Bulgaristan’dan Gelen +359 ‘lu Çağrılar

Son zamanlarda dikkat ettiyseniz   (+359 887…), (+359 849…) , (+359 896…), (+359 898 …) gibi numaralardan gelen çağrılar popüler olmaya başladı.  En son benim cep numaramada +359’lu numaranın birinden bir çağrı geldi.  Merak ettim numarayı tanımıyordum.  Biraz araştırdım ve Bulgaristan’daki takipçilerimden Adem Demir sağolsun güzel bir açıklama getirdi.

Olay bilindik dolandırıcılık durumlarından bir tanesi.  Son zamanlarda özelliklede Türk erkeklerini dolandırmak için kurulmuş bir tezgah.  Bulgaristan’daki hatunlar bizim Türk milletinin ne kadar yardımsever ve ne kadar çapkın olduğunu öğrenmesi üzerine kurulan dolandırıcılık olayı.

Cep telefonunuza +359 ‘lu bir numaradan mesaj yada çağrı geliyor.  Sizde cevap veriyorsunuz.  Karşınıza bir hatun çıkıyor size başlıyor yalvarmaya…

“Yol param yok,  lütfen yardım et,  kurtar beni buralardan, Türkiye’ye gelmek istiyorum, annem hasta, babam kanser, sokakta kaldım” gibi laflarla önce kurbanı kandırıyorlar.  Muhabbet sarmaya başladıktan sonra iyiliksever Türk erkeklerini veya çapkın Türk erkeklerini kandırıp para isteniliyor.  Acındırma durumları bittikten sonra 1-2 bin dolar gibi para kopartanlarda var.

Hatta şuan Bulgaristan’da bu tip çeteler oluşmuş durumda. Son zamanlarda bu durumu fark eden Bulgaristan hükümeti “Sahte Gelin”  adındaki operasyonlarda bu tip çeteleri yakalamaya çalışıyor. Bulgaristan esnaflarının söyledikleri ise işin vehametini ortaya koymakta. Edindiğim bilgilere göre bu işten hatunlar sağlam para kazanıyorlar.  Sokaktaki dedikodulara göre esnafların anlattıkları şöyle…

“Altına araba çekenlerden tutunda evlerine binlerce liralık mobilya alan birçok hatun var.  Özellilede bu işi meslek edinmiş çeteler binlerce doları cebe indirip sürekli Türk erkeklerini peşinden dolaştıran hatunları çalıştırmaktalar.” Bulgaristan’daki çeteler epeyli profesyonel bir hale gelmişler.

Peki dolandırıcılık yapmalarının sebebi nedir?

Aslında birçok sebep var. Bunlardan en önemlisi kominizm gibi bir rejimden çıkan ve ülkede henüz gelir dengesi oluşmamış bir halk var. İş sahalarının olmaması ve kolay para kazanmak başta geliyor.  Türk erkekleri ise en kolay para kazanma yolu olarak konuşulmakta.  Para istemek için yalan çok en çok söylenilen yalan arasında da “Trafik kazası geçirdim, para lazım, yanına gelmek ve bu hayattan kurtulmak istiyorum, beni yanına alır mısın”  gibi bahaneler.  Tabiki çapkın Türk erkeklerine farklı fantezilerde yaşatmıyor değiller..

Şuan itibariyle Bulgaristan vatandaşları Türkiye’ye vize almadan girebilmekte.  Yalanlarını en çok bu şekilde destekliyorlar.

Para transferi nasıl yapılıyor? Yakanmıyorlar mı?

Türkiye’den para koparmanın en kolay yolu Western Union olarak görülmekte.  Çünkü Western Union ile yaplan para transferleri izlenemiyor. Hatta işin dahada vahim tarafı kontörlü hatlardan arıyorlar.  Çünkü kontörlü hatları almak için kimlik ibraz etme zorunlulukları yoktu.  Bulgaristan hükümeti bunun önüne geçip dolandırıcılık yapan “Sahte Gelinleri” yakalamak için yeni bir kanun çıkartıp kontörlü hatlar için kimlik ibraz zorunluluğu bile getirmiş. Yeni çıkan kanuna göre kotörlü hatlar artık kimlik ibrazı ile gerçekleşecek.

Zaten ne kaybettiysek ya vicdanımızdan yada çapkınlığımızdan…

Aman bu tip oyunlara kanmayın.  (+359 887…), (+359 849…), (+359 896…), (+359 898 …) kodlu telefonlardan gelen mesajlara cevap vermeyin.  Gelen çağrıları açmayın.  Eğer açarsanızda size ne kadar dil dökülürse dökülsün inanmayın…

“Bulgaristan’dan Gelen +359 ‘lu Çağrılar” üzerine 335 yorum

 1. Abi harikasınız ya. Yani bu konuyu yazmak iyi gelmiş aklınıza. Herkesin başına geliyor mutlaka böyle bir çağrı. Türkiyenin arka gündemleri. Seviyorum ben bu bloğu.. Teşekkürler.

  Yanıtla
 2. Aynısı benim başıma da geldi. Başta anlayamadım ayar olduğunu. Zaten benden para isteme aşamasına gelene kadar kapattı. Teşekkürler.

  Yanıtla
 3. Arkadaşlar; aynı dertten bende muzdarip oluyorum.Ayda bir +359898—3544 lü numara ve benzeri numaradan 1 saniyelik çağrı alıyorum (numaranın tamamını vermiyorum çünkü memlekette meraklı çoook).Yaptığım tek şey azıcık kulağını çınlatıp çaldıran kişinin , bişey olmamış gibi hayatıma devam ediyorum.ARKADAŞLAR SİZE TAVSİYE DIŞARDAN DUYDUĞUM KADAR BUNLAR DOLANDIRICI.Nerden mi biliyorum ; Eskiden beraber çalıştığım mesai arkadaşımın başına geldi,Biraz muhabbet (samimiyete bağlı) sonra hoşlanma ayakları,ben burda zor durumdayım bana para yollarsan TÜRKİYE’ye sana gelirim.

  AL-DAN-MA-YIN !!! . . .

  Çok önemli bişey varsa gitsin emniyete ordan arasın aramak isteyen …

  Yanıtla
 4. Sayın Teakolik, ayrıca son dönemlerde Türkiye’de Türkcell,Vodafone,ve Avea numaralarından özel mesajlar gelmekte.Bu mesajlar sesli ve dinlediğinizde: “Please call me~Lütfen beni arayın,Call me I need help~Yardıma ihtiyacım var beni arayın” vb.tarzında ifadeler kullanılmaktadır. Bunlar da para tuzakları.Eğer geriye arama yaparsanız,50 $ (Dakikası deniliyor,abartılı bir rakam gibi) ödemek zorunda kalabiliyormuşsunuz.Son iki haftada bu tarz 7-8 mesaj ve telefon aldım.Bilgilerinize Sunuyorum…

  Yanıtla
 5. Adım Hasan Sabri Kayaoğlu olacaktı, “Kayoglu” yazmışım,özür dileyerek düzeltiyorum…

  Yanıtla
 6. Bu çağrılar bana haftada 2 den fazla geliyordu ama bu aralar kesildi.. Bu arada yazınızı kaynak göstererek kendi sitemde paylaştım. Hakkınızı helal edin..
  Saygılarımla
  Batuhan

  Yanıtla
 7. Bu dolandırıcılık sadece +359 la başlayan telefonlarla yapılmıyor ama ağırlık telefonlarda.. +40 ile başlayan Romanya ve +30 la başlayan Yunanistan telefonlarınıda kullanmaya başladılar. Dolandırıcılar sürekli yeni taktikler geliştirmekte, icq – skaype gibi iletişim sistemlerini, arkadaşlık siteleri ve forumlarını, kısacası karşılarına çıkan her imkanı kullanıyorlar.

  Kendilerini, babası ölmüş, üvey baba yada enişte tarafından taciz edilen veya zorla sevmediği birisi ile evlenmeye zorlanan, içinde bulunduğu çıkmaz yüzünden intiharı bile düşünen bir zavallı kız olarak tanıtıp, yanınıza gelmek istediklerini söylüyorlar.

  Siz bu masala inanırda, yanınıza gelmesini kabul ederseniz, ilk önce pasaport, seyahat sağlık siyortası gibi işlemler için, 100 – iki yüz euro gibi bir para istiyorlar. İlk parayı koparttıklarında, artık karşılarında bir sağımlık inek durumuna düşüyorsunuz.

  Birkaç gün sonrada, bütün işlemlerim tamam, yola çıkacağım deyip gene biraz para kopartıyor. Havaleleri Western Union üzerinden istiyorlar. Nihayet beklenen gün geliyor, tuzağa düşmüş avı arayıp “aşkım, şu saatte otobüsüm hareket edecek, şu saatte Türkiye’ye girmiş olacağım” diye müjdeyi veriyor.

  Onun Türkiye’ye gireceğini söylediği saatlerde kurbana ağlayarak telefon ediyor, aşkım, birikmiş vergi borcum veya sigorta primim varmış, ödemeden yurtdışına çıkmama izin vermiyorlar, şimdi geride dönemem, nolur kurtar beni” diye yalvarıyor. Kurbanı inandırabilmek içinde bazen, polis, gümrükçü, otobüs şoförü diye tanıttığı kişilere telefonu vererek kurbanla konuşturuyor. Bu kişiler, baş rolde oynayan kadının, kocası, babası, erkek kardeşi veya başka bir yakınıdır. Kadın zate o sırada sınırda filan değil, evindedir.

  Bu son para talebi yerine getirilse bile yeniden başka behaneler öne sürülerek para isteniliyor, taa ki kurban, dolandırıldığını anlayana veya gönderecek hiç parası kalmayıncaya kadar devam ediyor. Sonra ne gelen var ne giden.

  Bu işi yapanlarda çete filan değil. Ruse, Razgrad, Vidin, Pleven civarında yaşayan bulgar çingeneleridir. Onlarda zaten her aile bir çetedir. Bunlara Bulgaristan’da “Alocu” denilmektedir. Alocular, anası, kızı, gelini, kızkardeşi, babası, kocası, erkek kardeşi, cümbür cemaat bu işi birlikte yapmakta, her gün yeni taktikler geliştirmektedirler.

  Aloculuk denilen bu dolandırıcık başladığından bu yana, yıkık dökük evlerden oluşan çingene mahalleleri, lüks villaların oluşturduğu semtlere dönüştü. Atlı eşekli çingenelerin, atının eşeğinin yerini lüks otomobiller aldı. Hergün Western Union önünde, kurbanların gönderdiği havaleleri alacak alocular kuyruk oluşturmakta, sıra beklerken “Keriz” diye bahsettikleri kurbanlarını nasıl kandırdıklarını ballandıra ballandıra birbirlerine anlatmaktadırlar.

  Onlara para gönderenlere Allah akıl fikir versin. Telefonla veya internet ile tanıştığı erkekten para isteyen kadından ne hayır gelirki? Bu masallara nasıl kanıyorlar, nasıl inanıyorlar, akıl erecek gibi değil. Üstelik sayıları korkunç derecede fazladır, bunun kanıtıda, çingenelerin 6 – 7 yılda cümbür cemaat zengin olmalarıdır. Kurbanların çok azı dolandırıldığını söylüyor ama büyük çoğunluk, keriz yerine konulduğunun utancı ile bu konuda tek kelime etmiyor.

  İşin bir acı yanıda; dolandırıcı çingeneler, değişik isimlerle arkadaşlık sitelerine girerek, dolandırılanlara “sizden zorlamı para aldılar, kafanıza silahmı dayadılar? evde çoluk çocuğunuz açken hovardalık yapın, birde burada erkekli taslatın, hadi be aç köpekler” diye hakaret etmektedirler.

  Bu duruma düşmek ne kadarda acı olur.

  Yanıtla
 8. ben bunları özellikle gamze ali türk ismiyle web meydanı arkadşlık sitesi ile iltişim kurmaktalar esas adı ise runka ahmedova olan bu kadın benide kandırdı işte çok zor durumdayım babam öldü üvey babam beni başka biriyle evlendirmek istiyor annem beni Türkiyeye göndermek istiyor başka çarem kalmadı kurtar beni diyerek para sızdırıyor önce 60 avro istiyor otbüs bilet parası daha sonra sınırdayım sigorta için 100 avro daha sonra 3 aylık vize parası bunu da 900 avro istiyor dahası için artık anlatamıyacam
  moralim çok bozuk bunları dikate alın lütfen saygılarımla

  Yanıtla
 9. bunları nasıl şikayet edeceğiz bana bir yol gösterin lütfen benim başım yandı başkalarının da başı yanmasın

  Yanıtla
 10. arkadaşlar şunu belirtmek istiyorum
  özellikle kalbimde.com.üyesi olan arkadaşlar dikkat
  etmenizi isti yorum bu sitedeki bulgar lara kesinlik le güven meyin
  bu sitede saten çok kandırı yorlar
  paranız cebinizde dursun derim pişmanlık yaşamayın saygılar

  Yanıtla
 11. arkadaşlar ( cansevgilim55) rümüzlü sahısa dikkat edin lütfen
  özellikle bu byn tekrar saygılar

  Yanıtla
 12. arkadaslar su aralar bende bırısıyle konsuyorum bulgasaıtandan banada bunlara benzer bısıler soyledı suphelendım en basları burdan gıtmek ıstıyorum burdan bıktım cocuk bakıcılıgı yapıyorum 70 euro kazanıyorum felan dedı turkıyeye gelmek ıstıyorum dedı ılk baslada para mevzusu acmadı para ıstemıyorum dedı sonradan da yavas yavas oraya gelmem ıcın 70 dolara ıhtıyacım var dedı gelınce denklestırırım verırım dedı tabıkıde yutmadım yutan arkadaslar ıcın gecmıs olsun aslında su taktıgı deneyın ben onu dedım konusmasından ve tavırlarından anlıyabılırsınız yok ben oraya gelıyorum 1 hafta ıcınde ordan senı alıp turkıyeye gelıcez dıyın bakın baın konusmaları hemen degsıyor benım konustugum kısının telefon numarası su acık acık verıyorum aynı kısı bunu yapıyorsa baskalarına konusalım bakalım turklerle dalga gecmenın sonucu nu nasıl agır oduyolar bunlar gorsunler bakalım +35 989 031 0744 tel numarası bu konustugu mail adresı ıse su [email protected] bıraz arastırdım bı arkadaslık sıtesınde profılı var bu kısının bana fotolarınıda gonderdı ısmını kadrıye olarak soyledı lutfen arkadaslar bı yo bulalım kımlere çattıgını gosterelım sunlara canı yanmıs parası gıtmıs arkadaslar ıcınde ıyı bı öc alma seklımızı planımızı yapalım bunlara hadı arkadaslar cevaplarınızı beklıyorum

  Yanıtla
 13. Bulgar çingenelerine büyük paralar kazandıran bu dolandırıcılık yöntemi iyice teşhir olunca, çinguşlar başka göntemler geliştirdiler ve insanları soyup soğana çeviriyorlar.

