Bu yazıyı 10 kişiye göndermezsen ÇARPILIRSIN.. Ölürsün..!

Merhaba arkadaşlar bugün ramazanın 3. gününe giriyoruz biraz rahatsızım daha yeni uykudan kalktım sanırım ramazan bu sene beni fena çarptı .. Neyse şükür bir iki iğne yedikten sonra kevgire dönmeden kendime gelebildim. Lafı fazla uzatmadan konuya gireyim…

Konumuz sizlerden gelen sorulardan birisi olan E-Maillere gelen reklam mailleri spam mesajlar ve en önemlisi..

Bu maili 10 kişiye göndermezsen 1 hafta içinde öleceksin. Bu maili 3 kişiye göndermezsen uğursuzluk yakana yapışacak. Bu maili 5 kişiye göndermezsen kısmetin kapanacak. Bu maili 1 kişiye gönderirsen 100 USD kazanacaksın. Valla Billa bu maili 10 kişiye gönder Microsoft sana 243 Euro verecek. İnanın bana bu gerçek avukatıma sordum bu maili gönder 1000 USD kazan. Bu maili gönder Üniversite Diploması al. Bu maili gönder Green Card sana bedava..

Mailleri…

Hepiniz bu tip mailler alıyorsunuzdur. Hatta hemen hemen her gün bu tip maillerden 10larca alanınız bile vardır.

Peki nedir Bu Spam E-Mailler?

Spam ;

İsteğiniz dışında sizin mailinize gönderilen reklam dolu e-maillere SPAM mesaj deriz. Genelde tek kişiye değilde yüzlerce kişiye aynı E-Mail bir program aracılığıyla bir tek tuşa basarak gönderilir. Bu mesajların içeriğinde tamamen reklam yada E-Mail adresinizi çalmak için yapılmış zararlı kodlar vb. türde içeriklerle gönderilirler.

Bunlardan bir tanesine örnek vereyim. Geçenlerde banada geldi.

…… microsoft ve aol şu an bu metin ile bir deney yapıyorlar (e-mail beta test). bu maili arkadaşlarınıza gönderdiğinizde microsoft iki hafta boyunca izini sürebilir ve sürecektir. bu maili ileten her kişi için microsoft 245 euro ödeyecektir. bu maili gönderdiğiniz ve bunu devam ileten her kişi için microsoft 243 euro ödeyecektir. bu maili alan üçüncü kişi için ise microsoft 241 euro ödeyecektir. iki hafta sonra microsoft size posta adresinizi teyit etmeniz amacıyla size ulaşacaktır ve size bir çek gönderecektir.

bunu kandırmaca gibi düşündüm, fakat bu maili aldıktan ve ilettikten iki hafta sonra microsoft benden posta adresimi istedi ve 24800 euro`nun üzerinde bir çek aldım. bu

test bitmeden önce cevap vermelisiniz. sizden biri bu imkana sahipse bunu

değerlendirsin. bill gates için bunlar bir reklam kampanyasının masrafları.

lütfen bu maili mümkün olduğu kadar çok insana iletin. en azından 10000

euro almanız gerekir…

YALAN..! Evet tamamiyle yalan bir E-Mail ..

İnsanlar bunu gerçek zannediyor.. Eee tabi insanları kandırmak için mail adresine gerçek kişilerin telefon numaraları adları ve soyadları yazıyor.. Bu adresle yada Telefon numarasıyla iletişime geçtiğinizde ise yalan olduğunu teyit edebilirsiniz. Bazılarının verdiği bu iletişim bilgilerinden dolayı mahkemeye başvuran ve canı çok sıkılanlar var.. Maalesef…

Bu kadar açıklamadan sonra sizlere biraz daha ayrıntıya girerek olayın boyutunu anlatmak istiyorum…

Aslında olay şöyle başlıyor..

Bir firma reklam yapmak ve ürünlerini satmak istiyor..

Önünde 2 seçenek var.. İnternet üzerinden MSN.Com E-kolay.Net gibi büyük firmalara reklam vermek…. Yada daha ucuza kaçıp. İnternet üzerinden satılan 1Milyon Çalışan E-Mail adresini 100 USD gibi bir ücrete satın alıp E-Mail adreslerine SPAM mesaj yani reklam göndermek..

Genelde birçok firmaki bunlar küçük çapta reklama bütçe ayırmayan firmalar diyebilirim.. 2. Seçeneği seçiyor..

SPAM mesajlar burada başlıyor işte..

