AVG Anti-Spyware 7.5 Test

Merhaba arkadaşlar bu gece sistemime bulaşan tojanlardan (Kardeşim saolsun) kurtulmak için kullandığım Anti_spyware programını bir kenara attım ve AVG firmasının Anti-Spyware programını kurdum sizlerlede bu programın testini paylaşmak istedim.

Program 30 günlük deneme sürümü olarak AVG İnternet sayfasından indirebilirsiniz. Programımızı indirdikten sonra sistemimize Setup dosyasını çalıştırarak kuruyoruz

Programı kurduktan sonra sistem saatinin yanına AVG Anti-Spyware kendini RENKLİ simge olarak yerleştiriyor.

Kurulum bittikten sonra ilk yapmanız gereken güncelleme kontrol etmek.

Programımızın ara yüzünde STATUS sekmesi altında LAST UPDATE bölümünden UPDATE NOW bölümünü tıklayarak güncellemelerimizi alıyoruz.

avg1.JPG

Yada isterseniz UPDATE sekmesinden UPDATE NOW butonuna basarak güncellemeleri çekebilir kontrol edebilirsiniz.

avg2.JPG

Güncellemelerimizi aldıktan sonra sistemimizi tarıyoruz. Sisteminize 2. olarak yapmanız gereken ise Komple sistem taraması yapmaktır. Bunun için yine STATUS bölümünden SCAN NOW bölümünü tıklayarak sistem taramasını başlatmaktır.

avg3.JPG

Sisteme bulaşan trojanların vay geldi haline… Tıkır tıkır işlemeye başladı. Açıkca söylemek gerekirse birçok Anti-Spy programından daha hızlı ve daha aktif çalıştığını söyleyebilirim. Özelliklede sistem taramasınnın komple sistem test yapmama ragmen çok fazla kasmadan idare edebilmesi dikkatimi çekti.

Evet programımızı tanımaya başladık bile…

Öncelikle ;

STATUS Sekmesi

Bu bölümde programın çalışmasını aktifliğini , güncelliğini direkt kısa bir raporla karşımızda görebilmekteyiz. Bu bölümde sağ tarafranda lisans bilgileriniz yer almakta.

UPDATE Sekmesi ;

Bu kısımda ise güncellemelerinizi alabileceğiniz ve güncelleme kontrol süresini yapabileceğiniz ayar ekranı mevcut bunun dışında sağ tarafında ise eğer proxy vb. bir sistemle internete çıkıyorsanız SOCKS ve Proxy ayarlarınızı basit vekolayca yapabilmenizi sağlıyor.

SCANNER Sekmesi ;

Bu bölümde tarama yapabiliyoruz. İsterseniz Komple sistem taraması isterseniz hızlı tarama seçenekleri ile kolay kullanımı dikkat çekiyor diyebilirim. Ayrıca Regedit taraması RAM taraması ve özel tarama işlemleride bu sürümde mevcut…

avg4.JPG

Settings kısmına geldiğinizde tarma işleminin özel ayarlarını yapabilirsiniz. Varsayılan değerlerinde CAB, Zip gibi dosyaları açarak içlerindeki dosyalarıda tarama yaptığını görebilmekteyiz.

Bunun dışında birçok dosya formatı desteği ve bu formatları özel olarak kontrol etmesi hoşuma gitti diyebilirim.

Adware, tracking, cookie, riskware ve dialers tarması standar konumda bu kutuları boşaltmamanızı öneririm. 🙂

Scheduler sekmesinde ise özel olarak sistem taramasını belirli saat ve zamanlarda otomatik olarak yapabilmesini ayarlayabilmekteyiz.

Shielt bölümüne gelecek olursak burada yine Self protection , Files, Memory ve Cookie tarama işlemleri mevcut bu kutular standart olarak işaretli geliyor bilmiyorsanız uğraşmayın varsayılan olarak kalması en iyisi…

Infections bölümünde ise sisteminize bulaşmış olan Spy, adware gibi zararlı ürünleri görebilmekteyiz. Yani karantina bölümü diyebiliriz.

Reports bölümünde raporlamaları görebiliriz. Uzman kullanıcılar için bu raporlama ekranını unutmamışlar.

Gelelim ANALYSIS bölümüne burası ilgimi çekti diyebilirim. Birçok anti-virüs programında olmayan birkaç özellik eklenmiş durumda.

