Akıllı Kavramına Akü Desteği

Birkaç yıl öncesine kadar kullandığımız birçok şeyin başına “e-“ koymaya başlamıştık. E-kitap, e-dergi, e-eğitim, e-okul, e-devlet, e-imza…

Şimdilerde ise teknolojinin her noktasında “Akıllı” kavramını görmeye başladık.  Akıllı yüzük, akıllı gözlük, akıllı araba, akıllı telefon, akıllı televizyon, akıllı sms, akıllı…

Teknolojinin hızla hayatımızı etkilemeye ve hayatımızı sanal dünyaya adapte etmeyi sürdürdüğü şu günlerde “Akıllı” kavramı giderek yaygınlaşmaya başladı.

Bunlardan bir tanesi de “Akıllı Akü”

Evet, yanlış duymadınız, arabalardaki aküler de artık “Akıllandı”. Yiğit Akü, yeni bir teknolojiye imza atarak, “Akıllı Akü”yü üretmiş.

[kirmizi]Akıllı telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde, akünüzün şarj durumundan aracınızın elektrik sistemine kadar her şeyi kolayca takip edebileceksiniz.[/kirmizi]

Yiğit Akü, Prestige v3.0 akıllı aküyü, “akıllı çip /mikro devre” teknolojisi ile üretiyor. Akıllı aküde bulunan garanti sayacı, araca ilk takıldığında devreye giriyor ve aracın çalışmadığı süre boyunca tüm verileri kayıt altında tutuyor.

Aküde problem yaşanması durumunda hafızada kaydedilen veriler kullanılarak, hatanın araçtan mı yoksa aküden mi kaynaklandığının tespitini sağlayabiliyor.

Bluetooth teknolojisinin de kullanılabildiği Prestige-akıllı aküler, aracın kaputunu açmadan, cep telefonuyla akünün ve aracın şarj durumu kontrol etme kolaylığı sağlıyor. Uygulama sayesinde, en yakın servis ve bayi noktasını navigasyon yardımı ile ulaşmak ve online akü satın almak da mümkün hale getirilmiş.

Bakalım, hayatımıza başka hangi Akıllı teknolojiler dahil olacak?

“Akıllı Kavramına Akü Desteği” üzerine bir yorum

  1. Herşeyin akıllısı zarar bence . 🙂 Akıllı denilince başta zaafiyet ve riskleri göz önünde bulundurmak gerekir.

    Cevapla

Yorum yapın