Peki bu firmalara 1Milyon Çalışan E-Mail adresini nasıl veriyorlar ?

Nasıl Yüzbinlerce çalışan E-Mail adresini toplayabiliyorlar ?

Burası işin çözüm noktası işte.. E-Maillerinizi kontrol ederken birde bakmışsınız ki böyle bir E-Mail …

Bu E-maili 3 kişiye gönder para kazan

Yada

Bu E-Maili 10 kişiye göndermezsen lanet üzerine olacak…

Gibi saçma sapan şeyler.. Eee birçok insan bu E-Maillerde yazan mesajları ciddiye alıyor ve E-Mail listesindeki tüm arkadaşlarına bu E-Maili gönderiyor…

Sonra?

Bu E-Mail içerisindeki zararlı kodlar sayesinde kurbanların E-Mail adresleri ve Onların gönderdiği kişilerin E-Mail adresleri ve Arkadaşlarının arkadaşlarına gönderdikleri E-Mail adresleri hepsi Pis Spamcilerin ellerine düşüyor.. Sonrası kolay tabiki..

Bu kadar E-Mail adresini bir küçük e-mail atarak birkaç saat içerisinde 100 binlerce çalışan E-Mail haline getirerek SPAM yapmaya hazırlanan işin kolayına kaçan firmalara SATIYORLAR..!

Yani sizlerin forwet ettiği bu E-Mailler sayesinde adamların E-Mail listeleri kabarıyor ve sayenizde sürekli para kazanıyorlar…

SONUÇ:

 • E-Mail adresinizi açtığınızda karşınızda 4 – 5 tane E-Mail ..
 • Bu adam beni nerden buldu?
 • Kim bu ya bana mesaj atmış?
 • Ulen nerden buldun beni E-Mail adresimi açalı 2 gün oldu daha..
 • Heleki kısıtlı bir E-mail alanına sahipseniz 10MB yada 50MB gibi bir E-Mail sınırınız varsa 2- 3 gün içerisinde ağzına kadar dolan çöplük E-Mailler…

SPAM SPAM SPAM…

YAPMANIZ GEREKENLER..!

 • Tanımadığınız yerlerden gelen saçma sapan içerikli mesajları açmayın.
 • Sizden şifre isteyen kredi kartı numarası isteyen E-Mailleri silin.
 • Arkadaşlarınızdan dahi olsa gelen bu tip SPAM mesajlarını kimseye göndermeyin.
 • Bunlar o kadar yazıyorlar ki.. Bir tane bu E-Maillerden para kazanan tanıdığınız var mı ?
 • Bu adamlar salak mı ki ? Bir e-mail attınız diye size 1000lerce USD para versin ?
 • Kimse o E-maili başkasına göndermedi diye GÜNAHA girmez.
 • Kimse o SPAM mesajları arkadaşlarına atmadı diye LANETLENMEZ…

Eğer ki böyle E-mailler alıyorsanız ve içlerindeki dosyaları açıyorsanız BANKA Şifreleriniz Kredi kartı numaralarınız ve diğer özel bilgileriniz tehlike altında demektir.

Sadece akıllı ve mantıklı düşünün yeter… Hadi kolay gelsin…

“Bu yazıyı 10 kişiye göndermezsen ÇARPILIRSIN.. Ölürsün..!” üzerine 6 yorum

 1. Her gün onlarca gereksiz ve boş eposta geliyor. Bunların yanına arkadaşlarımızdan, dostlarımızdan da bu tarz epostalar alınca ister istemez canım biraz daha sıkılıyor. İnternette gezerek para kazandıracağını söyleyen siteler arkadaşını getir daha da çok kazan gibi kampanyalar düzenliyor. Oradan kazanacağı 2-3YTL için hali vakti yerinde olan arkadaşlarımın eposta atması gerçekten üzüyor.

  Batıl inançlar üzerine gelen eposta ise işin başka bir boyutu. Bu duayı 7 kişiye göndermezseniz lanetleneceksiniz, bu epostayı 5 kişiye gönderirseniz kısmetiniz açılacak. Bu tarz batıl inançlara epostanında alet olması artık teknoloji de çığır açtığımızın kanıtıdır. Yakında kısmet web siteleri açılır ve insanlar oraya sanal bir ip bağlayıp evlenmeyi dilerler. Sanırım bu web sitesi de ziyaretçi akınına uğrar..

