BenQ SmartEco – Projektörler için Lamba Teknolojisinde Devrim

BenQ, Philips ImageCare teknolojisini BenQ SmartEco ile projektör lamba sisteminde kullanan ilk dlp® markasıdır. SmartEco görüntü kalitesinden taviz vermeden enerji tasarrufu sağlar ve lamba ömrünü uzatır. Bu teknolojik yenilik görüntüleme performansını yükseltir ve projektörlerin işletim ve bakım maliyetini azaltır.

SmartEco enerji tasarrufu sağlarken parlaklık ve kontrast kalitesinde bir değişim olmaz.

SmartEco’nın teknolojik atılımı farklı parlaklık ayarlarıyla lamba sistemlerinin enerjisini verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar. SmartEco ideal renk tayfı ile aynı zamanda gelişmiş kontrast oranı sağlayan dahili bir yazılım çözümüne sahiptir. Bu devrim niteliğindeki teknoloji kesinlikle gerekenden daha fazla ışık üretir ve her zaman ideal uyumu sağlar. Görüntü karanlık öğeler içerdiğinde görüntü kaybı olmadan lamba kendini karartır. Enerji tüketiminin azalması ve lamba ömrünün uzaması ile kullanıcılar birden çok yönde fayda sağlamış olmaktadır.

%70 enerji tasarrufu, daha iyi görüntü kalitesi ve uzun lamba ömrü.  

BenQ Asya Pasifik Başkanı Adrian Chang:

 “SmartEco projektör teknolojisinde büyük bir atılımdır. Bu yenilik ile görüntü kalitesinde değişme olmadan % 70’e kadar tasarruf sağlanmaktadır. Kullanıcılarımıza, özellikle eğitim ve kurumsal sektör için önemli avantajlar getiren bu teknoloji ayrıca çevre dostu olarak yeşil bir doğaya destek vermektedir. Herkesi lamba ömrünü uzatarak maliyeti oldukça düşüren bu teknolojiden faydalanmaya çağırmaktayız.”

SmartEco özelliğini taşıyan BenQ modellerimiz MS513 MX514, MW516, MW712, MX813ST, MX850UST ve MW851UST dir. Yakın dönemde bu teknolojiyi taşıyan model sayısı giderek artacak.

Yorum yapın