Binaya Yıldırım Düştü Telefon Hattı Kesildi..

   İki, üç gündür yokum kusura bakmayın yorumları henüz onayladım fakat cevap yazamadım sebebine gelince geçen gece çok şiddetli gökgürültüleri olduğu gece bizim binada nasibini aldı bundan saat 20:30 civarı büyük bir gürültüyle fırladım PC nin başından tamda makale yazarken 2 saat uğraştığım makaleyi felan düşünmeden bir anda fırladım ayağa…

       Pencereden dışarı baktığımda sadece bizim binada elektrik gittiğini gördüm ve şaşırdım o anda jeton düştü diyebilirim.  Yaklaşık 20 dakika sonra elektrikler geldi ama binadaki tüm sigortalar atmıştı. Tek tek bütün sigortaları kaldırdık Asansorde kalan üst komşuyuda kurtardık derken düşündüm neden tüm binadaki asansör merdiven otomatiği gibi sigortalar attı ?

      O an gürültü aklıma geldive binaya Yıldırım düştüğünü düşünmeye başladım çok şiddetli bir gürültüydü…

      Allah’tan PARATONER var binanın tepesinde…

Birkaç sene önce binanın tepesine Paratoner koydurmuştuk çevredeki en yüksek binaya sahip olmamız ve yüksek bir yerde olmamız sebebiyetiyle paratoner koymamız gerektiğini düşünen tüm apartman sakinlerine teşekkürler diyebilirim. Eğer yukarıda paratoner olmasaydı ne halt ederdik  ?

   Televizyonlar, radyo ve CD çalarlar, telefonlar, PC ler Buzdolapları aklınıza gelebilecek her türlü Fişi Prize takılı olan alet kesinlikle yanacaktı… 10 Yıl önce olduğu gibi… ( 10 sene öncede yıldırım düşmüştüde ) 

    Binamızdaki tek zarar 3 dairenin telefon hatlarının kesilmesi.. Evet çok şükür ucuz atlattık ama 50 Daire içerisinde 3 dairenin telefon hattının kesilmesi ve bunlar arasında benim telefon hattımın yani internet hattımın olması iğrenç bir durum….

Telefon hattını değiştiriyorlar bitince tekrar beraber olacağız siz siz olun yıldırımlardan uzak durun ve muhakkak ki Paratoner kullanın …

Telefon hattım yapıldığı zamana kadar kusura bakmayın …! Yorumlar beklemede hepsine tek tek cevap vereceğim…

“Binaya Yıldırım Düştü Telefon Hattı Kesildi..” üzerine bir yorum

Yorum yapın