Abbyy, Windows 8 Arayüzü İçin OCR Uygulamasını Piyasaya Sürdü

Belge tanıma, veri yakalama ve dilbilim teknolojileri ve hizmetleri alanında lider yazılım sağlayıcı ABBYY, Microsoft Windows 8’in dokunmatik kullanıcı arayüzü için özel tasarlanmış yenilikçi bir karakter tanıma (OCR) uygulaması olan FineReader Touch’ı kullanıma sundu.

ABBYY FineReader Touch, kullanıcıların taranmış belgeleri Microsoft Word, TXT ve daha pek çok farklı metin formatına kolayca dönüştürebilmesini sağlayan bulut bilişim tabanlı ABBY OCR hizmeti aracılığıyla metin tanıma ve belge dönüştürme seçenekleri sunuyor. Yeni işletim sistemini ve bu sistemin dokunmatik aygıtlar için yeni tasarlanmış arayüzünü destekleyen ilk OCR uygulamalarından biri olan ABBYY FineReader Touch’ı Windows Store’dan indirebilirsiniz.

Windows 8’in resmi lansmanıyla beraber, ABBYY FineReader Touch, Microsoft’un bu yeni işletim sistemiyle çalışan tüm aygıtlarla uyumlu bir hale gelmiş olacak. Kullanıcılar, algılanan belge görüntülerini Dropbox, Evernote, Google Drive ve Microsoft SkyDrive gibi bulut depolama sistemlerine kolayca aktarabilir veya elde ettikleri belgeleri tablet veya bilgisayarlarının yerel sabit sürücüsünde depolayabilir.

ABBYY FineReader Touch, belgelerini uygun formatlarda kaydetmeye veya dijital hale getirmeye ihtiyaç duyan profesyonel kullanıcılar ya da raporlar ve araştırma dokümanları hazırlayan öğrenciler ve bilim insanları için oldukça faydalı bir yardımcı. Bulut tabanlı bir OCR hizmeti olan ABBYY FineReader Online ile entegre olan bu uygulama, aralarında Türkçe’nin de bulunduğu 42 dilde tek dilli ve çok dilli metin tanıma özelliğini destekliyor. Yazılım, farklı biçimlendirme unsurlarını (başlıklar, madde imleri ve numaralı listeler, sütunlar, tablolar ve görseller gibi) ve belge düzenlerini doğru bir şekilde yeniden oluşturabilme özelliği sayesinde kullanıcıların pek çok belge türünü doğru bir şekilde işleyebilmesine imkân tanıyor.

ABBYY FineReader Ürün Müdürü Sergey Popov, “Bu uygulamayı geliştirirken odaklandığımız temel nokta basitlik ve kullanım kolaylığıydı. Sonuçta ortaya çıkardığımız ürün, bulut bilişim tabanlı bir hizmetin tüm avantajlarını sunuyor. Tüm temel veri işleme faaliyetleri Microsoft Windows Azure® üzerinde gerçekleştirildiğinden bilgisayar kaynaklarını çok fazla tüketmiyor” dedi.

Abbyy Windows İşletim Sisteminde!

Tüm dünyadaki Windows aygıt kullanıcılarının, stratejik iş ortakları tarafından geliştirilen bu yeni bulut tabanlı OCR uygulamasından faydalanabileceğini belirten Microsoft Rusya Genişleme Birimi Başkanı Mikhail Chernomordikov ise, “ABBYY FineReader Touch’ın özel olarak geliştirildiği yeni Windows arayüzü, belgelerle kolayca ve konforlu bir şekilde çalışılabilmesini sağlıyor. Windows Azure platformu ise, belgelere kolay erişimin yanı sıra güçlü ve hızlı işleme kapasiteleri sunuyor” dedi.

ABBYY FineReader Touch’ı Windows Store’dan ücretsiz olarak indirip kurabilirsiniz. Uygulamanın sunduğu “kullandığın kadar öde” ücretlendirme sistemi, kullanıcıların sadece işledikleri gerçek sayfa sayısı kadar ücret ödemesini sağlayarak maliyetlerden tasarruf etmelerini mümkün kılıyor. Ayrıca her kayıtlı kullanıcı, 20 sayfa ücretsiz dönüştürme bonusu kazanıyor.

Yorum yapın