Braun Sakal Tıraş ve Şekillendirme BT5090

Bugün sizlere Braun sakal traş ve şekillendirme makinesi BT5090’dan bahsedeceğim. Ürünün gayet kolay bir kullanımı var.  Aynı zamanda şarjlı olması, kablosuz özgürlük sağlaması ürüne artı katan özelliklerinden birisi olarak karşımıza geliyor.

Uzun bir süredir sakal bırakıyorum. Kim bilir 10 yılı geçmiştir… Kimi zaman uzun, kimi zaman kısa, kimi zaman ise kirli sakal hoşuma gidiyor. Bu durum da beni sıklıkla kuaföre gitmeme sebep oluyor. Ancak vakit ayırmak gerçekten de zor! Piyasada birçok sakal düzeltme makinesi var. Tabi kullanmayı bilene…

Birçok erkeğin bu makineleri kullanamadığı veya istediği şekli veremediği için iki günde bir kuaföre gittiğini biliyor musunuz?

Evimde 3-4 çeşit kullanmadığım sakal şekillendirme cihazı var. Hemen hemen hepsi 3-4 kullanımdan sonra rafa kaldırdığım cihazlar. Sebebini ise temizliklerinin zor olması, pillerinin kısa bir süre sonra ölmesi ve sakala şekil vermeyi zorlaştırması olarak sıralayabilirim.

Geçenlerde ise Braun Sakal Tıraş ve Şekillendirme BT5090 ile tanıştım. 

Pratik ve kolay kullanımı olan bir bakım seti olarak düşünebilirsiniz.

Sakal kesmek, düzeltmek kolay iş değildir. Ancak teknoloji bu konuda biz erkeklere yardımcı oluyor. Özellikle de Braun gibi markalar teknolojiyi kullanarak karşımıza basit ve kolay kullanımlı BT5090 gibi güzel cihazlar çıkarabiliyorlar.

Braun‘un yeni BT5090 sakal şekillendirici tıraş makinesini birkaç gündür deniyorum. Hem pratik hem de kolay bir kullanımı var. Üstelik apartları ile sakal düzeltmeyi keyif haline getirebilirsiniz.  BT5090’da hassas şekillendirme için iki özel tarak bulunuyor.

Şarjlı olması da en büyük avantajlarından bir tanesi. İnsanın günümüz teknoloji dünyasında kablolara bağımlılığı büyük sorun oluşturabiliyor. Braun BT5090 traş makinesinin 5 dakika içerisinde hızlı şarj edildiğini söylersem sanırım keyfiniz yerine gelecektir.

Rahat bir kullanımı olduğu gibi yedek aparatları ile de sakalınıza istediğiniz şekli verebiliyorsunuz. Evinizde, ofisinizde veya seyahatlerde bavulunuzda yanınızdan ayırmayacağınız bir cihaz. Özel de bir çantaya sahip, bu sayede tüm parçaları ile yanınızda taşıyabilirsiniz.

Basit ve maksimum hassaslık sunuyor!

Braun Sakal Kesme Makinesi BT5090’ın şık bir görünüşü var. Diğer tarafta iki temel işlevi olan istenilen uzunluk ve keskin hatlar sunuyor. Dilediğinizde takabileceğiniz iki düzeltme tarağı sayesinde ihtiyacınız olan esnekliğe kavuşarak kirli veya tam sakal elde edebilirsiniz. BT5090 0,5 mm hassaslık sunan tarağı (1-10mm) sayesinde ince bir hassaslık elde ederek mükemmel bir görünüme sağlayabilirsiniz. Uzun sakal tarağı (10-20mm) sayesinde de sakallarınızı daha uzun olacak şekilde kesebilirsiniz.

Arka kısımdaki yuvarlak ayar butonu var. Bu bölüm sayesinde ürünün hassasiyetini traş olurken ayarlamanız için basit bir kullanım sunuluyor. Başlıkları ise yan taraftaki tırnaklar sayesinde kolayca takılıp, sökülebiliyor.

Ultra keskin bıçaklar sunuyor!

Braun Sakal Kesme Makinesi’nin bıçakları uzun ömürlü ve her gün istediğiniz görünüme kavuşabilmeniz için yüksek performans sunacak şekilde tasarlanmış.

En nefret ettiğim şey!

Birçok cihazın sakal keserken uzun kullanımlardan sonra sakallarımı çektiğine şahit oldum. Braun bu konuda ultra keskin paslanmaz çelik kesim elemanlarıyla uzun veya kalın sakallarınızı çekiştirme olmadan kesmenizi sağlıyor.

  • İstediğiniz gibi ayarlama yapabilmeniz için 25 uzunluk ayarı sunuyor.
  • Dayanıklı ve keskin bıçaklara sahip
  • Uzun veya kısa kesimler mümkün hale gelmiş.
  • Beş dakikada şarj edip 50 dakika kullanabiliyorsunuz.
  • Üstelik tamamiyle yıkanabilir parçalardan oluşuyor.

Traş olurken bir diğer sorun da bu cihazların temizlenmesidir. Birçok cihazda şöyle musluğun altına sokup, iki üç kere yıkamak istediğimde hemen cihazların paslandığını veya teklediğini gördüm. Braun ise bu konuda bizlere yardımcı olarak tamamen yıkanabilir bir cihaz geliştirmiş.

Hassas düzeltme ucunu kaydırarak açabilirsiniz.

Tarak takılıyken bile kullanılabilir durumda ve sakal hatlarınızı kolayca ve etkili biçimde şekillendirmenizi sağlıyor. Kısacası traş olmak işkence olmaktan çıkıp, keyifli bir hale getirilmiş.

Diğer bir taraftan da Precision Trimmer ile burun ve bıyık için kalem şeklinde geliştirilmiş ürününü de test ediyorum. Bu üründe de iki ayrı uzunlukta tarak kullanılmış. Duracell pil ile gelen ürün, BT5090 gibi kablosuz özgürlük sağlıyor. Hassas noktalarda Precision Trimmer ile keskin ve kolay bir kullanım sağlıyor.

Braun‘a BT 5090 ve Precision Trimmer için teşekkürlerimi sunarım.

“Braun Sakal Tıraş ve Şekillendirme BT5090” üzerine bir yorum

  1. Sakal konusunda bende senin gibi müzdaribim usta. Birçok traş makinesi denedim bunların içinde philips, moser, remington gibi markalar da var. Son kullandığım remington dışında diğerlerinden uzun süreli verim alamadım. Sinek kaydı traş olmuyorum lakin çok kirli sakalda bırakmıyorum. 2 günlük sakal uzunluğu diyebileceğimiz 1 mm – 2mm arası oluyorum bana 1 hafta gidiyor. Özellikle bu uzunlukta traş performansını sormak istiyorum? Uzun süreli[1 yıl] kullanımdan sonra sakal çekme, 1-2 mm kesme performansı değişir mi? İnternette alternatif olabilecek 2 marka var. Panasonic ve Remington Panasonic Er gb60/70/8 modelleri mi? Remington MB4560 veya Remington MB4130 modelleriyle kıyasladığımızda sence nasıl? bu konuda görüşlerini merak ediyorum. Teşekkürler..

    Yanıtla

Yorum yapın