Başsavcıya baskı yapıyorlar mış…!

Sitemi takip ediyorsanız kolay kolay siyaseten takılmadığımı bilirsiniz. Siyaset denince aklıma YALAN gelir her zaman… O büyük şatafatlı koltuklara oturana kadar birçok siyasetçi vaatlerde bulunur sonra halkın karşısında yaptığı gövde gösterilerinde sanki kendisi konuşmamış gibi verilen tüm sözler unutulur.. Yada yaptık denilip laf dolandırılır.. Neler gördü bu millet ama ne yapsın… Birilerini başa getirmek zorunda kimin geldiği önemli değil önemli olan DEVLET için BAYRAK için yüreğini gerekirse suikaste kurban gitmeyi göze alan insan olmak gerekir. Tarihe gömülmüş bu insanlar zaten sayılıdır.

Gelelim konumuza vatan millet sakarya diye başlarsak konuyu bambaşka yerlere taşırız. Neyse gündemi takip ediyorsunuzdur. A.K.P’ye kapatma davası vs… başörtüsü vs… Neymiş AKP başsavcıya baskı yapıyormuş. Ak parti yandaşlarıda yapıyorlarmış ooooo onlara oy verenleri saymaya kalksak Sayın başsavcıya Türkiyede her 2 kişiden birisi baskı yapıyor demektir. Peki ya diğerleri ?

Gündem sadece son birkaç günden mi ibaret ? Düne kadar SOL taraftarları gazetelerinde köşe yazılarında mektupla ve diğer kitle iletişim araçlarıyla her ne sevepleyse artık tam 4 senedir BAŞSAVCI’ya baskı yapmıyorlar mıydı ? Başsavcıya kapat demiyorlar mıydı ? Başsavcıyı göreve çağır mıyorlar mıydı ? Bu ne biçim iş ?

Hiçkimsenin başsavcının görevine karışmaya hakkı yoktur. Hiçkimse başsavcıya ne yapması gerektiğini söyleyemez. Başsavcı senelerce dirsek çürütmüş oraya kadar gitmiş. Sonrada birileri ona ne yapması gerektiğini mi söylüyor..? Karar yargının.. saygı duymak gerekir. Ki saygıyı karar verilmeden öncede duymak gerekir.

Yorum sizin… Yalnız hakaret, saygısıylık, laf atma, sataşma gibi yorumları direkt olarak sileceğim.

“Başsavcıya baskı yapıyorlar mış…!” üzerine 2 yorum

  1. Bülent ARINÇ daha 3-4 gün önce apaçık bir şekilde başsavcıyı ÖLÜMLE tehdit etti. Bundan ötesi var mı? Bana onu söyle…

    Yanıtla
  2. bülent arınç savcıyı ölüğmle falan dehdit etmedi lütfen haberi doğru yerlerden okuyun mehmet güllün canazesinde hiç bibirimizin unutmaması gereken ölümü hatırlatmış.bazılarıda sürekli menderesi hatırlatıyor

    Yanıtla

Yorum yapın