Bilgisayarınız Sizi Tanıyor…

Merhaba,

Yorumlara cevap yazmaktan hiç makale yazamadım 🙁 . Dün bir bilgisayar dergisini okurken alttaki programın tanıtımını gördüm ve hoşuma gitti, sizlerle paylaşmak istedim. Programı kurmaya geçmeden önce program hakkında biraz bilgi vereyim.

Evet, başlıkta da yazdığım gibi bilgisayarınız sizi tanıyor, siz bilgisayar başından kalkınca bilgisayarı kitliyor ve siz geri gelene kadar öyle kalıyor. Kimse bilgisayarınzı kullanamıyor siz yokken :D. Meraklı kişilere karşı iyi bir yöntem bence 🙂 . Programı şu aksiyon filmlerinde göz bebeğinin taranmasını sağlayan ve onu şifre olarak kabul eden programlar gibi düşünebilirsiniz. Çok mu abartım ne 🙂 .

Neyse, bu program için gerekli olan tek şey kamera ve BananaScreen adlı program. Bu programı alttaki linkten indirebilirsiniz.

İndir BananaScreen

Eveeet, programı indirdiysenizi, kurmaya başlayalım. İndirdiğiniz programın üzerine çift tıklayın ve aşağıdaki gibi devam edin 🙂 .

banana1.jpg

banana2.jpg

banana4.jpg

Tamam, programı kurduk. Şimdi de masaüstünde oluşan ikona çift tıklayın. Altta gelen pencereye şifrenizi yazın, kamerada veya programda bir sorun olduğunda onu kullanarak bilgisayarı açabilirsiniz. Kamera çalıştşktan sonra kameraya doğru bakın ve “enroll model” e tıklayın. Bu arada programın süre ayarlarını “Settings” yazan kısımdan yapabilirsiniz.

banana7.jpg

İştee bukadar. Artık bilgisayarınız sizi tanıyor 🙂 . Güle güle kullanın…

                                                                                                                                                                                              Nil_Lin

“Bilgisayarınız Sizi Tanıyor…” üzerine 5 yorum

  1. Aslan,

    Rica ederim. Her daim yazmaya çalışacağım bu tarz yazıları 🙂 .

    Sizlerin de bak bu da güzel program dediğiniz programlar varsa adını yazın biraz araştırmadan sonra herkesle paylaşalım veya tamamen ne işe yaradığını yazın hemen yayınlayayım 🙂 .

    Yanıtla
  2. Korkutmak istedim de:) Söz dinlemiyor genelde o yüzden. Yoksa küçücük bebekten niye korksun zaten 🙂

    Yanıtla

Yorum yapın