Admingle, Red Herring Europe Ödülünü Kazandı!

redherring-fotoBasın Bülteni – Avrupa’nın önde gelen girişimlerine dikkat çeken ve girişimlerin inovasyon ve teknolojilerini belirleyen Red Herring Europe 100 ödüllerinin kazananları geçtiğimiz gün açıklandı.

Facebook, Google, Yahoo, Skype, Salesforce.com, Youtube, eBay gibi yaşam ve çalışma şeklimizi değiştiren pek çok şirketi ilk keşfeden Red Herring editör ekibi finansal performanstan teknolojik inovasyona, yönetim kalitesinden pazar penatrasyonuna kadar işletmelerin tüm stratejilerini hem nitelik hem de nicelik olarak değerlendirerek Red Herring’in Top 100 Europe listesini oluşturdular. Bunu yaparken de hem geçmişe yönelik kayıtları incelediler, hem de birbirine benzeyen startupların farklı duruşlarını analiz ettiler.

Red Herring CEO’su ve yayıncısı Alex Vieux, en çok büyüme potansiyeli gösteren startupları seçmenin hiçbir zaman kolay olmadığını söyledi ve “Tüm kıtada yüzlerce adayı inceledik ve yoğun bir eleme döneminin ardından listeyi daraltıp 100 kazanana indirgeyebildik. Her yıl bu konuda rekabet daha da artıyor ve adMingle’ın vizyonunun tam bir Red Herring kazananı olduğuna inanıyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Türkiye ‘den katılan 5 girişimden ve kazanan 4 girişimden biri olan adMingle’ı, kurucu ortağı ve CEO’su Selim S. Benbasat temsil etti. Sunumunun ardından Selim Benbasat şu açıklamayı yaptı: ”Red Herring’te bulunmaktan gurur duyuyorum. Türkiye ile İngiltere‘de çok hızlı bir yükselme yakaladık. Mayıs ayı içerisinde 3. ülkemizi de açıyor olacağız. Sene sonuna kadar 5 ülkede yerel olarak bulunmayı ve 12 ülkede internet üzerinden satış yapmayı hedefliyoruz. Öncelikle ekibime, odakları ve emekleri için candan teşekkür ederim. Ayrıca adMingle’ın vizyonuna inandıkları ve bu önemli listede yer almamıza karar verdikleri için Alex Vieux‘a ve Red Herring ekibine de özellikle teşekkür ederim”

Red Herring finalistlerine ulaşmak için http://www.redherring.com/events/red-herring-europe/2013_finalists/ adresine girebilirsiniz.

http://admingle.com.tr

Yorum yapın