  Şimdi revaçtaki dolandırıcılık, “ANLAŞMALI EVLİLİK” tuzağıdır. Bulgaristan’ın AB ye girmesinin ardından, Hollanda, Belçika, Almanya ve daha birçok avrupa ülkelerine giden çingeneler, arkadaşlık sitelerinde sürekli ilan vererek kendilerine yeni avlar bulmaktadır. Anlaşmalı evlilik yaparda avrupaya giderim, oralarda çalışırım hayalinde olanlar hemen bu tuzaklara düşmekte, ellerindeki avuçlarındaki veya borç harç son kuruşları dolandırıcılara kaptırmaktadır.

  Sadece bulgar çingeneleri değil, 1990’lı yılların başlarında ülkemize fuhuş yapmak için gelmiş ve bu nedenlede türkçe öğrenmiş romen, polonyalı, moldovalı vs kadınlarda bu şelikde dolandırıcılık yapmaktadır.

  Denemek için birkaç tanesi ile kontak kurdum. Telefon numaramı vermem üzerine biri +32 ile başlayan belçika telefondan aradı ilki. Daha sonra +31 Hollanda ve +49 Almanya telefonundan da arayanlar oldu. Daha ilk etapta 5 bin euro isteyenler oldu. Sizi hiç görmedim, bu kadar parayı nasıl göndereyim? dediğimde ise; bu işler böyle oluyor, sen avrupa’ya gelmek istiyormusun istemiyormusun? düşün taşın beni öyle ara deyip telefonu yüzüme kapattılar.

  Anlaşmalı evlilik ilanları kurulu kapanlardır, sakın ola bu kapanlara düşüpte ite köpeğe para göndermeyin. Avrupa’da, eski avrupa değil artık. Romanra, Polonya, Bulgaristan, Macaristan, buraların insanları işsiz güçsüz dolaşıyor oralarda. Orada vatandaşlık kazanmış olanlarla gerçek evlilik yapanlara bile binbir zorluk çıkartıyor avrupa. Sakın ola kanmayın, avrupa’da yaşayan türklerden bile kesin dönüş yapanlar büyük sayılara ulaştı.

  Dolandırılmamanız dileğiyle, esen kalın.

  Yanıtla
 14. slm arkadaslar benim cok yakinimda dolandirildi gercekten bu bulgar cingenelerinebir ders vermek gerekiyor ve bu nr.da cok dikkat edin 00359894886855 sakin inan mayin herkeseslmlar

  Yanıtla
 15. SLM MİLET VALLAHI BU ORUSPULAR BENİM BASIMDA YATDILAR TAM 3000EUR ALTILAR BEN BUNUN PESİNİ BIRAKMICAM CUNKU 5 GUN SONRA PASAPOR HAZIR ORDA BAZI DOSTLARLA TELEFONLARLA GOEUSTUK BUNLARI YAKALNMASINI İSTEDİM OLUR SADECE BİZE GONDERDİGİN DEKOTLAR LAZIM İSSİM SOYİSM LAZIM DEDİLER ORDA 20YIL CEZASI VART İNSALLA YAKALACAM ONLARI SEREFSİZLE BENİM ZORUM GİDEN TEK SEY AYNIMA SORULE LEKE

  Yanıtla
 16. BENİ ROMAN YADA ARTILAR YBULGALISTANTAN BİTTİ MACARE BAKALIM NE OLACAK ŞİMDİ ONLARIN ALLAH BELA SINI VERESİN KOPEKLER YESİN ONLARI
  MİLETİN PARASINI NASIL YİYECEKLE
  DİKA1TLI OLUN LUTFEN

  Yanıtla
 17. enver bey senin başına gelen bu olay 2 hafta önce benimde başıma geldi. kendini acındırarak ve yalan dolanla senaryoyla benimde çok paramı çarptılar. sofya büyükelçiliğine yazdım bizim elimizden gelen birşey yok diyorlar. emniyet ise savcılığa müracaat etmemi söyledi. benim düşüncem ise iki ülkenin yapacağı işbirliği sonucu bu çetelerin yakalanıp bütün hesaplarına el koyup mağdurların para transfer belgelerini gösterip herkesin parasının geri iade edilmesidir. suçlularada en ağır cezalar verilmelidir. bunun için kamuoyunun oluşması gerekiyor. son günlerde mağdur insan sayısı çoğalmaya başladı.

  Yanıtla
 18. benim 50 yaşındaki babama da 359895233347 bulgaristan numarsından çağrı geldi benim babamda döndü o numaraya hala da konuşuyo bi yıl oldu yuvamız bi yıldır darmadağın düzelmiyor ama gözüde açılmıyo inanıyo hala 359895252909 bu numarayla da görüşüyo 359899353064 ve bu numaraylada geçen yıldan beri konuşuyo ne yapılacağını bilemiyoruz bunun bi çözümü yok mu allahını sevenler bu numaraları dikkate alsın kanmasın kimse ailesini görmüyo mu gül gibi yuvanızın nesi var ne eksik geliyo size evini yıkan bi kadına helak eden herkesi allaha havale ediyorum

  Yanıtla
 19. Bunlarin alayi sahtekar. Milletin ocagina incir agaci dikecekler. Ama gulsunler; hesap bu tarafta gorulmezse, oteki tarafta illa gorulecek…

  Yanıtla
 20. bende bir sahtekar tanıdım numarası +359895298331 buna dikkat edin arayıp arkadaş olup gelmek için para istiyorlar

  Yanıtla
 21. +359890578396 nolu numaradan bana gelen msj merhaba ben nur nasılsınız umarım rahatsdız etmiyorumdur sizi tanımak işterim ararsanız çok sevinirim rahatsız ettiysem özür dilerim diye bir mesaj bunlar anlıyorumki bizim dilimizi bizden daha iyi konuşuyorlar aramadım aramamda işim olmaz hiç kimsede aramasın bakın burda bir çok madur var sizde madur olmamak için kesinlikle aramayınız teşekkkürler.

  Yanıtla
 22. BENİ LİLİ MARİNOVA ARADI İŞTE BEN TURKIYEYE GELİCEM.YETİM COCUGUM YURKİYEDE HER İŞTE CALISABİLRİM DEDİ.
  VE

  Yanıtla
 23. beni bundan bir yıl önce +359 ile başlayan +359899318004 numara aradı cevapsız cağrı idi bende önemsemedim önce fakat bir ara yine aradı yine önemsedim bende ona cevapsız bırakıyordum o bana ben ona bayağı devam etti cevapsızlar sonra düşündüm internetten ilan vermiştim acaba ordan mı buldular numaramı diye evet mutlaka numaramı buradan buluyorlar ilan sahibi olarak arıyormuş gibi fakat yine cevap vermeden kapandı bir yıl aradan gecti yine bu gün aradı cevapsız bende cevapsız bıraktım kimdir necidir bilmiyorum aynı şekilde devam edip gidiyor bakalım hayırlısı

  Yanıtla
 24. az önce beni de aradılar +359 …tlf ile bakmadım ama tesadüfen bakamadm su ana kadar da bilmıordum böyle bişi oldguna şaşırdım ama şaşırmamın sebepi biz erkeklerın sazan olması yaa bile bile lades olunmaz kı kardeşm o sekıl tlf gelmışse zıplamayın araştırın kım neci neden ben ben araamdım ararlarsada cevap vermem o kadar yalanıp dururlar ama boşa yalarlar :)özün kısası sazan olma merakda etme bak işine eldeki kuşu kaçırma ?

  Yanıtla
 25. selam arkadaşlar,bu yazıyı dikkatli ve sonuna kadar okuyun.diğer çağrı gelen arakadaşlar gibi banada farklı nolardan çağrı geldi o ayrı bunlar amatörler.şimdi bunların taktiklerini anlatayım;önce herhangi bir arakadaşlık sitesinden bir maille telefon nosu atarlar veya siz ona selam verirseniz tel.no isterler.siz telefon açtığınızda çok profesyonel bi tuzak başlar.ilk başta para gönder gelecem filan demez,kız önce normal bi ev kızı gibi eveden sizinle görüşür(işte biri geliyo kapatıyorum,şu anda ev işi yapıyorum,telefona cevap vermez bazen;abim var babam var felan der kapatır yada açmaz)kesin bu kızın ya ailesinde hasta vardır ya çok fakirdirler para ihtiyacını vurguluyo yani.kız işte alacaklarını alamıyodur,çalışmak istiyodur iş yok der,sizden önce ufak bi harçlık ister göndermezseniz arayı biraz soğutur.böyle samimiyet ilerler aşkım demeler başlar.sonra başta sizden para istemez pasaport ve bilet parasını arkadaşından borç istedim der(nasılsa türkiyeye gelip çalışacakya).sonra derki pasaportum hazır bilete param yetmedi üstünü sizden ister,verirseniz ne ala vermezseniz ben hallettim biletimi aldım der havaalanına geldim ama pasaport kontrolünden geçemedim işte bulgaristandan vize serbest ama ordan gelen bayanlara türkiyede yetecek kadar harçlığınız varmı diye sorarlar ve göstermelerini istenir buda 500-3000 euro arası değişir kızın sizi kandırmasına bağlıdır(ki bu gerçek ben bizzat türk polisine sordum)ama tabi kızda bu para yok.bu parayı western union dan göndermenizi polise gösterip geldiğinde size vereceğini söyler.western den göndermezseniz moneygram diye sistem var işte parayı çekmeden sadece göstercem der,onuda yapmazsanız aallaahh bi ağlama bi yaygara kopar ki sorma(işte bensenin için bunları yaptım da evden kaçtımda beni yarı yolda bıraktın hiç param yok aç açıkta kaldım da kötü yola düşücemde daha neler)he parayı yollarsanıza gelelim.parayı yollasanızda ya başka bi aksilik çıkar ya para gönderdiğinizde kızın borcu vardır ona tutmuşlardır.bu arad uçak zamanıda geçer sizden tekrar para isterler,yani paranı alıp hattıda kapatmıyolar.alabildikleri kadar almaya çalışıyolar.bununla bitiyo sanmayın eğer para gönermezsen kızın başına bulg. daha çook işler geliyo sonu yok yani.bunca şeyyazdım bunu okuyupta hala bunlara kanan olmaz heralde,çünkü bunları analtıp benim elime para geçmeyecekki benim isteğim hem türk kardeşlerim paralarını kaptırmasın bu sahtekarlara hemde bunların tekerine taşkoymak.inanmayan varsa buradan benden mail adresi tel.no ne isterseler yazarım.oradan aranan tel no larınıda vereyim;00359892324188-00359890587514-00359892327726 sakın ha ne olursa olsun aramayın onlar mesaj atsada arayıp konuşsada siz görüşmeyin.herkeze selamlar k.i.b.

  Yanıtla
 26. bende bulgaristanda bir hanım efendı düşündüğüm bir bayanla tanıştım internete telefonla görüştüm ona ınandım güvendim acıdım çünkü benden hiç para talep edmeyeceğinin vadide bulunmuştu yanıma almak istedım türkiyeden uçak biledini kestim gelecek gün ve saat telefon açtı beni burdan göndermiyorlar parasız sen türkiyeye gidemesin senin banka hesabında en az 1200 euro olması lazım diyorlarmış bende inanmadım ve para göndermedim aradım araştırdım bunlar hepsı tezgah dolandırıcı tanıştığım kişi adı ve soyadı telefonu şudur bediha hasan 359890311824 ey türk vatandaşları benim sadece uçak biledimin yarı fıyatı kaybım oldu sakın sız bir şey kaptırmayın ilanen duyrulur

  Yanıtla
 27. @ENVER
  enver çok haklısın ben ç0k inandım onlara tam 8 aydır para yediriyorum be kardeşim salakmısın anlamadınmı bunların böyle oldunu anladım da ilk başta anladım evimden barkımdan 10 bin tl borca girdim anlıycan çok kötüyüm ben neden kaybediyorum herkezi kendi gibi gördügüm için 359 892 063 237 numarası bu bunlar anlamazlar insanlıktan

