Bir Seçimden Sonrası..

Flight arkadaşımın blog’unda gördüğüm bir yazı gerçektende harika yazmış kendisine teşekkürü bir borç bilirim ve sizlerle paylaşmak istedim.


Aylardır yakından takip ettiğim, ettiğimiz 2007 Türkiye Genel Seçimler nihayet dün yapıldı ve bitti. Pekiyi ne değişti? Zira günlerdir takip ettiğim gazete sitelerinde hala polemikler yaşanmakta ve az bir kitle olmasına rağmen yinede bir grup insan Türk milletini aşağılamaya devam etmektedir. Bu eminim beni üzdüğü kadar hepinizi üzüyordur. Şimdi çok merak ettiğim şu soruların yanıtlarını artık alabilecek miyiz diye düşünüyorum.1) Sn. Deniz Baykal erken seçim isterken elinde daha iyi olduğuna dair bir kanıt, göstergevb. varmıydı? Yoksa AKP’ nin yükselişini farkedip kendi siyasi sonunuda hazırlayan bu seçimleri talep etmekten başka çare göremedi mi?

2) Sn. Deniz Baykal acaba ne zaman felaket senaryoları üzerine siyaset yapmayı bırakacak?

3) Sn. Deniz Baykal bu seçimlerde oylarının %1-2 arttığını söyleyip bu büyük bir başarıdır diyip yine kendini haklı mı çıkartacak?

4) Sn. Deniz Baykal Rodos’ a hangi gün yüzmeyi planlıyor, zira bizzat gidip izlemek istiyorum. Nitekim söz ağızdan bir kere çıkar…

5) Geçtiğimiz döneme göre yeni dönemde CHP’ nin büyük kayıpları var. Mesela artik AKP’ nin beli sadece CHP’ ye bağlı değil. Bağımsızlar var, bence büyük bir başarı gösteren(bir önceki seçimlere göre) MHP var.

6) Sn. Mehmet Ağar – Sn. Erkan Mumcu şimdi ne yapacaklar?

7) Chp hala Sn. Deniz Baykal ile yollarini ayirmayacak mi?

Simdi sorulari birakalim birazda gündeme bakalım. Chp’ nin oyları çok az bir miktarda olsa arttı ama bu CHP’ nin başarısı değildir. Bu DSP’ nin desteğidir. O yüzden kimse çıkıp CHP’ nin oylarını arttırdım diye kuru gürültü yapmasın.

Birde hala kötü eleştiriler var sınırları zorlayan. Bugün milliyet.com.tr’ de gördüm bir dünyasını… Yok bu millete müstaakmış, yok bu millet hakediyormuş, yok bu millet akıllanmamış, bu millet cahilmiş, bu millet söyleymiş böyleymiş…

Beyler, bayanlar kendinize gelin, siz kimsiniz ki koskaca bir milleti böyle pervasızca eleştirebiliyorsunuz!

Herkes haddini bilecek! Kazanmakta var kaybetmekte.. Birileri kazanırtken birileri kaybediyorsa çamur atmak yerine bunun telaffilerine baksalar çok daha iyi olur. Zira bu zihniyetle bir sonraki seçimlerde sonları hezimet olur…

Yazar Flight – Ziyaret Et

Yorum yapın