Blog Yazmak, İstatistiklerim ve Son Durum…

Google amcamız bu aralar küstü bana.  Belki de nazar değdi. Nedir ne değildir anlamadım ama son 6 aydır bir yükseliş kaydedemedim.  Backlinklerim artsada istatistiklerim beklediğim yükselişini pek koruyamadı.  Bunda en büyük etken belki de blog piyasasının son dönemde ki müthiş patlaması olabilir.

Nedenini mantıklı bir sebebe bağlayana kadar aramaya devam edeceğim.  Bu aralar yazacak güzel bir konuda bulamamam sebebiyle blog istatistiklerime yer vermek istedim.  Bazen blog yazarken tıkandığım oluyor. Malum beni hiç yalnız bırakmadınız bende elimden geldiğince siz değerli okuyucularıma okuyacak, tartışacak konular yazmaya devam ediyorum.  Bilmem belki de Google amca son dönemde içeriklerimi beğenmiyordur?

2005 yılından beri bilgisayarımın başına geçip günlük 1 yazı ortalamasını kaybetmeden yazmaya devam ediyorum.  Gerçi arşivim 2006’dan başlıyor.  2005-2006 arası datalarımın kaybı biraz etkilemişti beni fakat yılmadığımı ispat edercesine doğru yada yalnış, eksik yada tam birşeyler karalamaktan hiç vazgeçmedim.

En büyük korkumda blog yazmaya ara vermek…!

Bu benim en büyük kaybım olur.  Bu yüzden yazacak birşeyler bulamasam bile siz değerli okuyucularıma içimi dökmekerek sistemin yürümesini bir nebze de olsa blog yazmaktan ara vermemeyi sağlamaya çalışıyorum. Söylediğim gibi “En büyük korkum blog yazmaya ara vermek.” Blog yazmaya ara verdiğim gün tekrar başlayamamak korkusu…

Canınızı sıkıp zamanınızı fazla almadan hemencik ana konumuza dönüyorum ve istatistiklerimden bir demek sunmak istiyorum. (2005-2006 arasındaki datalar hariçtir. Çünkü kaybettim)

Şimdiye kadar 1.305 yazı yazdım.

Bu yazılara 20.926 onaylanmış yorum bulunmaktadır.

Bu yazılar 15 kategori ve 5.225 etiket altında yayınlanmaktadır.

Son bir yılda 1.580.032 kişi blogumu ziyaret etti.

Aylık ortalama 131.669 kişi ziyaret ediyor.

Bu kişilerin toplam sayfa gösterimi 2.437.151 ziyaret.

Ziyaretçilerimin ortalama sitede kalma süresi 1 dakika 26 saniye.

Sizden aldığım bu destek için teşekkürlerimi sunarım.  Umarım Google Amca ile tekrar barışırız ve istatistiki yükselmeye devam edebilirim.

Şimdi de blog ödüllerinde sizden destek bekliyorum…

http://2010.blogodulleri.com/frame/show/bilisim-ve-teknoloji-uezerine-103 Düzenleme: Yarışma bitti.

“Blog Yazmak, İstatistiklerim ve Son Durum…” üzerine 7 yorum

 1. Hamza abi sende blog yazmazsan kimi takip edeceğiz. Umudunu yitirmeden yazılara devam, keyif alarak okuyorum yazılarını, güzel şeyler öğreniyorum. Teşekkürler.

  Cevapla
 2. Ali İhsan Dariga :
  Hamza abi sende blog yazmazsan kimi takip edeceğiz. Umudunu yitirmeden yazılara devam, keyif alarak okuyorum yazılarını, güzel şeyler öğreniyorum. Teşekkürler.

  Gerçektende.

  Cevapla
 3. Biz her zaman destekleriz ancak google amca şu sıralar herkese küsmüş gibi.. Son 3 PR güncellemesinde sitelerim yerinde saydı :S

  Cevapla

Yorum yapın