  Yanıtla
 28. @murat
  murat kardesim haklısın hepsi dogru çünkü bunlar benim başıma geldi benden 900 euro istediler ne parası bu dedim hiç türkiyeye gelmedigim için 900 euro istiyorlar dedi zarfa koycaklar mühürleyecekler paranı oraya geldimi alacaksın dedi bende param yok yollayamam dedim gercekten yollayacaktım param olsaydı ama yoktu borç aradım bulamadım iykide bulamamısım aradan 30 dakka geçti aradı herkez arabaya biniyo ben burda kaldım hadi bişeyler yap aglamaya başladı baktılar para bulamadım başka yöntemi denediler aradan 2 saat geçti tekrar aradı bitanem 900 euroyu taksit yapıyorlar 300 veya 400 euro göster geç dedi aksam oluya neyarım burda diyerek ortalık yıkılıyordu ben para bulamadım neden daha önceden demedin ayarlardık parayı ama şuan bulamam para dedim onlara baktılar olacak gibi degil başka yöntemi denediler aradan 30 dakka geçti mesaj yazdı bana antepten para getirecekler neyapıyım bitane diye yazmış bende cevap yazdım bin arabaya gel öderiz borcumuzu dedim ve cevap geldi bi insanın bir birine güveni olmayınca sevmek neye yarar bi insan tanımadıgı kişiye varmak enayiliktir dedi beni antepli bırakırmı sanıyosun neyapıyım eve gitmektense tanımadıgım adama giderim ve sen namus nedir bilirmisin çünkü sen bilemezsin şuan gözümden akan yaşların allah sana iki katını aktırsın sende benim gibi sevipte kavuşamayasın diyerek mesajını sonlandırdı çünkü akşam olmuştu ama gercekten param olsaydı yollayacaktım saat 9 da mesaj cektim ona durumumu biliyosun olsaydı param yollardım gelip gelmen hiç mühüm degildi diyerek mj sonlandırdım sabah arkdaşı mesaj cekti bana meryem intahar etti tabi buda bir oyun oldunu anladım bende ona yazdı ben hasanın abisiyim gece hasan intahar etti 12 kutu hap yutmuş midesini yıkadılar şuan yogum bakımda geçmiş olsun diyerek mesajımı sonlandırdım aradan 5 gün sonra ikimizde kedimize geldik ve yine devam ettik 2 ay sonra bana bi oyun yaptı ki allaha nasıl inançım varsa okadar güven verdi hasan senle konuştumuzdan beri bunlar bi oyundu arkadaşım eve geldi babamda üvey hasan babamla konuştu türk erkeklerini arayalım parasını alalım onlar şekse çok düşkündür merhametlidir herşeye kanar ve inanırlar dedi tabi o anda sen geldin oltaya senin sadece paranı almaktı ama oyun gercek oldu sana aşık oldum seni çok seviyorum yaptıklarımdan çok utanıyorum çok ama çok pişmanım hasan şimdi kararın nedir dedi tabi benim cevabımda şuydu tabi ben bunların hepsi bi oyun oldunu biliyodum sadece bunları senden duymak istemiştim her insan hata yapa bilir madem çok pişmansın seni bırakmıycam dedim ve devam ettim tam 8 ay konuştum onla bugün gelecem yarın gelecem haftaya gelecem diyerek beni salladı yazacak okadar çok sey varki ben yazmaktan bıkararım sende okumaktan kimseler inanmasın hepsi yalan sevgileri aşkları yeminleri hepsi yalan sadece allah bir dedikleri dogrudur

  Yanıtla
 29. @ENVER
  359892063237 bu numarası ismi maryam veliyev 359894892 962 bu numaralar ona ait 10 bin euro yolladım 8 ayda paramızı geri alalım yakalatalım bunları
  maryam veliyev

  Yanıtla
 30. bende bi kızla tanıştım bulgaristandan.. tanıştık bir sürüpara gönderdim.. sonunda geldi ve evlendik.. bebeğimiz olacak yakında 🙂

  demeyi çok isterdim tabi :))))

  Yanıtla
 31. @mustafa
  muatafa gercekren bende isterdim cocunuz olmasını yiyenlerim olarak severdim onları ama bize kısmet degil mutluluk allah yardım etsin sana

  Yanıtla
 32. @mustafa
  359892004775 bu numarayı dagıt her yere bunlar dolandırıcı evlenmez kimseyle böyle bizim gibi kerizler varken daha çok yaşar onlar

  Yanıtla
 33. @mustafa
  maryam veliyev diye bir kızla tanıştım iki ismi var gercek ismi maryam sahte ismi meryem mustafa beni nasıl kandırdılar tam 8 ay ilk tanışmamız arkadaşım benim telrfonu aşk tv vermiş herkez çagrı atıyo ne oluyo bu hatta diye panikledim sonra teker teker aradım herkezi hiç biri kafama yatmadı meryem sürekli çagrı atıyo aradım onu 1 saat konustuk açıkçası kafama yatmıstı aradan 1.5 ay geçti ben sana gelecem dedi bukadar neden acele ediyosun dedim üvey abime verecekler dedi tamam gel evlenelim yarın 7 de arabaya binecem saat 4 gibi ordayım dedi beni alırsın otagardan tamam dedim neyse saat 10 da mesaj cekti sınıra geldik pasoportlara bakıyorlar dedi aradan 20 dakka geçti izin vermiyorlar geçmeme 900 euro cebimde bulunması gerekiyormuş bendede hiç para yok hadi bitanem biseyler yap ara sınırın müdürüyle konuş bende tamam ver numarasını konusuyum neyse aradım 900 euro ne parası dedim cebinde haşlıgı bulunması lazım bu kız oraya niye gidiyo evlenmeyemi gidiyo orosbuluk yapmayamı gidiyo o yüzden burgarisran devleti izin vermiyo zaten 900 euroyu zarfa koycaz 3 aylık parası yeterlidir diye mühürleyip yollayacaz paranı kız geldimi alırsın o para sizin paranız dedi bende dedimki burgaristan avrupa birline girmis bi ülke degilmi ne parası bu yok param yollayamam çok para bu nerden buluyumda yollayım dedim aradan 2 saat geçti tekrar aradı bitanem araba kalkıyo herkez biniyo biseyler yap ne olursun diyo bende para yok borç bakıyorum bulursam yolluycam neden bana daha önceden demedin ona göre caresine bakardık dedim ama gercekten param yoktu olsaydı yollardım ama gercekten yoktu neyse aradan 30 dakka geçti mesaj ekti 900 euroyu taksit yapıyorlar dedi 400 euro göster geç dedi 500 oraya geldin zaman gösterirsin dedi aradım bakıyorum borç bulursam gönderirim dedim ama gercekten hiç para bulamadım bulsaydım yollayacaktım tabi oyun oldunu çoktan anlamıştım para bulsaydım yollayacaktım gelsede gelmesede gercekten onu çok sevmitim meryemin arkadaşı var nurcan diye aradan 1 saat geçti mesaj cekti aşkım nurcanı aradım ondan istedim para antepte arkadaşı varmış 2 saat içinde para getirecek bana ne yapıyım bitanem diye yazmış tabi çoçuklar gibi aglıyordu mustafa kardesim bu arada kafanı agrıtıyorum özürdilerim bende ona mesaj çektim bin arabaya gel para bulamadım bulsaydım yolluycaktım borcumuz olsun gelince öderiz neyse borcumuz diye yazdım aksam 5 te mesaj cekti bi insanın birbirine güveni olmayınca sevmek neye yarar antepten gelen kişi beni bırakırmı sanıyosun eve gitmektense tanımadıgım kişiye giderim sen namus nedir bilirmisin allah sanada benim gözümden akan yaşların iki katını sanada versin sende beni gibi kavuşamazsın insallah diye bitirdi sözlerini okadar zoruma gittiki gece bu sözler yüzünden intahar ettim 3 gün yogun bakımda kaldım tekrar aradım onu ve devam ettim konusmaya 1 ay sonra 150 euro yolladım gelsindiye tabi gelmedi ve yine devam ettim sonra dayanamadı anlattı bana herşeyi bu bir oyundu sadece senin paranı almaktı ama oyun gercek oldu seni çok sevdim yaptıklarımdan çok utanıyorum şuan cevabın nedir hasan diye sordu ve yine devam ettim tam 8 ay gelecem diye kandırdı ve 8 ay para yolladım ona iyi gününde kötü gününde hep yanında oldu beni 12 bin tl borca soktu ve çok çaresizim kimsenin düşmesini isremiyorum bu hallere herkez dikkat etsin bizler gibi olmasınlar onlar sevmezler acımazlar sen ne haldesin düsünmezler onlarda allah korkusu yok nasıl yeminler ederler aklın durur biz etsek o yeminleri inanki carpılırız onlar nasıl carpılmıyor şaşıyorum bu isime dikkat MARYAM VELİYEV 359 892 063 237 359 894 892 962 359 899 220 651 359 899 220 667 MARYAM VELİYEV

  Yanıtla
 34. MARYAM VELİYEV VARSA KONUSAN HASAN TAŞGININ SELAMI VAR DİYİN İSTANBULLU DİYİN NASIL KANDIRDIN ONU SORUN İSMİNİ MERYEM DİYE TANITIYO 359 892 063 237 359 894 892 962 BURGARİSTANDA KÖYDE YAŞIYO KÖYÜN İSMİ KADIKÖY MERKEZLERİ DOBRİÇ VARNA SOFYA 8 SAAT UZAK ONLARA

  Yanıtla
 35. hasan :SAKIN İNANMAYIN DOLANDIRICI 4 YILDIR İNSANLARI DOLANDIRIYORMUŞ VARSA KONUSAN BU KIZLA YAZSIN KIZIN NUMARASINI MARYAM VELİYEV

  Yanıtla
 36. @Niyazi Caymaz
  HAKLI ARKADAŞLAR NİYAZİ 8 AY KONUŞTUM AMA GELMEDİ VE GELMEZLER BİZLER GİBİ ÇOK ENAY VAR ONLARA PARA YOLLUYOR BİRİNCİSİ BENİM NE KOMİK DEGİLMİ ARKADAŞLAR KIZ İSMİNİ MERYEM DİYE TANITTI PARA İSTEYİNCE MARYAM VELİYEV DİYO HANİ SENİN İSMİN MERYEMDİ KİMLİKTE YANLIŞ YAZILMIŞ DİYOR 8 AY PARA YEDİRDİM GELMEDİ VE GELMEZDE ➡ MARYAM VELİYEV 😳 359 892 063 237 😛 359 894 892 962 🙄 BU KIZ DOLANDIRICI 4 YILDIR İNSANLARI DOLANDIRIYORMUŞ ARAŞTIRDIM UZAK DURSUN BENDEN ➡ MARYAM VELİYEV 😳

  Yanıtla
 37. mustafa :bende bi kızla tanıştım bulgaristandan.. tanıştık bir sürüpara gönderdim.. sonunda geldi ve evlendik.. bebeğimiz olacak yakında
  demeyi çok isterdim tabi )))

  Yanıtla
 38. hasan :@Niyazi Caymaz HAKLI ARKADAŞLAR NİYAZİ 8 AY KONUŞTUM AMA GELMEDİ VE GELMEZLER BİZLER GİBİ ÇOK ENAY VAR ONLARA PARA YOLLUYOR BİRİNCİSİ BENİM NE KOMİK DEGİLMİ ARKADAŞLAR KIZ İSMİNİ MERYEM DİYE TANITTI PARA İSTEYİNCE MARYAM VELİYEV DİYO HANİ SENİN İSMİN MERYEMDİ KİMLİKTE YANLIŞ YAZILMIŞ DİYOR 8 AY PARA YEDİRDİM GELMEDİ VE GELMEZDE MARYAM VELİYEV 359 892 063 237 359 894 892 962 BU KIZ DOLANDIRICI 4 YILDIR İNSANLARI DOLANDIRIYORMUŞ ARAŞTIRDIM UZAK DURSUN BENDEN MARYAM VELİYEV

  Yanıtla
 39. @zagorr KARDEŞİM BENDE KONUSUYORUM 1 YILDIR 10 BİN TL FATURAM GELDİ PEKİ KIZ GELDİMİ HAYIR KIZA GEL İKİMİZ EL ELE VERELİM BORCUMUZUDA ÖDERİZ DÜGÜNÜMÜZÜDE YAPARIZ DİYORUM KIZ DİYOKİ HASAN BU 10 BİN TL BENİM YÜZÜMDEN OLDU BU BORCU BEN ÖDEMELİYİ NASIL ÖDEYECEKSİN DİYORUM ARSAM VAR SATIP ONU ÖDEYECEM İKİMİZ İÇİN ÇOK İYİ OLACAK DİYO 1 AYDIR TAPUSUNU SATACAK PARA İSTEDİ BENDEN 150 EURO NE PARASI BU DİYORUM TAPU İSLEMLERİ İÇİN DİYO BENDE TAMAM DEDİM YOLLAYACAM İKİ DEFA TAPU PARASI YOLLADIM ONA DAHALE SATACAK ONLAR PARALARINI VESTER UNYONDAN ALIRLAR BAŞKADA HİÇ BİR YERDEN ALMAZLAR ÇÜNKÜ VESTER UNYONUN SİSTEMLERİ FARKLI OLDUGUNDAN DOLAYI BUNLAR YAKALANMIYO VE BUNLARDA BİTANE DEGİL ÇOK HAT VAR VE HATLARDA KENDİ ATLARINA DEGİL BEN İSTANBULDA YAŞIYORUM GECEN BURGARİSTAN KONSOLOGUNA GİTTİM HERŞEYİ ANLATTIM ONLARA VE YAZMIŞ OLDUGUM BİLGİLERİ VERDİLER BAŞKA BANKADAN YOLLA ALMAZLAR ARABADAN YOLLA ALMAZLAR BEN SAATLERCE OTAGARDA ARABAMI BEKLİCEM DER BAŞKA BANKALAR OLMUYO DER AÇIKCASI SADECE VESTER UNYONDAN ALIRLAR BU TUZAK UYUŞTURUCU BAGIMLISI GİBİ NE DESEN KAFASINA GİRMEZ ONUN O KIZ BABANA GELİRMİ HAYIR GELMEZ ÖZÜRDİLERİM LAFIMI YANLIŞ ANLAMA KİMSEYE GELMEZLER SENİN YUVAN YIKILMIŞ ONLAR ANLAMAZLAR ONLARDA NE KALP VAR NE SEVGİ VAR NEDE ALLAH KORKUSU VAR ONLAR SADECE PARA İÇİN YAPIYO ONLARDAN BABANI KURTARMAK İSTİYOSAN SANA BİR FİKİR VERECEM ONLARI YAP 1 AY İÇİNDE BABANI KURTARIRSIN ŞİMDİ BABANIN HATTINI ALACAKSIN ARAYACAKSIN MÜSTERİ HİZMETLERİNİ YURT DIŞINDAN GELEN TÜM NUMARALARI ENGELLESİNLER AMA BABAN ARAYABİLSİN SADECE YURT DIŞINDAN GELEN TÜM NUMARALARI ENGELETİR MÜSTERİ HİZMETLERİYLE KONUSURKEN BABANIN YERİNE SEN GEÇ BABANIN DOGUM TARİHİNİ GÜN AY OLARAK BİL ANNESİNİN KIZLIK SOYODINI BİL VE NEZAMANDAN BERİ KULLANIYO BU HATTI ONUDA ÖGREN ARA MÜSTERİ HİZMETLERİNİ KONUŞ YURT DIŞINDAN GELEN NUMARALARI ENGELLE BABANI TAKİP ET PARA YOLLADIGI ZAMAN YAP BUNU KIZ BABANA ÇAGRI ATMIYCAK MESAJ CEKEMİCEK VE BABAN MESAJ CEKECEK CEVAP GELMİCEK EN YAKIN ZAMANDA BABAN ONLARDAN SOGUYACAK ALLAH YARDIM ETSİN SANA NUMARA YABANCI GELMEDİ BANA KIZIN ADINI SOYADINIDA YAZ BELKİ TANIRIM BENİM KONUŞTUGUM KIZ MARYAM VELİYEV KENDİNİ MERYEM OLARAK TANITIYO PARA İSTEYİNCE MARYAM VELİYEV DİYO

