AMD Neyi bekliyor ?

 AMD Neyi bekliyor ?

AMD firmasının AUSTIN deki merkezinden ne ses var nede soluk .. Adamlar uyuyor yada uyuyormuş numarası yapıyorlar. Intel Firmasının ürettiği CORE DUO işlemciler ile AMD nin 64 bit lik teknolojisi YENİLDİ.. AMD – INTEL savaşında şuan galip INTEL CORE DUO testleri sistemlerin ne kadar iyi olduğu gözle görülür farklarla ortada. Fakat AMD den herkes bir atak beklerken AMD den herhangi bir haber çıkmıyor. 8 Eylül deki HP Video Konfransı sunan AMD firması HALO sistemleri hakkında bir gösteri yaptı. Bu gösteride AM2 platformunda 4X4 gösterisi gerçektende harikaydı ve şüphesiz bu konuda profesyonel olduklarını gösterdiler.
HALO nedir ? diye sorarsanız kısaca özetleyeyim
3 Monitör
1 Kamera
HD SES/Video konferans
Çift ekran kartı
Çift işlemci
DDR2 800Mhz Ram..

sistemi diyebiliriz. Bu sistemin fiyatı yaklaşık olarak atmıyorum 150bin dolar civarı…
Konumuzdan uzaklaşmadan AMD ye dönelim her ne kadar fiyatı Intel den daha ucuz olan ve Güç tüketiminde bariz farklar gösteren AMD işlemcilerinden CORE DUO lardan sonra bir atak bekliyoruz. ŞAMPİYONLAR ligi maçındasınız ve 2 takım var birisi INTEL diğeri AMD İntel firması çok güzel bir gol attı GOLÜN ADI : CORE DUO … AMD firması ise Defans a çekilmiş bekliyor .. Pek uzun süre bekleyeceklerini zannetmiyorum. AMD ye her zaman güvenmişimdir. Bundan sonrada güveneceğim Evet benim takımım AMD ve bir atak bekliyorum diyebilirim. Yalnız halkla ilişkiler bölümünden basına yapılan bir açıklama yok. AMD nin 2007 sonlarına doğru piyasaya sunacağı 65nm teknolojili 4 çekirdekli işlemcileri gelinceye kadar AMD den bir gol haberi bekliyoruz..

Ve AMD yi neden bu kadar seviyorsun diye soranlar olursa şöyle bir örnekle cevaplayabilirim.

Siz hiç işlemci FANI tırnağı kırılmış bir sistemde ve 90 derecede çalışan bir AMD işlemcisi ile Aylarca oyun oynadınız mı ? Ben buna şahit oldum müşterimin birisi AMD işlemci fanını nasıl becerdiyse yerine takarken tırnağını kırmış sonra PC yi açmış bakmış balışıyor devam….

Peki aynı olay INTEL de olsaydı ? Siz dokunmasanız bile bir süre sonra Orjinal INTEL fanları tırnakları ısıdan dolayı kırılıyor ve işlemci fanı yeriinden oynadığı anda sisteminiz kilitleniyor. Bırakın oyun oynamayı işlemci sıcaklığı FAN normal bile çalışsa 85 derecenin üzerine çıkınca saçmalamaya başlayan bir sistem ooluyor..

INTEL fanları çok gürültü ve aşırı yüksek devirde çalışma güç kaybı..
AMD fanları az gürültü az devir ve az güç…

Yorum yapın