BlackBerry Bold 9900 Kullanıcıları İçin NFC Mobil Cüzdan Türkiye’de

Turkcell ve RIM, BlackBerry Bold 9900 kullanıcıları için NFC Mobil Cüzdan’ı Türkiye’de sunuyor. BlackBerry akıllı telefonları için MasterCard PayPass™ üzerinden sunulan ilk global ticari NFC bazlı mobil ödeme uygulaması

 Turkcell ve Research In Motion (NASDAQ: RIMM; TSX: RIM) bugün NFC bazlı mobil cüzdan uygulaması olan Turkcell Cep-T Cüzdan’ın Türkiye’deki BlackBerry® Bold™9900 akıllı telefon kullanıcıları için hazır olduğunu duyurdu.

BlackBerry Bold 9900’ın gücünün Turkcell Cep-T Cüzdan uygulaması ile bir araya gelişi, Turkcell kullanıcılarının NFC özelliğine sahip BlackBerry Bold 9900’larını Türkiye genelindeki mağazalar, perakende satış yerleri, café ve restoranlarda MasterCard PayPass™ okuyucusuna dokundurarak kolay, basit, güvenli ve pratik bir şekilde ödeme yapmasına olanak sağlıyor. Ayrıca, yurtdışına seyahat eden Turkcell müşterileri, aynı şekilde ödeme gerçekleştirebilecek.

RIM Türkiye Yönetici Direktörü Alexandra Zagury, Türkiye’deki BlackBerry kullanıcılarına yönelik ilk ticari NFC bazlı mobil cüzdanda Turkcell’le işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek; “RIM, NFC teknolojisinin gelişimini destekleme konusundaki kararlılığını sürdürüyor ve bugünkü lansman mobil ticaretin geleceğine dair önemli bir adımı oluşturuyor” dedi.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar ise Türkiye’nin başta NFC olmak üzere mobil finansal servislerde uluslararası alanda öncülük ettiğine dikkat çekerek, “BlackBerry Bold 9900 akıllı telefonu için Turkcell Cep-T Cüzdan uygulaması, alışverişte yeni bir dönemin kapılarını açıyor ve Türkiye genelindeki yaklaşık 60000 temassız satış noktasında kolay, güvenli ve pratik mobil ödeme olanağı sunuyor. BlackBerry akıllı telefonların güvenlik özellikleri, RIM’i NFC bazlı mobil ödemeler sağlama konusunda ideal bir ortak haline getiriyor” dedi.

Turkcell’in BlackBerry Bold 9900 müşterileri bugünden itibaren Turkcell Cep-T Cüzdan servisine Turkcell mağazalarından başvurabiliyor. Müşterilere NFC özelliğine sahip yeni bir SIM kart verilecek ve ücretsiz Turkcell Cep-T Cüzdan uygulamasının indirilmesi konusunda destek sağlanacak. Kayıt işleminin bir parçası olarak, kullanıcıların MasterCard detayları güvenli bir şekilde kaydedilecek ve kullanıcılara, pin veya imza kullanmadan BlackBerry Bold 9900 akıllı telefonları ile işlem başına 35 TL’ye kadar ödeme olanağı sağlanacak. 35 TL üzerindeki ödemeler için ise pin veya imza desteği gerekli olacak.

Daha fazla bilgi için lütfen Turkcell’le iletişime geçiniz

Yorum yapın