  Yanıtla
 40. ÇÜNKÜ BUNLAR BENİM BAŞIMDAN ÇOK GEÇTİ O YÜZDEN SÖYLÜYORUM 8 AY KONUŞTUM HEP İNANDIM ONA BURDAN HEP TAKİP EDERDİM NUMARASI VARMI VEYA İSMİ VARMI VE ONA TOZ BİLE KONDURMUYORDUM ŞİMDİ İSE ALLAH BELASINI VERSİN YOLLADIGIM PARALAR KEFEN PARASI OLSUN YARDIMÇI OLALIM İSİMLERİNİ TELEFONLARINI YAZALIM ARKADAŞLARIMIZA YARDIMÇI OLALIM BEN İNANDIM BAŞKALARI İNANMASIN

  Yanıtla
 41. bugun bana da bi çağrı geldi. tabi ilk defa yurt dısından yabancı bı numara çağrı attı karsılık vermedım verdıgınız numaralara benzer bı numara ! ve yazdıklarınızı okudum arkadaşlar … dikkate aldım bıle o kadar aptal değilim onlara para yedireyim ben ! allah herkesin yardımcısı olsun kimseyi bu duruma dusurmesın …

  Yanıtla
 42. arkadaşlar bende enayiler arasındaki yerimi aldım.banada çağrı geldi merak edip aradım kız hemen ismini söyleyip tanışalım arkadaş olalım dedi ve olduk.çok pröfösyönel kızlar seni söyledikleriyle büyülerler karın bile sana böyle şeyler söylemez.neyse aradan 1 ay geçti üvey annem bana eziyet ediyor dedi bu yalanı hep söylerler beni yanına al tamam dedim yol parası istedi 300 avro araştırdım 30 avro kızım 30 avroya geleblirsin dedim yok aşkım burda farklı dedi.neyse tamam dedik parayı yolladık bu gün geliyorum dedi akşam bi telefon ne oldu gelemiyorum benim trafik cezası varmış onu yatırmam lazım yoksa yurt dışına çıkamazmışım ne olur hemen şimdi yatır ne kadar 700 avro .20 gün sonra parayı yatırdım.1saat sonra aradı ağlıyo ne oldu paramı kapkaççı çaldı.anladımki dolandırıldım daha sonra aradım tlf kapalı 10 gün aradım hep kapalı.sonra bir çağrı yine o ne oldu dedim on gündür hastanedeymiş yeni çıkmış yine para istiyo açtım ağzımı bastım küfürü çünkü yapacak başka bişey yoktu.kızın ismi FATME ALİ HASAN.msn sudenaz [email protected]

  Yanıtla
 43. selam banada defalarca cagrı geldi bazılarınızaradım biraz konuştum
  ama asla para göndermedim ve göndermemde cünkü ben onların amacını cok uzun zamandır biliyorum ve yüzlerinede söyledim sizlerin işi gücü insanları kandırmak paralarını yemek kabul etmiyorlar tabiki birde şöyle bişey internetde ceşitli sitelerde insanları kandırıyorlar ve hemen tel istiyorlar sebep diyorsun benim evde pc yok diyorlar telden kendileri insanları cok rahat kandırıyorlar kimse kanmasın bunlara kardeş inanmayın bu ahlaksızlara paralarınızıda boşuna göndermeyin saygılar

  Yanıtla
 44. @murat
  EVET KARDEŞİM HAKLISIN AHLAKSIZ ONLAR MARYAM VELİYEV DOLANDIRICI BU KIZ 359 893 … 330 MERYEM DİYE TANITIYO KENDİNİ PARA İSTEYİNCE MARYAM VELİYEV DİYO

  Yanıtla
 45. benimde esim de bahar adinda bir kadinla dört ay boyunca görüsme yapmis ona 400euro para göndermis bu yalanci kadinlara inanip yuvanizi yikmayin cocuklarinizin riskini pis kadinlara yedirmeyin Tel nummarasi:0359898845096 E-mail:[email protected] Adressi:Bügresch,vidra o gova No23 Banisch Panchala bu kadina kimse inanmasin.

  Yanıtla
 46. babama da benzer cep numaraları ekranın da cıktı ve aynen silindi babam daha dikkat ediyor daha cok yalnız ve bosanmıs beyleri arıyorlar aman dikkat beyler

  Yanıtla
 47. @yigit
  YİGİT KARDEŞİM NEDEN BİRİNİ SEVMEK ONA İNANMAK MALLIKMIDIR SEN SEVDİNE İNANMIYORMUSUN EVET BENİMKİ FARKLI O BENİ DEGİL PARAYI SEVİYORMUŞ PEKİ KİMİN HAKKINI BIRAKIR ALLAH YANINA KUL HAKKI YEMEK KÖTÜDÜR KURANI KERİMDE ŞUNLAR YAZIYO DİYOKİ CENABI ALLAH BANA NE SUÇLA GELİRSEN GEL AFFEDERİM AMA KUL HAKKIYLA GELME AFFETMEM YAZIYO BUGÜNÜM YARINI VAR ELBET BİRGÜN HESAPLAŞIRIZ CEVRENİZDE VARSA KONUSANLAR İKNA EDİN BIRAKSINLAR SEBABA GİRERSİNİZ SAYGILAR KARDEŞİM SENİN DÜŞÜNÇELERİNE SAYGI DUYUYORUM

  Yanıtla
 48. @gülay
  ÜZÜLME ABLACIM KİMBİLİR NEDEMİŞLERDİR KOCANIZA ONU NASIL İKNA ETMİŞLER HAYRETLERDE KALDIM AÇIKÇASI KOCANIZADA KIZDIM DOGRUSU YA EVLİSİN YUVAN VAR ONLARA YEDİRECEGİN PARAYI YUVANLA AİLENLE YESENE YA SEN ŞUNU YAPMISSIN BEN YİYEMEDİM ALIN SİZ YEN DEMİŞSİN BE KARDEŞİM YUVANA SAHİP ÇIK ONLARI KİMSELERE EZDİRME KARINDANDA ÖZÜR DİLE GÖNLÜNÜ AL YENGENİN BAK ÇOK İYİ Bİ İNSAN ALLAH YARDIM ETSİN SİZLERE ALLAH AYIRMASIN YIKMASIN O GÜZEL YUVANIZI KANMA BUNLARA KANMA ONLAR İÇİN HERŞEY PARA SAKIN İNANMA ONLARA

  Yanıtla
 49. arkadaşlar biz hep bulgarlara küfrediyoruzda üzüm üzüme baka baka kararmış bizim has türkiyelilerde başlamış bu işe.ben bi arkadaşlık sitesinden bi bayanla tanıştım msn de konuştuk.bu ilk dakikadan başladı sızlanmaya.biraz kendinden bahset dedim annesi romanyalıymış babası türk.babası 1 yıl önce ölmüş bunlarda romanyaya göçmüşler.tesadüf bu ya kızın yaşadığı yer istanbulda bana çok yakın.iyice sordum mah.cadde sokak hepsi doğru.neyse üvey babası varmış eziyet ediyomuş ve kardeşiyle zorla evlendirecekmiş falan ee inandım tabi.sonra tel.verdi aradım iki kez.sonra iki ay boyunca tel.kapalı.bu arada evdende kaçmıştı dediğine göre.ben bu kıydı canına dedim.sonra bi gün baktım msn si açık.tekrar konuştuk gel dedim.oda tamam türk vatandaşıyım zaten sadece pasaportun günü doldu uzatıp geliyorum dedi.bana başka bi numara verdi aradım 2 gün sonra.bana dediki pasaportu uzattım ama yol param yok se göndersen.bende bu dolandırıcılık olaylarını çok duydum ama kız türk bu kesin ne yalan söyleyim inandım.hafta sonuydu pazartesiyi beklerken bide ne görsem.aynı sitede farklı rumuzlarla 3 üyelik daha var.(bana gönderdiği resimlerden anladım)birine msn yazmış onuda ekledim.akşamına açtı ben olduğumu anlamadan iki ay öncekileri anlatmaya başladı yani evden daha kaçmadı ama kaçacak.neyse bende kendimi tanıttım öfkeyle.msn yi nasıl kapattığını bilemedi.yoksa benide kandıracaktı hemde bu işleri duymuş olmama rağmen.bi tane de eskişehirli var ismi nurgul oda romanyadayım diyor.onunlada iki farklı msn den görüştüm.hikayesi aynı ama biraz dikkat edince açık veriyor.oda sahtekar msndeki profilinede bi sürü not yazmışlar.çok kişiyi kandırmış böyle.yani doslar ne yazıkki bu işe romanya gibi fakir ülkelerde yaşayan bizim has türk kızlarıda başlamış.ne diyelim sonumuz hayır olsun…………….

  Yanıtla
 50. aradaslar esim bunlari bildigi halde hala belki o taraf dogrusöylüyordur diye düsünüyor tel numarasi versemde bu kadinla sizlerinde görüsdügünüzü söyleseniz dolandirci deseniz.Hatta birazda korkutsaniz bulgar polisi gibi konusup cete olduklarini söyleseniz.Tesekkürler

  Yanıtla
 51. ARKADAŞLAR +359 ADLI BULGARLARDAN GELEN ŞEBEKE ÇAĞRILARINI HEMEN NUMARAYI ALIP KARAKOLA GİDİYORSUNUZ TERÖR VE MÜCADELE VEYA AHLAK MASASINDAN KOMSERLERE VERİP DURUMU ANLATIYORSUNUZ BU ŞEBEKELERİ KANDIRDIP TÜRKİYEYE GETİRİP ÖMÜR BOYU HAPSE MAHKUM EDECEZ

  Yanıtla
 52. @gülay
  Ablacim eşinin numarasını verirsen arayim konuşayım, bu insanların nasıl bir çete oldugunu anlatayim. Erkekler boyledir, hala inanmıyorum dese de inanıyordur bence.

  Yanıtla
 53. daha az önce +359876359526 dan geldi. araştırmadan balıklama dalmamak gerek demekki. 😀 işim olmaz tabiki ama merak ediyo insan kim olabilir diye

  Yanıtla
 54. selam arkadaşlar ben işim geregi tam 5 tane faturalı hat kullanıyorum ve nasıl oluyor anlamıyorum ama bunların 2 tanesine bu numaralar dadanmiş ve cagrı atmaktalar bulundugum durumun bilincindeyim cagrılarla ilgilenmiyorum fakat sonuda gelmiçek gibi görünüyor daha yeni 27.01.2011 19:06 tarıhı itabari ile bu numaran +359988687816 cagri oldım ve tavsiyem bu forumda yazılan her bilgi dogrudur bu tüzaga düşmeyin ve yakın çevrenizi bu konuda bilinçlendirmeyi şahsınıza bir görev olarak bilin kimse boş hayallere ucup gitmesin

  saygılarımla

  Yanıtla
 55. arkadaslar benim arkadasiminda bulgar bir kiz arkadasi var,kiza 5000 euro bir para gonderdi kizin gelmesi icin.arkadasim evlencez diyor.kizin adi:silviya(selma) asenova. telefon numarasi:+359899367244. arkadaslar bu kisiyi taniyor yada bilgi sahibi iseniz buraya luften yaziniz.arkadasimi kurtarmak istiyorum.

  Yanıtla
 56. arkadaşlar bende dolandırıldım uçak bileti al dedi ilk önce pasopottum hrşeyim tamam diyolar sonrada uçak saati yaklaşınca 900 ero para istedi gönderdim. uçak saati kaçtı deyip cekin yaptır dedi yaptırdım.. sonrada yeşilkart tan para aldılar deyip 900 ero ekisldi dedi tamamlanması için 580 ero talaep etti onuda aldı ve pasoportum 3 aylık dedi ve 1600 ero daha istedi ama dolandırıldımızı anladık ama geç oldu. 1600 ero göndermdim. tabi romanya konsoloslugunu aradım bunlar çete deyip sahte kimlik kullanıyolar bizim yapacak bişiyimiz yok dediler polis bile yardım cı olmuyor arkadaşlar kesinlikle para göndermeyin bu insanlara … bu işin peşini bırakmak istemiyorum ne yapmam gerekiyor bilmiyorum yardım edin

  Yanıtla
 57. bana bugüne kadar 2 ekre geldi. ilk geldiğinde yabancı arakdaşlarımdan bri sandım. çağır bırakmıştı ama yine de aramadım.şüphelendim.baktım internete böyle bir olay olduğunu gördüm. geçenlerde bir kere daha aradılar.ama ben kanar mıyım, kanmam 😀

  Yanıtla
 58. banada böyle bir numaradan boş msj ve çağrı gelmişti bende bulgaristanlı tanıdıklarımdan gelebilirmi diye düşünmüştüm endilerinie sorudğumda böyle bir no tanımıyoruz dediler. en son arkadaşmın babası böyle bir kadınla görüşmeye başlamıştı ve neredeyse yuvası yıkılacaktı annesi anadolu kadını susup kaldı bir şey diyemiyor, anlamıyor. adam çocuklarını evden kovdu, kalakaldılar öylece.hala görüşüyordu duyduğum kadarıyla.üstelik samsun gibi bir yere nasıl ulaştılar gerçekten anlaması güç.ayrıca tlf nolarına nerden nasıl ulaşıyorlar buda ayrı bir soru?

