Android Cihazlar için Sanal Web Desktop

ZeroDesktop ve Marvell, Android Cihazlar için Sanal Web Desktop Alternatifini Getiriyor. ZeroDesktop bulut işletim sistemi altyapısını Marvell ’ın SoC’leri ile birlikte kullanıp maliyetleri düşürüyor.

Yeni nesil kişisel bulut işletim sistemi ve bulut hizmetleri çözümü sağlayıcısı ZeroDesktop, kendi geliştirdiği kişisel bulut işletim sistemi altyapısını SoC (System on Chip) teknolojisiyle birleştirmek amacıyla Marvell ile ortak çalışmaya başladığını duyurdu.

Android tabanlı yenilikçi sanal desktop cihazının sunduğu tümleşik çözümler hem maliyetleri düşürüyor, hem de özel ve genel bulut bilişim için her şey dâhil bir çözüm sunuyor.

ZeroDesktop’un bulut işletim sistemi tek bir sunucudan binlerce kullanıcıya erişmeyi sağlayıp, çok sayıda bilgisayara yatırım yapma ihtiyacını ortadan kaldırıp bakım ve altyapı maliyetlerini azaltıyor.

ZeroDesktop’un bulut içerik yönetim teknolojisi ile güçlenen Marvell sanal web masaüstü platformu, eğitim, küçük işletmeler ve sosyal ağlar, farklı cihazlar ve bilgisayarlara yayılmış verilerini kontrol etmek isteyen kullanıcılara uygun.

“Masaüstü bilgisayarlar all-in-one PC ya da birçok cihazı kontrol etmeye yarayan basit ve düşük maliyetli bilgi istasyonları gibi cihazlara dönüşmeye başladı.” Diye konuşan ZeroDesktop CEO’su Young Song,

“Bu her şey dahil bulut platformu özellikle gelişmekte olan ülkelerde eğitim alanında, büyük ekranlı masaüstü bilgisayar deneyimi sunabilen düşük maliyetli bilgisayarlarda yeni bir trend oluşturuyor. Düşük maliyetli sanal masaüstünü daha geniş kitlelere yayabilmemizi sağlamak için bulut içerik yönetim sistemi teknolojimizi Marvell ile birlikte
kullanmaktan çok memnunuz.” İfadelerini kullandı.

ZeroDesktop Cloud OS, Android kullanıcılarının sıkça karşılaştığı tek işlem yapılabilen kullanıcı ara yüzü, ayrı yerlerde bulunan dosyaların yönetimi ve güvenli olarak birden fazla kullanıcı ile paylaşım yapmak gibi durumlara çözüm sunuyor.

ZeroDesktop Cloud OS çoklu pencere, çoklu işlem, entegre bulut depolama yönetimi ve güvenli çoklu kullanıcı erişiminin mümkün olarak tüm Android uygulamalarına destek veriyor.

Bu da bu çözümü, aynı cihazı birden fazla kişinin paylaşabildiği, düşük maliyetli bilgisayarlara ihtiyaç duyulan gelişmekte ülkelerdeki eğitim amaçlı kullanım için uygun hale getiriyor. Sanal web masaüstü çözümü, Chromebox PC, Net PC ya da eski ve yenilenmiş PC’lere göre yaklaşık %50 civarında bir maliyet tasarrufu sağlıyor. Buna ek olarak, sanal web masaüstü platformu OEM, Telekom ve internet servis sağlayıcıları için yeni seçenekler ve fırsatlar da sunuyor.

ZeroDesktop CPO’su Richard Sah bu sistem hakkında “Bu yeni her şey dahil bulut masaüstü platformunu, gelişmekte olan ülkelerde Telekom şirketleri için düşük maliyetli bulut sistemleri üretmeyi planlayan OEM’ler için büyük bir fırsat olarak görüyoruz.”şeklinde konuştu.

ZeroDesktop Cloud OS, kullanıcıların tüm içerik ve uygulamalarına erişmesini sağlayan yeni nesil Web-VDI kullanıcı ara yüzünü kullanıyor. ZeroDesktop’un Cloud Service Brokerage platformu, yerel depolamada, ağ sürücülerinde ve popüler bulut hizmetlerinde yer alan dijital içeriği, Marvell sanal web masaüstü platformu ya da tablet ve benzeri mobil cihazlardan erişilebilen tek bir noktada topluyor.

Thin client ya da zero-client gibi cihazlardan farklı olarak, sanal web masaüstü platformunda yer alan ZeroDesktop teknolojisi, büyük sunucu masrafları ya da pahalı lisans ücretleri gerektirmiyor. Cihaz üzerinde çalışan bulut işletim sistemi uygulaması, web ve Android uygulamalarını çalıştırıp, bu içeriği HTML tabanlı sanal masaüstüne gönderen Web, VDI sunucusuna bağlanıyor.

Yorum yapın