Adsense RSS reklamlarını nasıl ekleriz ?

Merhaba arkadaşlar. Google Adsense geçenlerde  RSS reklamlarını aktif ettiğini şu yazımda sizlerle paylaşmıştım.

Öncelikle Google Adsense hesabınızdan Adsense kurulumundan RSS reklamı ekleyelim. Beslemeler için AdSense sayfasından reklam ayarlarını seçiyoruz. Daha sonra Yeni bir kanal oluşturmamız gerekmekte. Yeni kanalımızı oluştururken bizden kanal ismi ve kanal açıklamasını istiyor. Burada dikkat etmemiz gereken kutucuğu işaretlememizdir.

Altta sağda küçük yazılarla Yeni Bir Yayını Etkinleştirme tıklıyoruz. Buradan RSS adresimizi gireceğiz. Feedburner hesabımızdaki RSS linkimizi buraya girmemiz gerekiyor. FeedBurner hesabımdaki linki yapıştırdıktan sonra sonraki diyerek devam ediyoruz. http://feeds.feedburner.com/teakolik  gibi bir adresle sizi karşılayacak. Bu bölümde ise yayınınızı onaylıyor dilinizi seçiyorsunuz ve işlem bitiyor.

Feedburner hesabımıza giriş yapıyoruz ve burada FEED özellikleriniz arasındaki MONETIZE sekmesine geliyoruz. Bu sekmede sevisi aktif etmek için AŞAĞIDAKİ ACTIVE seçeneğini seçiyoruz ve sonrada kutucuğumuzu işaretleyip adsense reklamlarının görüntülenmesi için Feedburner ‘e yetki vermiş oluyoruz.

Burada birde CANNEL bölümünden kanal seçmemiz gerekiyor Cannel de kanal seçili değildir. Kanalı seçmek için Edit Cannels linkine tıklıyouz ve bizi Google Adsense kanal bölümüne yönlendiriyor. Bu bölümde BESLEMELER e gelip kanalları görüyoruz. Eğer beslemeler için kanal oluşturmadıysak kanal seçemeyiz.

Kanalınızı seçtiğiniz zaman sizden REKLAM VERENLER için bir açıklama istiyor. Bu açıklamayı doldurursak ve kutucuğu işaretlersek reklam verenler bu açıklamalara göre sitenize reklam vereceklerdir. Bu yüzden sitenizle alakalı bir açıklama girebilirsiniz.

Feedburner deki yerimize geri dönüyoruz ve oradaki en altta Get the HTML code to put ads on your site bölümünden sitemiz için kodlarımızı alıyoruz. Bu kadar basit.

10 dakika sonra kodlarımız aktif olacaktır ve FEEDBURNER hesabı üzerinden ADSENSE kodlarımızı RSS lerimizin arasında yerleştirmiş bulunacağız.  Artık RSS lerinizi okuyanlar ADSENSE reklamlarınızıda görecekler… İyi kazançlar dilerim …. by TEAkolik

“Adsense RSS reklamlarını nasıl ekleriz ?” üzerine bir yorum

  1. Eline sağlık TeaKolik. Güzel bir yazı olmuş. Hatta siteni RSS ile takip ediyorum. Feedreader ile yazıyı okurken Google reklamları yazının içerisinde dikkatimi çekti. Google her geçen gün artan RSS kullanıcılarını dikkate alarak böyle birşey yapması özellikle gelirinin büyük bir çoğunluğunu Google reklamlarından kazananlar için çok iyi bir gelişme oldu.

    Yanıtla

Yorum yapın