Anakartım SP2 yükleyince PC donuyor..!

Fernando isimli arkadaşımız Driver İstek Bölümümüzde 09 Mayıs 2007 07:59 tarihli yaptığı yorumda bilgisayarında XP Service Pack 1 yüklü olduğunu ve Service Pack 2 yüklediğinde Windows Ekranında sistemin donduğunu ve kilitlendiğini açılmadığını yazmış çözüm olarak söyleyebileceğim tek bir şey var.. Daha önceden de başıma gelmişti.. Bilginiz olsun.. Bilgilerimizi tazeliyelim dedim :)

Kesinlikle anakartınızın Bios ‘unu güncellemeniz gerekiyor. Bu hata tamemen Asus anakartınızın eski versiyon Bios ‘a sahip olmasından ve bu bios ‘un SP2 de hata vermesinden kaynaklanıyor. Sürücü veri yolları SP2 yüklediğinizde kilitleniyor ve Windows LOGO sunu gördüğünüz ekranda yani sürücülerin yüklendiği esnada sistem açılmıyor.

Anakartınız Asus P4SP-MX/L olarak bir modelini bulamadım sanırım yanlış yazdınız anakart modelinide belirtirseniz size bios’unu gönderebilirim…

“Anakartım SP2 yükleyince PC donuyor..!” üzerine 3 yorum

  1. arkadaşım bende aynı sorunla karşı karşıyayım ama bios ayarları nasıl yapılır bilmiyorum benim anakartım sis 963 ua pna 5308 inşallah doğru yazmışımdır yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

    Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)