Processes sekmesi ;

Bu kısımda bilgisayarınızda çalışan program ve servisleri ayrıntılı olarak görebilmektesiniz. Programın aktif olup olmadığını internete çıkış yapıp yapmadığını ve PID numarasını görebilmekteyiz. Böylelikle programların kontrolünü ele alarak istemediğiniz programların internet çıkışlarını yasaklayabilirsiniz. Tabi bir firewall’ınız varsa istemediklerinize direkt dur diyebilirsiniz.

Connections sekmesi ;

Bu sekmede internete çıkış yapan programların hangi ip adresine gittiklerini ve hangi portu kullandığını görebiliyorsunuz. Gerçektende harika bir özellik.

AutoStarts sekmesi ;

Bu bölümde ise bilgisayarınız açıldığında otomatik olarak çalışan programların bir listesi mevcut bilgisayarınızı açtığınızda çalışmasını istemediğiniz ve kendiniz kumanda etmek isterseniz. Bu listedeki programları ve dosyaları bilgisayar açılışından kaldırabilmektesiniz.

TOOLS bölümüne gelelim bu bölümde ise Windows Hata raporu servisi office hata raporu servisi internet explorer ve media player gibi programların hata uyarı servislerini devre dışı bırakabilmenizi sağlayan seçenekler mevcut..

SONUÇ ;

Kullanımı kolay basit ve rahat ayrıca 30 günlük bedava sürümü ile sisteminizde deneme yapabilmektesiniz. Bunun dışında %90 verimle çalışan bir program sistemime bulaştırdığım tüm malware, spy, ve bu tip zararlı programları anında buldu ve temizlik yaptı. Ayrıca kendini sürekli güncellemesi dikkat çekici diyebilirim bence en önemlisi sürekli güncelleme alınabilmesidir. Böylelikle yeni çıkan zararlı programlara karşı korumanız sürekli mevcut…

AVG Anti SpyWare 7.5 İndir

AVG Anti-Spyware is a brand-new program brought to you by Grisoft that will detect and remove the spyware on your computer. Using AVG Anti-Spyware you can perform a complete system scan, a fast system scan, but also registry scans, memory scans and custom scans.
Using AVG Anti-Spyware you can detect and remove running processes, browser plugins, autostarting applications, available connections. AVG Anti-Spyware has a variety of other tweaks and a powerful file shredder.

Features :
• Resident shield with on-access scanning
• Unique automatic threat-removal anti-spyware engine
• Self-protection at kernel layer guarantees gapless monitoring
• Strong signatures for higher resistance to malware (malicious software) variations
• Cutting-edge anti-spyware technology — Using the latest state-of-the-art detection technology, AVG detects spyware, adware, DLL-trojans, keyloggers, and much more. Malware hidden in data streams, archives, or the Windows registry is also detected. AVG also scans the memory to detect active threats.
• Full on-access protection — The powerful AVG Resident Shield provides maximum protection by scanning every file opened, executed, or saved. It also prevents the opening or executing of malware. Self-protection at the kernel layer guarantees gapless monitoring by preventing malware from disabling your anti-spyware protection.
• Automatic threat handling — AVG can automatically clean infected files and remove other threats such as trojans, dialers, hijackers, spyware, and keyloggers. Suspicious files can be safely moved into quarantine.

• High-level scanning capabilities — AVG detects sleeping and non-dangerous malware (i.e., malware that has been downloaded but not yet activated). It uses strong signatures to defeat attempts to avoid detection via malware variation, and can securely detect and delete DLL-trojans. With generic crypter and binder technology as well as heuristic analysis, AVG offers your computer the most comprehensive detection of malware.
• User friendly and intelligent operation — In addition to an intuitive user interface, AVG offers easily configured intelligent updating and simple scheduling of tasks. Configuring program exceptions is straightforward and allows you to exclude specified programs from AVG’s thorough scanning.
• Complete set of analysis tools — AVG Anti-Spyware allows you to check and control your computer with a wide array of analysis tools such as viewers for processes, connections, browser plugins, startup entries etc. It also features a shredder for secure file deletion and a tool to harden your Windows installation.

Download : AVG Anti-Spyware Plus 7.5.1.43

“AVG Anti-Spyware 7.5 Test” üzerine 2 yorum

  1. Eski adı ewdio antispy olan bu programı yeni adı avg antispy olduktan sonra bir defa kurdum ve çıkan neticeleri silmemişti. Ama dün (07.07.2007) bir arkadaşımın sistemine kurdum ve tarattım gayet başarılı bir şekilde sildi. Eğer silmeseydi Türkçe destekli a-squared denicektim http://www.emsisoft.com/en/software/download/ ( a-squared Free 3.0 ) bir ara teakolik artık incelemesini yaparsın 🙂

    Kolay gelsin.

    Yanıtla

Yorum yapın