  Bunlar bir nebze silip geçebileceğimiz tarzdan. Birde okumadan edemediklerim var. AB Rh+ kana ihtiyaç vardır, 0Rh- kana ihtiyaç vardır tarzından mesajlar. Bunlar o kadar tehlikeli ve can sıkıcı epostalar ki anlatamam. Bir kaç bu tarz eposta veya msn iletisi gönderen arkadaşıma açıklamaya çalıştım beni anlamadılar. Burada kaş yaparken göz çıkarma tehlikesi var. 0 Rh- Kan ihtiyacı var diyip bir numara vermek hiç akıl karı bir iş değil. Ben kan vermek istiyorum ama Siirt`teyim ne olacak veya kan ihtiyacı olan kişi vefat etti ne olacak? Daha önce bu durum benim başıma gelmişti, bir arkadaşımın ricası üzerine web sitesine bir duyuru koydum. Daha sonra duyuruda kan ihtiyacı olan kişinin babası aradı ve çocuklarını 2 hafta önce kaybettiklerini her gün telefon almanın onlara daha büyük ızdırap verdiğini, sorarak siteyi öğrendiklerini ve kaldırmamı istediklerini söylediler. O an kafamdan aşağı kaynar su dökülmüşe döndüm.

  Bu tarz epostaları ve iletileri yönlendirirken (forward) biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor. Hasta hangi hastane de, kan ihtiyacı hangi gün ve hangi saatte olmuş, telefonu verilen kişinin ismi nedir, hasta ile yakınlığı nedir? Bu tarz bilgiler olmadan ancak kaş yapalım derken göz çıkarırız. Sokakta kaza geçiren hastaları bilgisizce arabadan çıkarıp kemiklerinin kırılmasına neden olmak gibi hatalardan yeterince canımız yanıyor zaten. Lütfen biraz daha dikkat…

  http://www.haber34.com/forward-edelim-mi-271-haberi.html

  ArA…

  Yanıtla
 2. Merhaba, Evet cidden dediginz gibi bu maillerden ben de bıktım. Hadi silmeye raziyim da daha sonra o maillerden adresi ekleyenlere ne dersiniz?
  Bu arada Mobisu cidden senin basina gelen de kotuymus. Umarim yazini bir cok kisi okur ve ders alir…
  Neyse ben buna cozum olarak maili yollayana bir mail atip lutfen boyle maillere inanma diye mail atiyorum sonrada yok illa atacam diyorsan adresleri “to” yerine “bcc” kısma yaz diyorum. :))
  Bu arada teakolik ben nihayet Turkiyedeyim artikin sitede yardim istersen edebilirim sanirim. Yani bildigimden degil de ama en azindan yazilari inceleyebilirim yayinlanmadan ve arastirarak cevap bulabilirim sanirim :)))

  Yanıtla
 3. selamlar yeni yılınızı kutlar başarılar dilerim .Sizden ricam BU GÜNE KADAR HEP TERSİ AÇIKLANDI oysa ben başka şey arıyorum.BANA BU KONUDA YARDIM EDECEK LÜTFEN BİRİ ÇIKSIN .
  BENİM GMAİL ADRESİME GELEN 50 TANE MESAJI BİR ARKADAŞIMA ( BAKIN BİRDEN FAZLA ARKADAŞIMA DEMİYORUM BİR ARKADAŞIMA DİYORUM )TEK SEFERDE KOLAY BİR ŞEKİLDE NASIL GÖNDEREBİLİRİM. YANİ BİR ARKADAŞIMA 50 TANE BANA GELMİŞ E-MAİLLLERİ TEK TEK BİR ARKADAŞIMA GÖNDERMEK YERİNE TEK SEFERDE 50 MESAJI BİR KİŞİYE NASIL GÖNDEREBİLİRİM. [email protected] ADRESİME BİR AÇIKLAMA ATACAK BİRİ YOK MUU ?

  Yanıtla
 4. Merhaba,
  Yunus Yeşim kredi firması tüm kredi sunmak dışında, kendi bir iş başlatmak için bir kredi veya bazı kişisel özellikleri satın almak için bir kredi ihtiyacı, araba, özellikleri gibi veya borcunu ödemek için bir kredi ihtiyacı sonra biri için bizimle irtibata geçerek doğru bir karar olacaktır, stressiz bir kredi istiyorsanız o zaman biri için artık e-posta adresi üzerinden bizimle irtibata geçmekten daha başka seçenek düzeni tüm gecikmeler ve stres olmadan kredi sunuyoruz.

  Yanıtla

Yorum yapın