  Yanıtla
 59. ayrıca bulgar vatandaşları vize için çok cüz’i bir miktar ödüyorlar benim hatırladığım 8-10tl gibi bir paraya tekabül ediyor. yani öyle istenildiği gibi 6000 euro falan değil.
  bizzat şahit oldum çok kurnaz ve arsız insanlar. çoğuda bir kaç ünv bitirmiş kişiler.

  Yanıtla
 60. 35986521685 bu numarayada inanmayın çaldırıp kapatıyorlar kuruşunuz gidiyor ve siz tekrar bu numarayı aramayın dolandırmak tek amaçları .

  Yanıtla
 61. Allahım benimde mi başıma gelecekti bu korkunç iş.:) benide buldular benide aradılar. ben onları aramadım ama (+359893…)bir baktım telefonumda bu numara hemen bilge GOOGLE ye sordum. +359 neresi diye ve ahada cevaplar üstte . bulgar gacılar buras yemedi haberiniz olsun. herkese bu yorumlarından ve aktardıkları bilgiden ötürü teşekkür ederim.

  Yanıtla
 62. valla kardeşim geç kaldın ya beni de kandırdılar 1000 yurom gitti ve hala daha arayıp ağlıyor kız emine ya… yol parası 90 yuroynuş 50 yurosu varmış neyse 50 you gönenderdim sınırda kaldı 900 yuro istedi hatta bilgisayardaki gişeci kadınlada görüştürdü beni bu dokuz yüz euro ora göstermek zorundaymış neyse gbankadan kredi çektim gönderdim… sonra bi daha aradım ne oldu diye başladı anlamaya 1900 euroymuş o 1000 euro değilmiş dedi ben yanlış anlamışım dedi valla aradım bulamadım bin yoru hatta bazı aradıklarımdan bir ton laf yedim… hala daha arıyor mesaj çekiyor ağlıyor valla ne yapcam bilmiyom… 1000 yorom gitti ya…

  Yanıtla
 63. şu an olayın içindeuim daha yani arayıp duruyor tüm düzenimi berbat etti… düşünce sistemimi bozdu… beni bir sürü borca soktu 1000 yorom gitti bi fabrikada tekstil işçisiyim aylığım 850 lira bir anda 2500 liralık borca girgim bunların var ya hepsinin ben ta… şerefsiz bunlar ya gerçekten çok şerefsiz…

  Yanıtla
 64. neyse bin yuro beni yıkmaz ama ama gerçekten şerefsiz bunlar ya…
  36 ay vadeli 900 yuro çektim bankadan… ayde 75 75 ödiycem bide ek sesaptan 250 çektim benların hepsinin var ya…

  Yanıtla
 65. arkadaşlar üzülmeyin parası gidenler benim başıma gelen daha kötü annesi fahişenin biri adım 100 tane hat açmış hepsi kontürlü hatların kapattırdım.

  Yanıtla
 66. arkadaslar hepınıze yorumlarınız ıçın ayrı ayrı tşkler ederım bügün benım basıma geldı allahtan google abıme sordum herşeyı bana anlattı şimdi benden tlf beklıyo resımlerını meılıme gonderdı cok guzel resımler gonderıyolar sakın kanmayın yoksa sonunuz cok kotu olur hepınızın allah yardımcısı olsun lütfen cıddıye alın yazdıklarımı…

  Yanıtla
 67. arkadaşlar 3 gündür benimde başımda biz türk erkekleri yokmu ne nevsimize nede vijdanımıza söz geçire biliyoruz neyseki kafamız geç çalışıyo ama iyi çalışıyo allahtan şu internete girdim de yorumlarınızı okudum öncelikle site sahibine sonrada sizlere teşekkür ederim eyer sizin yorum larınızı okumayıp ta gönderseydim kahrolurdum ya neyse herkese teşekkür ederim…

  Yanıtla
 68. arkadaşlar bunları nasıl yakalatıp çökertebiliriz.yoksa nice vatandaşımızın parası gıdcek para cokta önemli değilde insanın psikolojisi bozuluyor şuan iletişim kurduğum biri var bi yol söyleyi.numaram 0536667,,,,

  Yanıtla
 69. s.a arkadaşlar beni aradılar 5 dk gibi bir süre bilmediğim için konuştum admin yu karıda bin iki bin lirdan söz etmiş 5dk konuştum böyle bir fiyat gelebilirmi 5 dk dn lütfen yardımcı olun çok makbule geçer…

  Yanıtla
 70. @Barış
  5 dakika telefonla konuşunca 2bin lira fatura gelmez. Dikkatle okursan yukarıda arkadaşları telefonda kandırdıklarını, onların kendi elleri ile kızlara para gönderdiğini belirttim.

  Yanıtla
 71. Western Union kayıt tutmaz demişiniz, bu doğru değil. Asıl vahim olanı, kayıt tutmaması değil, kimlik ibraz edilmeden paranın alıcıya ödenmesi. Bizim ülkemizde WEstern Union’dan kimliksiz para çekilemez, zira yasalarımız böyle. Kimlik görmeden ödeme yapılırsa, bu tamamen bankanın sorumluluğundadır. Bulgaristan’da dolandırıcılık yapanlar, şu isme gönder diyorlar ve gönderendende MTCN para transfer şifresini istiyorlar. Parayı almak için WEstern Union şubesine gittiklerinde, 10 haneli para transfer şifresini, kimin gönderdiğini, hangi ülkeden gönderildiğini ve paranın miktarını söyleyip, kimlik ibraz etmeden parayı çekiyorlar. Siz fatma’ya para gönderdim sanıyorsunuz, oysa parayı fadime çekiyor.
  Yani telefon kontörli, isme kayıtlı değil, para sahte isimle çekilmiş, hiçbir delil yok. kime gideceksin, kimi şikayet edeceksin.

  Yanıtla
 72. şu sınırda olduğunu söyleyen bi arkadaşım benden sigorta parası istiyor göndermek istemiyorum ama kafam karışık beni aydınlatırmısınız

  Yanıtla
 73. SLM ARKADASLAR YAZDIKLARINIZI OKUDUM AMA BANA DEDIGINIZ GIBI SOYLEMEDI BANA KIMLIK NO BIRAKTI VE RESMINI GONDERDI AMA BEN YINEDE INANMIYORUM 9 HANEDEN OLUSAN KIMLIK BILGISI VERDI ONU ARASTIDIM BULAMADIM INTERNETDEN SIZ BENIM YERIMDE OLSAYDINIZ NE YAPARSINIZ DEDI KI BURANIN ERKEKLERINI SEVMIYORUM IC IY DEGIL KEDI KARISINI KULLANDIRIYOR TURK ERKEKLERI BOYLE DEGIL DIYOR VS VS GIBI SEYLER ARKADASLAR NE YAPMALIYIM ACIIIIIL

  Yanıtla
 74. ARKADASLAR BOYLE BIRILERI SIZDEN PARA ISTERSE KIMLIK FOTOKOPI SIZLERE MAİL YADA FAKS CEKSIN BANA KALIRSA GONDERME TURK KIZLARIN KOKUMU KURUDU KI SIZLER ONA INANIYORSUNUZ

  Yanıtla
 75. merhaba ben 0035 lı gelen numaralardan bırıyle tanıstım fakat dedıgınız gıbı olmadı yakın bır zmanda bulgarıstana gıtcem evlencem sunuda unutmayın bazı ınsanlar yapabılır fakat herkesıde aynı sucla yargılamamak lazım hanı derler ya kurunun yanında yasta yanar adları cıkmıs 90 na ınmez 80 ene bu mısal ama kalbınızın sesını dınleyen varsa dınlesın banada cok bulgar arkadasım dedı bulgarıstan kızlarının 100 99 u dolandırıcı dedı ben 1 ıhtımalı sectım ALLAH ın ıznı ıle evlencem askımla yuvamı kurup hayatıma bakcam ve sıze sunu soylım eger konustugunuzda sıze ılk konustugunuzda boyle bır konu acarsa bılınkı dolandırıcı ama aradan baya bır zman mısal 3 ay bır sure sonunda falan derse ıste benı al burdan ımkanım yok dıyee ozman karar senın kalbının sesıne goree hareket edın benım dıceklerım bunlardan ıbaret hoscakalın..

  Yanıtla
 76. az önce beni +35 989 392 71 89 numaralı bulgaristana ait telefondan çaldırdılar ben biliyorum dolandırıcı çetesi bile bile aradım sesimi duydu bayan türkçe konuşuyordu ve kapattı 🙂 çünkü bende bayandım bende okkalı bir mesaj gönderdim rahatladım,birde polise bildireyim daha da rahatlıyacam,bu numaralar artık Ayrıca tarık bey sizide iyi keklemişler merak etmeyin 3 ay sonunda iyi bir darbe yer sizde rahatlarsınız :)) onlar salakmı gelsin ya senin niyetin kötüyse kızlar cin gibi siz gidersiniz sizi iyi bir sömürüp gönderirler :))

  Yanıtla
 77. Bana da biraz önce şu numaradan çaldırıldı: +3359 899579034… eğer bunları internetteki belli sitelere bildirmek ve orada veri tabanları oluşturmak mümkün ise, hiç olmazsa arayış içinde olanlara bildirilmiş olur…

  Yanıtla
 78. Ben de dolandırıldım. 410 dolar. Ama ben telefondan değil. Skype programından tanıştım. 1 sene konuştu benle. Kendine bağladı. Ve gelmek için para istedi. Ben de gönderdim. Sonra mazaret uydurmaya başladı. Yok sınırdan geçirmemişler. 40 Euro daha göndercekmişim de. O zaman kafa dank etti. Bulgaristandan arayanların Allah birdir dediğinden başkasına inanmayın.

  Yanıtla
 79. arkadaslar bende fena dolandirildim bunlara inanmayin sakin inanmayin. önce yolparasi, sonra gömrükte sigorta parasi, sonra borcu var yurt disina cikamiyor parasi, sonra yurt disina cikmak icin hesabinda yüksek para olmali. daha 100lerce senaryo….
  sorum bilen varmi aranizda bu parayi tekrar kurtarma yada parayi bosverelim bunlari hapise attrimak bunu yolu yokmu mutlaka aranizda avukatlara gitmisler vardir. bilgilendirirseniz sevinirim

  Yanıtla
 80. aynı senin olayın benimde başıma geldi ve 8500 euro param gitti önce ssk borcu sonra yurt dışına çıkmak için adında fazla para olması anlıyacağın paralar gitti ama adresi var ellimde kargo dan ona ufak hedye günderdim aldı o adres var bu konuda yardımcı olsan sevinirim

  Yanıtla
 81. ya beni de aradılar bulgaristandan ama benim aklıma hiç bole dolandiricilik durumları gelmedi eski sevgilimin memleketin orası oldugu iiçin o aramiştir sandim onla çıkmadan önce hiç bole nolardan aranmadım 4 ay önce arandım bi de 4 ay sonra arandim o kadar dolandiricılık durumları olsa sık sık aramazlar mi peki arayınca açtık diyelim 1 dk konuştuk dielim yinede kontörümüz gidiyo mu bilgi verirseniz çok mutlu olurum acil cvp atarsanız çok ii olur

  Yanıtla
 82. Niyazi Caymaz :Bu dolandırıcılık sadece +359 la başlayan telefonlarla yapılmıyor ama ağırlık telefonlarda.. +40 ile başlayan Romanya ve +30 la başlayan Yunanistan telefonlarınıda kullanmaya başladılar. Dolandırıcılar sürekli yeni taktikler geliştirmekte, icq – skaype gibi iletişim sistemlerini, arkadaşlık siteleri ve forumlarını, kısacası karşılarına çıkan her imkanı kullanıyorlar.
  Kendilerini, babası ölmüş, üvey baba yada enişte tarafından taciz edilen veya zorla sevmediği birisi ile evlenmeye zorlanan, içinde bulunduğu çıkmaz yüzünden intiharı bile düşünen bir zavallı kız olarak tanıtıp, yanınıza gelmek istediklerini söylüyorlar.
  Siz bu masala inanırda, yanınıza gelmesini kabul ederseniz, ilk önce pasaport, seyahat sağlık siyortası gibi işlemler için, 100 – iki yüz euro gibi bir para istiyorlar. İlk parayı koparttıklarında, artık karşılarında bir sağımlık inek durumuna düşüyorsunuz.
  Birkaç gün sonrada, bütün işlemlerim tamam, yola çıkacağım deyip gene biraz para kopartıyor. Havaleleri Western Union üzerinden istiyorlar. Nihayet beklenen gün geliyor, tuzağa düşmüş avı arayıp “aşkım, şu saatte otobüsüm hareket edecek, şu saatte Türkiye’ye girmiş olacağım” diye müjdeyi veriyor.
  Onun Türkiye’ye gireceğini söylediği saatlerde kurbana ağlayarak telefon ediyor, aşkım, birikmiş vergi borcum veya sigorta primim varmış, ödemeden yurtdışına çıkmama izin vermiyorlar, şimdi geride dönemem, nolur kurtar beni” diye yalvarıyor. Kurbanı inandırabilmek içinde bazen, polis, gümrükçü, otobüs şoförü diye tanıttığı kişilere telefonu vererek kurbanla konuşturuyor. Bu kişiler, baş rolde oynayan kadının, kocası, babası, erkek kardeşi veya başka bir yakınıdır. Kadın zate o sırada sınırda filan değil, evindedir.
  Bu son para talebi yerine getirilse bile yeniden başka behaneler öne sürülerek para isteniliyor, taa ki kurban, dolandırıldığını anlayana veya gönderecek hiç parası kalmayıncaya kadar devam ediyor. Sonra ne gelen var ne giden.
  Bu işi yapanlarda çete filan değil. Ruse, Razgrad, Vidin, Pleven civarında yaşayan bulgar çingeneleridir. Onlarda zaten her aile bir çetedir. Bunlara Bulgaristan’da “Alocu” denilmektedir. Alocular, anası, kızı, gelini, kızkardeşi, babası, kocası, erkek kardeşi, cümbür cemaat bu işi birlikte yapmakta, her gün yeni taktikler geliştirmektedirler.
  Aloculuk denilen bu dolandırıcık başladığından bu yana, yıkık dökük evlerden oluşan çingene mahalleleri, lüks villaların oluşturduğu semtlere dönüştü. Atlı eşekli çingenelerin, atının eşeğinin yerini lüks otomobiller aldı. Hergün Western Union önünde, kurbanların gönderdiği havaleleri alacak alocular kuyruk oluşturmakta, sıra beklerken “Keriz” diye bahsettikleri kurbanlarını nasıl kandırdıklarını ballandıra ballandıra birbirlerine anlatmaktadırlar.
  Onlara para gönderenlere Allah akıl fikir versin. Telefonla veya internet ile tanıştığı erkekten para isteyen kadından ne hayır gelirki? Bu masallara nasıl kanıyorlar, nasıl inanıyorlar, akıl erecek gibi değil. Üstelik sayıları korkunç derecede fazladır, bunun kanıtıda, çingenelerin 6 – 7 yılda cümbür cemaat zengin olmalarıdır. Kurbanların çok azı dolandırıldığını söylüyor ama büyük çoğunluk, keriz yerine konulduğunun utancı ile bu konuda tek kelime etmiyor.
  İşin bir acı yanıda; dolandırıcı çingeneler, değişik isimlerle arkadaşlık sitelerine girerek, dolandırılanlara “sizden zorlamı para aldılar, kafanıza silahmı dayadılar? evde çoluk çocuğunuz açken hovardalık yapın, birde burada erkekli taslatın, hadi be aç köpekler” diye hakaret etmektedirler.
  Bu duruma düşmek ne kadarda acı olur.

