/finereader/pro_for_mac/ adresini ziyaret edin.

Not: *ABBYY’nin kurum içi testlerine göre. Doğruluk oranı ve biçimlendirme sonuçları, belgenin kalitesine ve tarayıcı ayarlarına göre farklılık gösterebilir.

Yorum yapın