Bir Satır Kodla Whatsapp ve Instagram Crash

Bugün Reddit’te gördüğüm kadarı ile üyelerden bir tanesi Whatsapp üzerinde bir bug bulmuş. Buga neden olan kodu Whatsapp üzerinden bir arkadaşınıza gönderdiğinizde Whatsapp uygulaması direkt olarak crash oluyor. Çok güçlü bir donanıma sahip telefonunuz varsa, crash olmuyor ancak kilitlenmeye sebep olabiliyor.

Birkaç telefonda bizzat denedim. Aşağıdaki kodu kopyalayıp Whatsapp üzerinden bir arkadaşınıza göndererek deneyebilirsiniz. Tabi ki kodu Pastebin üzerinden kopyalamanız gerekiyor. Aksi takdirde kod çalışmayacaktır. Telefon donanımız zayıfsa telefonu bile kilitleyecek kadar etkili olabiliyor. Ancak son model bir cihazınız varsa sağlam 3-4GB ve üzeri RAM’e sahipseniz kolay kolay telefonunuzda etkisi olmayacaktır.

Peki Crash kodda ne var?

Whatsapp Crash Metini Kopyalamak İçin: https://pastebin.com/h3AX3K55

Zararlı bir kod değil, rahat olabilirsiniz. Aşağıdaki gibi bir emoji ve text göndermektesiniz. (Buradakini kopyalamak bir işe yaramayacaktır.)

“This is very Interesting! 😂"

Bundan sonrasında ise karşı taraf bu mesajı aldığı zaman başlıyor. Direkt olarak kodu Whatsapp bir bug nedeni ile okuyamıyor ve döngüye girerek ram şişiyor. Ardından da uygulama hata veriyor ve kendini kapatıyor.

Tabi ki kodu gönderirken kendi telefonunuz üzerindeki Whatsapp da çökecektir. En güzeli web.whatsapp.com adresini açın, oradan kodu yapıştırarak gönderin. Aksi takdirde birazcık sıkıntı yaşayabilirsiniz…

Instagram Crash Metni Kopyalamak İçin: https://pastebin.com/5Q7iun7Y

Kısacası emojiler sanal dünyamızı patlatıyor 🙂 Bakalım daha ne buglar keşfedilecek?

“Bir Satır Kodla Whatsapp ve Instagram Crash” üzerine 2 yorum

  1. Hamza abi eline sağlık konuyu okuyup kendi çapımda rewritelayıp siteme ekledi umarım kızmazsın hakkını helal et 😀

    Cevapla
  2. This page is no longer available. It has either expired, been removed by its creator, or removed by one of the Pastebin staff

    Cevapla

Yorum yapın