  Yanıtla
 83. gecen senede bana bi cagrı geldei gece 4 de hani gece olmasa merak etmesdim internetın başına geçip bi arastırdım alan kodunu yazdıgımda karşıma ırak çıkmıştı ne işim olursa benim orada:)

  Yanıtla
 84. dolandırıldım bana yardımcı olabilecek biri varmı savcılıga şikayet duyurusunda bulundum faydası olur diye istiyorum acil yardım

  Yanıtla
 85. bende dolandırıldım ama farkına vardım.Önce beni aradı ben ona dürüst oldum inandım ve ona gönderdim çok değil bana elli euro lazım dedi ben masrafla beraber 112 dolar gönderdim yaklaşık 80 euro üzerinde pasaport çıkarttığını dedi sonra ben şimdi yola çıkıyorum dedi 10 dakikalık yola çıkan bir insan nasıl razgrad şehrinden sınıra yetişir ondan sonra telefonu açtım ağlamaya başladı birtanem geçmeme müsaade etmiyorlar daha önceden yurtdışına çıkmadığım için 600 euro teminat istiyorlar neden bu gavurlar böyle yapıyorlar.yardım et bana lütfen kurtar diye ağlamaya başladılar.bende ona dedim ki ben oyunun farkına vardım yapmayacaktın ben sana dürüst davrandım sen dürüst olmadın.ben sana göndermiş olduğum 100 dolar helali hoş olsun ve bir daha beni arama dedim.halen kene gibi arıyor şimdi konuştup küfrettim ona aramamasını söyledim.arkadaşlar ben bu acıyı tatım siz siz olun böyle şeylere inanmayın.bizim insanlığımız iyi niyetliliğimizden dolayı biz kaybediyoruz.
  herkese saygılar

  Yanıtla
 86. Arkadaşlar bide yeni yöntemler bulmuşlar baştan msn den veya skypi den kamera acmadan göruşuyolar vebcam yok alamıyorum çalışmıyorum param yok olsa inan alırım….gibi yalanlar söylüyolar 40 dolar yada 50 dolar gönderirisen alırım sabahlara kadar göruntulu konuşuruz konuşuruz diyolar parayı gönderdikten sonra alıyolar ondan sonra para gelmemiş alamadım sen bidaha dene gibi yalanlarla ortadan kayboluyolar..saygılar

  Yanıtla
 87. mrb arkadaşlar 15 gün önce bende varna dan arandım epey bir tlf maceramız oldu.karşıdan karşıya birbirimizi çok sevdik. msj lar falan uzatmıyalım en sonunda vestern unıon bank ve 40 veya 30 yüro talebiyle karşılaştım.işin rengi değişti,fakat bu fakir zokayı yutmadı.annesi babası ölmüş uyanık gülbiyeyi sahte sevgisiyle başbaşa bıraktı.özellikle genç arkadaşlar uyanık olsunlar para dendiği anda irtibatı kesin. zaten ilk başta balkan ülkelerinden gelen çağrı ve msjlara sakın cevap vermeyin yok sa onlar kendilerine bağlamanın yollarını çok ustalıkla yapıyorlar.

  Yanıtla
 88. Gunde beLki 4-5 defa araniLiyorum +359 iLe basLayan buLgaristan’dan simdide +306 iLe basLayan Yunanistan’dan cagriLar geLmeye basLadi bakaLim daha nereLerden araniLicaz.Daha once hic araniLmiyordum bu tur numaraLarLa onuda arastirdim adamLar numaraLarimizi internet siteLerinden buLuyorLarmis (sanaL aLisveris yaptigimiz iLan verdigimiz siteLer) ben daha hic duymadim turkiyeden hicbir bayan kuLLanicisinin teLefonu rahatsiz ediLdigini isin rengi internette aristirmaLarim uzere ayni doLandiriciLik kandirmakLa para koparmak buLgaristan gocmeni cocukLuk arkadasim var cifte vatandas bu bizLeri arayanLar buLgar cingeneLeriymis ALocu diye biLiniyorLarmis bircok kisiyi doLandirarak ev araba sahibi oLup zengin oLanLar cokmus bizLer icinde enayi turk erkekLeri aptaLLar gibi cumLeLerLe arkadasLarina anLatarak diger arkadasLarinda faydaLanmasi icin desifre ederLermis TvLerde konusu oLdu anLatiLdi internette zaten boy boy yaziyor dikkatLi oLmamiz icin ama haLa bunLara kanipta para yediren insanLarimiz cok Lutfen daha cok biLincLendireLim cevremizdeki insanLari heLeki mahsum yasLi turk erkekLerini onLara inanmayin kanmayin insaLLah kimsenin basina bir daha geLmez geLen arkadasLarada cok gecmis oLsun diyorum saygiLar …

  Yanıtla
 89. valla ben bulgaristandan biri ile tanıştım 2 senedir konusuyorum hatta ilk zmaanlar arama fatutran çok gelir felan dedi inandım ama pişman olmadım şimdi kızımın annesi ve türkiyede yaşıyoruz çok mutluyuz herkese böle eş nasip etsin istisnanalar kaideyi bozmaz. bende ilk zmanlar terettüd ettim ama çok mutluyuz hatta arada bulgaristana yunanistana sayesinde gidip geziyoruz. ama %85 yalancı dolandırıcı bilginize kediside bnu söylüyo iş olamayınca herkez bu yolu sectiğini söylüyo haklı.

  Yanıtla
 90. bende dolandırıldım ne yapacagımı bilmiyorum az da degil
  arkadaşlar bana yardımcı olabilecek kimse varmı cok
  kötüyüm lütfen [email protected]

  Yanıtla
 91. slm arkadaslar benimde basima geldi 359 baslayan noi ama ne ama ne diyem yani bayan geldi yanima ve evlendik alah sukur cok ii kalipli temis yani ne diyem

  Yanıtla
 92. selam arkadaşlar inanki nerden başlıyacam bilmiyorum çok felayket dolandırıldım 27000 bin evro para günderdim birde ev kiraladım bir sürü masraf etim gelinlik bile aldım hiç araştırmadım benden daha güzel türçe konuşuyordu büyle bir alçaklık yapacağını aklımın ucunda bile geçmazdi ben ilk okul mezunuyum cahiliyimi kabul ediyorum yilardır çalıştım topladım evlenip bir hayat kurma sevincini yaşamak istemiştim şimdi perişan bir haldeyim bir ay oldu çalışmıyorum bunalıma girmiş bir durumdayım ne yapacağımı bilmiyorum lütfen bu işleri bilen gündeme medyaya taşısınlar benimgibi cahil insanların hayatını maf etmesinler tek dileyim inşalah beni dolandıran kızın ismi bulgarca antonina iganatova türçe ismi sezen nayım bulgaristan varna belasılova no 20 bu adrese dikat arkadaşlar butun arkadaşlık sitelerden bu kızın fotoları var hep ismini deyiştiriyor lütfen gündeme getirin arkadaşlar şimdiden yardımınız için teşekür ederim yaşasın türk insanıNOT ALLAH BELAN VERSİN SEZEN NAYIM

  Yanıtla
 93. Sende tam dangalak cikmissin kardesim. 27000 bin avro gonderdikten sonrami farkina vardin? Guzel olmus senin icin, resmen icimdeki yaglar eridi senin hikayeni okuduktan sonra. Hangi gotlek okadar kolay 27000 bin avro gonderirki? Iste senin gibi salaklari ariyorlar Bulgar gelinleri, oyle cikariyorlar paralari 🙂

  Yanıtla
 94. SELAM ARKADAŞLAR BEN DE BURGARİSTAN KIZINA 15.BİN TL KAPTIRDIM ONLARIN SEVGİSİ AŞKI YALAN YOK YOLLADA PARA GELECEM SAKIN İNANMAYIN BURGARİSTAN AVRUPA ÜLKESİNE GİRMİŞ BİR ÜLKE VİZE YOK SAKIN KANMAYIN

  Yanıtla
 95. MARYAM VELİYEV
  ELFİDA MARİNAVA
  GİBİ İSİMLERE DİKKAT NURCAN DİYE ARKADAŞI VAR
  MERTOL MERHAN SELCAN BU İŞİMLERE DİKKAT

  Yanıtla
 96. Ben yunan vatandasiyim, sozlumse bulgaristan vatandasi. Koyde kasabada surekli boyle insanlari kandirma hikayeleri duyuyorum. Telefon no su xxx ile baslayan sekilde konusmak bence yanlis, 2 gun once bir metrobusteki bi kizin birisinden yol parasi istedigini ve birisine borcu oldugu icin onu salmadiklarini anlattigini duydum.
  Insanlara inanmadan once bir o yokmus gibi dusunmek lazim. Insanin basina neler gelebilir. Boyle para ile kurtulamayip gel beni al diyip organ mafyasininda eline dusenler olabilir

  Yanıtla
  • sen ne kadar geri zekalısın olum adamların hayatını skmşler grmyonn mu n onların hepsi mafya sen sen hala mafya dyonn mal zaten

   Yanıtla
 97. çok teşekkür ederim bizi aydınlattığın için bende aradım ve böyle duygu sömürüsü yaparak para istediler sizin gibi insanları uyaran insanlar oldukça sırtımız yere gelmez allahın izniyle çok teşekkür ederim saygılarımla yakup yagan

  Yanıtla
 98. merhaba ben bulgaristanda yasıyorum babam öldü ama icra warmıs üzerimde türkiyeye gitmek istiyorum bulgaristan sınır kapısında pasaportuma weya kimligime el koyarlarmı şimdiden tesekkürler

  Yanıtla
 99. Benide dolandırdılar 125 000 Euro halada daha oradan arıyorlar durmadan mesaj bırakıyorlar bunlar meslek edinmişler ailecek çalışıyolar karı koca oğlu kızı organize ne biçim vijdansızlık ahlaksız aç itler

  Yanıtla
 100. Benide aradılar. Ben olayı önceden biliyordum. Geri döndüm. Kız malum numaraları çekti bana. Bende hepsini yutmuş gibi yaptım. Ancak aslında nasıl bir oyun geldiğini bilmiyordu salaklar. Ben parayı gönderdim. 3.500 eoro gönderdim dedim. Kız şaşırdı kimse sormaya başladı panikle. Selacana gönderdim. Auyrıca istediği ameliyet masrafı olan 12.000 euro yu hazırladı. Arabayı ancak stabildim parayı daha yeni aldım. Göndericem hemen dedim. Ona gönderme bana gönder diye deli oldular. Biribilerine düştüler. Beni arayıp soralanlar. Hangi hesap diyenler. Sonra çeteden olduğunu sandığım bir adam aradı. Ben selcanın abisiyim hangi numaradan aradı seni. Parayı gönderdiğin hesap no diye sordular. Çıldırmış gbi. Bende söyleyemem. Kzın başı belaya girer. Ona aşığım. Evimide atıp onun parasınada göndericem ona diye. Kendi içlerinde kendilerine kazık atan kzı arasın dursunlar şimdi.

