Artık Evinize 3D Printer Alabilirsiniz!

Geleceğin teknolojisi olarak gösterilen 3 boyutlu yazıcılar günden güne daha fazla hayatımıza girerken, sektör temsilcileri bu teknolojinin yakın zamanda vazgeçilmez olacağını belirtiyor.

3D yazıcılarla minik biblolar üretebilirken, plastik heykellerden, binalara kadar birçok alanda üretim yapabilir hale geldik.

İlk başlarda fiyatları biraz pahalıydı. Ancak küçük boyutlu ev tipi 3D yazıcılar da teknoloji sayesinde karşımıza çıkmaya başladı.

[sari]3D yazıcılarla dijital üç boyutlu bir dosyadan (CAD çizim) üç boyutlu katı bir nesne yapma sürecine kadar kendiniz tasarlayarak üretim yapabiliyorsunuz.[/sari]

Üç boyutlu nesneyi oluşturmak için dijital dosya (3D çizim) ince katmanlar halinde kesitlere dönüştürülür. Baskı aşamasında üç boyutlu yazıcı ince katmanları üst üste ekleyerek üreteceğiniz nesneyi oluşturur.

Üç boyutlu yazıcı ile bilgisayarda tasarlanmış 3 boyutlu bir çizimi hızlıca ve daha ucuz maliyetle gerçek nesne olarak üretebilirsiniz. 

Emesys’in Genel Müdürü Hakan Ertan; “90’lı yıllarda bilgisayar sahibi olmak ne kadar önemliyse, şu anda da 3D Printer almak aynı oranda değerli. Yaklaşık 2 yıl süren ARGE çalışmaları sonucunda ürettiğimiz yazıcılarımız 3gen’le evlerin, 4gen’le ise kurumsal firmaların vazgeçilmezi olacağız”

…şeklinde yorumlarını dile getirip, bizlere gelecekten ipuçları veriyor. Geleceğin teknolojisi olarak gösterilen 3 boyutlu yazıcılar günden güne daha fazla hayatımıza girerken, sektör temsilcileri bu teknolojinin yakın zamanda vazgeçilmez olacağını belirtiliyor.

Haber bültenlerinde sıkça duyar olduğumuz 3D yazıcılar hayal bile edemediğimiz bir teknolojiyi hayata geçiriyor. 3 boyutlu bilgisayar tasarımının özel yazıcılar sayesinde gerçek objelere dönüştürüldüğü sistem, sağlık, inşaat, havacılık gibi sektörlerin yanında artık evlere de girmeye başladı.

[kirmizi]3D yazıcı teknolojisi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça yaygınlaştı.Daha önce kullanabilmek için sistem bilgisi gerektiren, dev boyutlu 3D yazıcılar, gelişen teknolojiyle hem oldukça küçüldü hem de herkesin kullanabileceği bir konuma geldi[/kirmizi]

Bu sayede çocuklara sağlıklı oyuncak yapabilecek, bir parçası kırıldığı için bozulan porselen yemek takımındaki boşluğu kendiniz doldurabileceksiniz.

[mavi]Emesys yaklaşık 2 yıl süren AR-GE çalışmaları sonrası hayata geçirdikleri “3D4E” 3 boyutlu yazıcılarla hem kurumsal hem de kişisel çözümler sunuyor.[/mavi]

Geleceğin teknolojisine ulaşmak herkesin hakkı. Bu yüzden Tamamen Türk üretimi çift renk kullanılan bir yazıcıyı satın alabilecek bir hale geldik. Emresys’nin evler için 3gen sunduğu hızlı ve daha kolay kullanımla ve 4gen ise daha profesyonel sistemiyle kurumsal firmaların ilgisini çekebileceğini düşünüyorum.

Bakalım… 

Yakın zamanda evime 3D Printer almak istiyorum diyenleri şimdiden duyar gibiyim! Ne yalan söyleyeyim ben de eve bir 3D Printer almak istiyorum 🙂

Yorum yapın