  Yanıtla
  • Gerçekten seni alnından öpmek lazım. Bunlara az bile kendi ateşlerinde yansın çingene pislikleri

   Yanıtla
 101. Değerli arkadaşlar;

  Ben de bir kaç aydır bu tuzağın içinde yer almış biri olarak size bu yazıları yazıyorum.Bundan 3 ay önce başladı benim serüvenim ve hala devam ediyor,sayelerinde dünyanın her ülkesini gezer oldum 🙂 Yunanistan = Azize muharremova makedonya = sevinch mustafa ..ispanya sesil ..yunanistan ceylan hasan bu saydıklarımın beni aradıkları telefon numaralarının alan kodu estonya ya ait + 372…romanya prefiksi +40 72 ile devam eden prefik kodu yani alan koduyla arayan hatlar vadofon hattı… onunla iyi sohbet ediyoruz telefon fatura sıkıntısı olmuyor sınırsız hatta sahip olduğum için fatura derdi olmuyor…ancak diğerleri için 3 ayda 1400 tl fatura ödedim azizeye 980 avro para kaptırdım ayrıca uçak bileti…arkadaşlıkları sohbetleri süper :)) hikayeleri anlatmama gerek yok gibi hepsi aynı tas aynı hamam…iimde bunlara karşı bir kinim de yok kızmıyorum da…Ama artık kendimi koruyabiliyorum..mesela makedonla en baştan anlaştık ona tüm bu gerçekleri anlattım azizeyide anlattım,şimdi parası yok ama benden de isteyemiyor 🙂 hatta geçen gün sen çok iyi bir insansın bak karşına iyi bir insan çıkarsa beni dert etme ben seni hi unutmam bundan sonra iyi arkadımsın dedi …ama bu dönemde apandisti patladı hastaneye yattı :))) itibar etmedim biliyorum çünkü o kazığı yedim bi kere anlıyorsunuz hemen …bir haftada iyileşti zaten sıkıntı kalmadı şimdi.azize sevmediği teyzesinin oğluyla yine evlenmedi …sesil kararsız çok kararsız hemde konunun ne zaman patlak vereceğini biliyorum ama ben 🙂 ailesine atığında bana aşık olacak ailesi izin vermeyecek ve kaçmak için yola çıkacak :)ceylan onunla fazla konusamadık irtibat koptu …yunanda birde barie vardı ki o artık telefonlarıma bakmıyor :)))anlayacağınız dostlar her birinin yolu türkiyeye doğru ama gümrükte takılıyor..ee hayali ihracatlar ve ithalatlar gibi aynı ..gümrükte yakalarsın yada yutarsın :)) ben bir hayli tecrübe kazandım şimdi ucuz yollu irtibat yolları da keşfettim artık fatura derdim yok istedikleri kadar arayabilirler beni sıkıntı değil….ama onlar mutlaka bir gün bu işler yüzünden kaybettikleri insanlığı arar olacaklar….

  Yanıtla
 102. herşeyi sevgi için yaptım adlı yorumcu kardesim su azize muharremova denilen sahısla 15 gundur gorusme ıcersındeydım yarından sonra izmire gelecektı bnm ıcın ama senın bu yorumlarını okuduktan sonra hersey degıstı bnm ıcın allahtan yazmısın buraya allah razı olsun yoksa yunanıstan cıkıncaya kadar paralar gıdecektı ama bnden hıc para ıstemedı bıletı bn alırım dedım o tmm dedı ayrıca bu numaralardan arama hatta numarayı yazayım buraya dıger arkadalar tongaya gelmesın 0044 7700 061459 numaralı telefon arkadas moda tasarım okumus gerısı size kalmıs ,,,

  Yanıtla
 103. slm arkadaslar yunanıstan hatlarınada sakın ınanmayın +306987281497 adı fıkrıe salım ben ınandım 150 eurom gıttı…lutfen dıyorum bulgarıstan yunanıstan hıcbırıne ınanmayınn..

  Yanıtla
 104. iyi günler arkadaslar benimde basima geldi ben nerdeyse 2 bucuk sene konusdum 2 kisla beni kandirdiklarini bildim halde par gönderdim vede cok gönderdim ….cünkü ben kendime yemin edim bulacam bunlarin baslarini …ve bütün bulgarisdanida gesdim ….paranin önemi yok benim icin….tek isim bunlari bilbulmak ….hükümeden yada polisden yardim beklemeyin ….en iyisi birini kendinise gecek asik edinis cünkü birini bulunca gerisi sor deyil ben cok seylerini örendim ve resimlerinide cekdirdim kislarin su an tek birini buldum gercek savali ama erkeklerini elime gecirirsem ilk önce parmaklarini kiracam da hayatinde bilgisaray tusu tutamicak ….kim ….kandirildiysa benim adresime yasin lütven ..benim bulmam kolay ….adresim [email protected]….cekinmeden yasin ben geri ararim kendim almanyadayim

  Yanıtla
 105. beni ariyanlarin isimleri ….Alexi alexiev……AYSHE MUTISCH:ve asen rumenev …da cok isim var bende cekinmeden arayin beni lütven yardim ederim sie

  Yanıtla
 106. bunlarin tam yerini bile biliyorum herbiri tam bulgarisdan ve romanya hududunun yaninda oturuyorlar …hepisi cingene göylerini bile biliyorum …cok ayleler var orda evlerini yenilemis

  Yanıtla
 107. slm arkadaşlar ben kendim bulgaristanda kalıyorum kendimi bildiğim bileli buradayım evet bu tür dolandırıcılar çok burada ve inanın ki gerçekten ben bulgaristanda kalıyorum dediğimde utanıyorum ama şu bir gerçek ki 5 parmak bir birine uymuyorlar siz siz olun para kimseye göndermeyin ne diğe gönderiyorsunuz onu anlamıyorum yav arkadaş kadının yüzünü bile görmemişsin bir telefonda konuşmuşsun para gönderiyorsun tabi böyle erkekler olunca onlar gibi dolandırıcı da çok olur bunlara sadece bulgaristan kadınları mı suçlu kafanıza vurup çebınızden parayı mı alıyorlar evli colu cocuğu var adamın kalkıp tanımadığı kadına para gönderıyor gel ben sana kira tutucam gizli gizli görüşürüz diğenler de anca bunu hakediyolar uslu oturup karısına ailesine baksa bu duruma düşmez .

  Yanıtla
 108. Slm arkadaslar, bende birkac haftadir biriyle konusuyorum romanyadan. O da sizin söylediklerinizi tami tamina söyledi.Babasi ölmus ,annesi evlenmis, arkadasi nin evinde kaliyormus. Simdi benim yanima gelmek istiyor ama bileti almami istiyor. Ben bileti alirsam o nasil o bileti paraya dönusturecek ben onu anlamadim. Bilen biri varsa aydinlatsin beni lutfen

  Yanıtla
 109. merhaba arkadaslar enistemin hayatindan geceni anaticam romanyali bir kizla tanismis bu onu surekli dolandirmis para istemis enistemde surekli gondermis yaklasik 20000tl kadar ve kadin ortaliktan kaybluyor enistem ise parayi bankalara nasil odeyecegim diye kimseye sormuyor ve kendini denize atiyor boguluyor orada ve ablamin karninda cocugu vardi yazik degilmi benim gordugum sadece birtanesi belki kac kisi oldude haberimiz yok o yuzden guvenmeyin sakin

  Yanıtla
 110. Arkadaşlar sakın inanmayın Bulgaristan numaralarına bende dolandırıldım 1000 Euro param gitti Allah belalarını versin bunların yok sınırdan geçemedim yok Türkiye ye gelmem için yanımda yüksek param olacakmış hep yalan dolan inanmayın sakın

  Yanıtla
 111. slm arkadaslar bu yunanıstan bulgarıstan kadınlarına sakın guvenmeyın bende ınternetten tanıstım azda olsa kandım 300 euro gonderdım bana ne dıller doktu ne yemınler aglamalart sızlamalart kendımı oldururum sana kavusmazsam ben bakıreyım hıc evlenmedım elıme erkek elı deymedı bıletını aldı pasoportunu cıkarttı benım gonderdım parayla sozde bana oyle dedı hava alanındayım benı gecırmıyolar 800 euro olmayınca ben napıcam ben sensız olurum burda yasayamam ne dıller ne dıller ben arastırdım sordum boyle bırseyyok kesınlıkle bes kurus parasıda olmasa bıletı pasaportu varsa gecer mıs hepsı yalan az kalsın ınanıp o parayıda gonderıyordum gogleden arastırdım yutuptan arastırdım bulgar yunan kadınları nasıl turk erkeklerını kandırıyordıye soylenen tum sozler yalanlar aynı bana da babamannem tırafık kazası gecırdı enıstemın yanındayım falan fılan arastırnca kandırıldımı anladım sıktırı cektım orospuya haram olsun oraya gıden butun paralar sakın ınanmayın bende ucuz atlattım 300 euro ıle bana yazanın adı turk gonul orda banka ya gonderdıgım hesapta galına genova boyle bırıne denk gelırsenız sakın ınanmayın lutfen bırz uyanık olalım baska kımse yanmasın duyan duymayana haber versın …

  Yanıtla
 112. berhabalar benide aradılar yanıma gelmek istedigini söylediler önce 100 yuro 600 yuro 450 yuro istedi adı aygünay ali skype aygüzel tel 00359899485325nolu dolandırıcıya inanmayın benide kandırdı arkadaşlar şimdi görünmüyor teli acık

  Yanıtla
 113. bunların yeminine aglamasına beni 6cocuklu sersoşa verecekler diye yalanlar söyler ne olur parayı bul tepeciden kredi cek der inanmayın allah belasını versin onların

  Yanıtla
  • kim zazdıysa bunları sılsın boyle birşey yok dürüs bir kızdır ben bugün ögrendim benin adıma yazan adresimi calmıştır kimse rahatsız etmesin kızı

   Yanıtla
   • sen inan kardeşim inşallah senin başına gelmez çok doğru yazdıkları bunlar allaha kitaba inanmayan insanlar inansalardı bu durumları yaratmazlardı

    Yanıtla
 114. mrb daha bugun yasadım aynı durumu ve malesef su devırde allah uzerıne bu kadar yemın eden bırı ıle karsılastım ve he ne kadar uyanık oldugumu sansamda bu kız benden daha uyanık cıktı aglamarı yalvarıp yakarmaları annesıyle konusturması sozde havaalanından bı polısle konusturmasına kadar lutfen oluorum kaldım burda desede ınanmayın 500 euro gıbı bı mıktar param gıttı lanet olsun tonlarca borc yaptım havale eft masrafı da dahıl bendekının adı nerman dı sız sız olun sakın ınanmayın mahfettı benı sızlerı mahfetmesın sereefsızler artık telf kapalı acsa ne acmasa ne sonucta dolandırıldım allah daha buyuk belalardan esırgesın tum musluman turk kardeslerımı saflıgımıza ve bı anlı duygularımıza kanmayalım gıden gıttıgı gun bırdaha gerı gelmıor arkdslar saygılarımla ankdan emre 26,03,2014

  Yanıtla
 115. arkadaşlar…
  Ben bulgar bir Kız buldum tam 8000 euro gönderdim sonra yine bahane etti ve dava açtım…
  Ve gelmedi yok böyle yok şöyle diye atıyor yine istiyor… Ve onun yüzünden bütün para gitti Peki dava açtık bunu alabilir mi
  bana ulaşmanız laZIM 054250 NUMARALI HAT’I ARAMANIZ ÖNEMLE RICA OLUNUR

  Yanıtla
 116. Arkadaslar benimde basima cok seyler geldi bunlari hep uydum 36000 CHF Frank yolatim bu hainler serefsizler pesevenkler yapan bunlari 0035 98772 49 227 ve guylshen rushukova 00359876625007 bu tipler hepsi lüx arabalari villa evi bizleri türk erkekleri kandirip dolandiriyorlar tüm gencler lütfen daha kurban olmasin uzuluyorum yollatmayin paralarinizi yazik etmeyin inanmayin

  Yanıtla
 117. Hepimize gecmis olsun kardesler bende enistemi sordum TR kiz Hemsire webcam görüstük Kizi adin Ezgin siyah sacli video da görüstük ama her gün göremiyorum enistem diyorki sen gel tanistiricam 🙂 Insallah tanistiktan sonra Allahima dua ediyorum. Arkadaslarimi basina böyle yasadiklarimizi basina gelmezsin hepimiz aci cetkik moralerimizi bozdular bu adi bulgar cingeneler yunan dolandiricilar balkan sahtekarli evli arayan kahpe kadinlar kizlar onlari hepizini… cem sülalesini .. Arkadaslar bu benim Numaram 0041 77 909 ….. bu cingeneleri hic guvenmeyin onlar orda helal paramizi kizlari orada lüx arabalari dügün yaptirilar serefsizler bunlarda Allah korkusu yok

  Yanıtla
 118. merhabalar arkadaslar sanırım bir cogunuz dolandırılmışsınız buraya yazanakadar resmi gazetelere ve belirli merciklere basvursanız zaten onlarda ona göre önlem alacaklardır örnegin telefon görüşmelerinde yer tespiti yaptırın ve sonrasında avukatınızı o ülkeye yollayın emin olunki oranın polisi hemen yakalarlar böğlece kanmamış olursunuz bayanlara yollıyacagınız parayla avukatınıza verin o size alıp gelsin gelin olacak bayanıı avukatınızın harcıyacagı ucak ve pasapor artı otel emin olunki bulurlar böğlece bir cok arkadasımızda bu oyunlara düşmezler en azından ufak miktar harcamış olurlar oda avukat masrafıdırr .

  Yanıtla
 119. bulgaristanın tüm kadınları gerçekten kaza da tüm erkeklerini kaybetmiş olsa bile bırakın euro yu 1 tl bile göndermem gönderecekseniz madem o kadar çok paranız var filistine afrikaya gönderinde insanlar açlıktan ölmesin

  Yanıtla
 120. İNANMAYIN SU ORU…ARA GECEN TANIDIM ARKADASLAR VAR BIRI 20 BIN DOLAR BIRI 10 BIN SALAK OLMASLARDI HIC TANIMADIGI BIRINE BU KADAR PARA YOALANIRMI ARKADASLARINIZI AKRABALARINIZ UYARIN DIKKAAAAAAAT

  Yanıtla
 121. YOK PASAPORT ALACAM DIYOMUS YOK HESABIMDA BU KADAR PARA OLMASI LAZIMIS YOK UCAK BILETI ARKADASLAR. UCAK BILETI PASAPORT CIKARMASI TOPLAM 120 AUROO GECMEZ BUNUDA YOALAYIN GIDIN BI FAKIRE VERIN BURDA KIZMI KALMADI AWW ELALEMIN GAVURUNA PARA YOLUYOSUNUZ

  Yanıtla
 122. arkadaşlar banada +359 889 ..81 57 nolu telden arayan kıza salak gibi kandım bir miktar para gönderdim bu numara hakkunda bilgisi olan lütfen cvp yazsın

  Yanıtla
 123. arkadaşlar ben bulgar bayana 2..bin evro kaptırdım bunu almanın hicmi yolu yordamı yok lütfen biri birimize yardımcı olalım lütfen

  Yanıtla
  • ılk başta bulgarıstan konsolasluyuna sıkayet edılıyor ama bulunması cok zor mert hattı acık olması lazım yer tespiti icin vestern unıon bankasını secıyolar paranın takıbı yapılmıyolar vede buyuk ıhtımalle satte kımlıkle cekılmişir
   sordum bulgarıstanda arkadaslara gelıp karsınına dıkılsen olduruseye dovuyolarmıs hepsı vıllalarda otutuyolarmıs evlerı luks yanı ılk bas konsolosluk 3 4 ayda bulundu bulundu bulunmasa su ıcıyon bulunursa parası varsa paranı cevırıyoo yoksa gelıp şikayetci olaman gerekıyo dıyolar

   Yanıtla
 124. slm arkadaşlar bende 1600 yuro dolandırıldım nasılmı ben ılk baş ınanmadım tam bir sene yaziştik görüştük ve evlenmeye karar verdik orda ogretmenmiş dedigine göre cıngenmısın dıye sordum onların allah belasını versın dedıler dolandırıcı lar dedı turk erkeklerını dolandırıyolar dedı gelcem dıye yemınlerı bası ogretmen demı ben salak ogretmen masını bulgar devletı vermıyomus hadı dedık gonderdık basvurdum bı hafta sonra alacam cıkıyoo dedı ıyı yol için biraz para gonder param kalmadı nneyse aglayım sızlıyolar yemın edıyolar ınanmayım geleyım alayım dıyom sen gelme dıyoo neyse gelceyı gun ne arıyo ne soruyoo arıyom sen dolandırıcısın dıyom sen ogretmensen sıksınler dıyom parayı almış ya sıktır cekıyooo ve yenı basıma geldı bu arkadaşlar ogrendımkı gonderdıyım parayla mercedes 97 model ara albiliyoo o paraya mercedes alınıyoo dıyom benım arabab varkı ne gerek var dıyoo resmen tasak gecıyooo kımse kanmasın pasaport 150leva cıkıyomus yol parasıda 80 tl başka bı masrafta yok bu verdıyım fıyatları baskası okurda gondermeden bılsın bızım basımıza geldı baskasının basına gelmesın pekı arkadas bunları şikayet edeceyımız yer yokmu pekıı bılgı veren olursa sevınırım

  Yanıtla
 125. Geçmiş olsun bende aynı şekilde kadırıldım beni kandıran bayanın ismi
  Nurhayat memetova telefon no 0359 89 384 7447 skype ismi sibel 179
  Bu şahısa dikkat edin

  Yanıtla
 126. arkadaşlar paralarınızı almanın yolu var ama bıraz ugraştırıcı ıstersenenız alabılırsınız

  Yanıtla
 127. Arkadaslar bunlari sakin güvenmeyin hepsi gercek gibi yapiyorlar stres icine sokuyorlar psijkolojin bozuyorlar ben bunlari malesef yasadim ben yandim baskalari yanmazsin ben doguma büyüme Isvicre vatandasiyim kökenliyim, baslangic Sevda Emilova bayanla basladi Tarih 2010 tam 6 ay icinde 4600 CHF Nevena Stoyanova 24000 CHF göndermistim digeri Yunanistan telefon gelmisti acmadim Ispanya dan cagir 0034 gelmisti tam 3 sene icinde 31000 CHF da Yazdigim gibi basima gelenler su bulgar bas belasi hepimiz gecmis olsun. Ne yazi ki bunlar herkese özelikle Türk Erkekleri Kandirmak dadilar insallah öbür Dünya da Suresi KURAN-I kerim. Seytanlik Bayanlar sahtekarliklar elbete ebediyen Azap cekerler

  Yanıtla
 128. Hatta ben bu konularda cok tartismistim bu baynlarla ben geliyim diyorum bana diyordu ki yok sen gelme burasi cok tehlikeli Ulke, ve Komsular görürse Abisi yada herngi gibi Babasini bizi bulup Tabancayla öldürür diyorlardi,yani bende düsündüm söyle ya Kizim orasi dagi basimi sen suanda 24 yasindasin istedigin seyler yaparsin ailen niye karisiyorki dedim. Bide hemen Paradan bahseti bende 2014 Oca ayinda daha yollatmadim. Allah bunlari Cingeneleri Ceza verecektir insallah. Simdi Rumen Bulgar cingeneler basti Almanya Fransa Avustria Isvicre Hollanda Belcika.. Cingeneleri Nefret ediyorum yollatim paralari haram sIkim olsun. Isvicre Bulgaristan Konsolosluk basvurdum cok seyler istiyorlar bide oraya islemleri büzürü masrafi vermek istemiyorum. O parayla AUDI SUV araci alirdim. ESEK Kafam…

  Yanıtla
 129. aygünay atli dolandırıcıya ilanmayın bulgarıstanda teyzesinin yanında kalıyormuş bıkmış orası kotüymüş ben inanmiştım ama şimdi inanmıyorum festeki resmide başkasının resmini koymuş bunlar şeytanmış şimdi beni engellemiş haram zeyır zıkkım olsun allah belasını başka yerden verir işallah fes assu ipekk sahteker orusu

  Yanıtla
 130. bunlar gercek yehjü arkadaşlık comdan mesaş atıyorlar tanışmak istiyorlar ondan sonra korkusu olan biriyim derler skaype adresni ister ondan sonra neiş yaptıgını sorar evlimisin diye sorar cocuk varmı ondan sonra yanına gelmek istedigini soyler gel dersin param yok der nekadar derim 100 yuro yeter der gönderirsin sonra seni hava alanından arar beni burda göndermiyorlar der sorun memur diye arkadışına verirarkadaşi pölisimdiye arkadaşınızın sigordası yok der 600 yuro gönderinder gönderin sonra bidaha arar sorun cıktı der polis arkadaşını verir kecmış sıgorta morcu var der 400 yuro da ister yok derim aglar sızlar bugün burda hava alanında yatacam der teyzesikil polise haber vermemişler der arkadaşindan ögrenir bana söyler inanırım parayı alır biner ucaga türkiye hattından beni arar beni geri ceviriyorlar der haberin olsunder kadının telinden aradıgını söyler ama gendi teli aradan gecer araba carptıgını söyler hastanede oldugunu söyler para ister bende yokderim yalvarır bul tepeciden al der adamın anasını aglatır sonra ümidini kessince yavaş yavaş kaçmaya başlar seni festen skaypeden silecemder adı ay günay ali aysu ipek fesi sıkeype aygüzel inanmayın

  Yanıtla
 131. Bulgaristanli bir kizla tanistim daha once turkiye gelmemis gelmesi icin havaalaninda 1800 euro vizite parasi lazim mis hesabinda olmasi turkiyede cekmesi icin ne diyosunuz cevaplarsaniz sevinirim

  Yanıtla
  • ben uşak dan ali kardeşim ALLAH RIZASI için sakın aldanma benim bugün gelecekdi biletini aldım kendim rezerve ettirdim benden hiç para talep etmemştş ti hava alanında kaldım 600euro para görünmesi lazım dedi ben neyaptıysam para gitmedi ALLAH dan kazancım helalmiş ALLAH kurtardı birtek 290eurove tlf görüşmem 350 tl param yandı bu kadarliğina şükür yok öyle birşey sakın aldanma yurtdişindan gelene öyle sıkındı olmuyor onlar direk gelebiliyor en deteylı bilgiyi konsolosluktan öğrene bilirsin ALLAH A EMANET ol mumin kardeşim iyi gecelr

   Yanıtla
  • seneryolar hep aynı kardaşim sakın inanma birde telefonun son dört hanesini yazarsan ismiyle birlikte birbirimize yardımcı olmuş oluruz

   Yanıtla
  • sakın göndermeyin hep aynı hikayeler hep neden se havaalanına gelence isteniyor bu paralar inandırıcı olsun bendende istediler ama vermedim önce uçak biletini aldırdılar sonra havaalanında söylediler illede bul burada kaldım sana inandım falan diye

   Yanıtla
 132. sakın bulgar olsun ne olursa olsun para istiyorsa kesinlikle inanmayın dağdamı buldunuz paraanınızı kardeşim yok mu bunlarının yaşadığı yerde erkek yada siz o kadar yakışıklımısınız para yatırın birdaha o telefona o kişiye ulaşamassınız BULGARİSTANDA BİR BÜYÜK ŞEHİR BU YOLLA GEÇİMİNİ SAĞLIYOR BİZİM GİBİ SALAKLARI YOLARAK BİZ HEP SALAKĞIZ

  Yanıtla
 133. bulgaristanın adı çıkmış doğru evet meslek edinmişler hollandda yapan var arkadaşlar dikkat etin arkadaşlar sakin npara yatırman gelen sonuçta beş parasız gelir
  benim başımdan geçti bügün Hollanda amsdardam büğün çarşamba 30 ağustosta bana cagrı yaptı aradım adım nevin babam hollandadan evlendi turkiyeye kaçtı anam vefat etti abimin yanında kalıyorum abim beni kayınçosuna verecek diye konuştuk pazar günü görüştük o beni gördü ben onu gördüm anamın bilenziklerı küpesi var dedi onları satacam sana gelecem dedi pazartesi aradı canım ben suankuyumcudayım bilenzıkleri bozduruyom dedi pasaportumu aldim vizemi aldım salı günü turkıyesaatıyla 16.45 ucaga binecem dedi saat 12 beni gödermiyorlar dedi hesabipta680 eru olması gerekiyor dedi ismi nevin hasal olarak tanıttı ve parayı renginar nosofava adına yatır dedi bende 680 eruyo yatırdım ptt parayı ceken renginar sabıkalı olduğundan amsdardam bankası parayı vermemiş ikinci deva yine gönderdim yine gecemimiş busırada uyandım nevin denen aşkım bana başka isim verdi ama uyandım parayı geri cektım ve son anda dolandrılmaktan yırtım haberiz olsun saygılar

  Yanıtla
 134. Arkadaslar ben hiç para göndermedim ama şuan biri benddn istiyor gelicem diyo konustuklarımızı ses kayda aldım acaba diyom göndersem gelmezse şikayetci olsam geri alabilirmiyim parayı

  Yanıtla
 135. Arkadaşlar merhaba,
  Yonja adli arkadaslik sitesinde ben moldovaliyim diyen bir kizla tanistim. 1-2 ay viber üzerinden ücretsiz konuştuk. Zamanla samimiyetimiz ilerledi fotoğraf göndermeler, askim,canim,hayatim artik sana gelmek istiyorum tarzinda konuşmalarla arkadasligimiz ilerledi. Ayrica yasadigim yer Romanya ya çok yakin dedi uçak biletini aldim, yolda para ihtiyacim olmaz bileti alman yeterli deyince guven verdi. Derken ucagin kalkacagi gün havaalanına geldim çok heyecanliyim artik kavusacagiz tarzında yazismalar konuşmalar oldu sonra pasaport kontrolünde sorun olduğunu söyledi, 600 euro gibi bir ücretin hesabinda olması gerektiğini, yoksa oraya göndermeyeceklerini, turistik seyehat için bu paranin hesabinda olması gerektiği filan, bende para olmadigini söyledim iste 250 eurosunu arkadaşlarından ayarladigini, benim 150 euro gondersem yeterli olacagini havaalanında türkçe bilen bir bayan olduğunu söyledi, bayanla konuştum bunlar o kadar profesyonel ki bayan sizin için yardimci olacagim kizcagizin eli ayagi titriyor,yüzü sararmis solmuş diyor, 150 euroyu western union ile gonderebilecegimi söyledi. Bunun üzerine Romanya konsolaslugunu arayip durumu anlattim bukresten arkadasim gelecek Moldova vatandaşı ama geçerken 600 euro gibi bir para olması gerekiyormus yaninda doğru mu diye sorduğumda konsolosluktaki yetkili kesinlikle onların dolandirici olduğunu kesinlikle para gondermemem gerektiğini söyledi. Bunun üzerine kizi arayip bu durumu anlattim, hala yalan söylemediğini,benim için evden kactigini soyluyor. Uçak biletini almis oldum ama saglik olsun o kadarıyla 100 euro gibi bir param gitti. Ama kesinlikle bunlar yalanci ve çok güzel fotolarla ve aile kizi tarzinda sohbetlerle insanlari kandiriyorlar. Siz siz olun inanmayin. Kizin ismi Aysun Ahmedova. Western unionda söylediği isim Aysun Reyhanova Ahmedova.
  Ve sizi kandiran yada kandirmak isteyen kişilerin telini ve ismini buradan paylasin ki kimse dolandirilmasin. Aysun Ahmedova isimli kişinin teli +372 5338 2849.
  Viberden konuşuyor ücretsiz konuştuk basta para mevzusu kesinlikle yapmiyor. Sinir da sizi tuzağa düşürebilir inanmayin. 🙂 saglikli stressiz günler.

  Yanıtla
 136. Benim bir arkadaşımızda aynı toza düştü 7000 Euro su gitti sakın böyle şeylere inanmayın bonlar hep sahra kar sakın ha

  Yanıtla
 137. arkadaşlar bende bu serefsizlere yok ucak biletimi alacam yok pasaport ve vize masrafı
  150 euro kaptırdım bu çingene sürtüğünün adı gamze dir vester unyomdaki hesabı ise ferhan ali dir 150 euro yu gönderdiktn sonra sözde yunansitanda bir hava alanına geldi bende yoldayım telefonum tekrar çaldı aynen şöyle dedi o sürtük aşkım bitanem ben suan hava alanındayım görevliler yanımda ama cebimde başka para olmadığı için çıkısıma izin vermiyorlar cebimde en az 400 euro olması gerekiyormuş o yetmedi sözde beni görevli polis ile görüştürdü tabi hep aynu senaryo telsiz sesleri hava alanında yapılan anoslar kulağıma geliyor tabi hepsi düzmece ve sonra ağlamaya başladı bu parayı muhakkak bul gönder ben geri dönemem üvey babam beni öldürür ve o andan itibaren şüpelenmeye basladım internetten telfonumdan yunanistan konsolosluğunu arayarak durumu anlattım ve telefondaki yetkili bana kesinlikle para göndrmememi bunlar gibi insanlar hakkında çok şikayet ve canı yanan insan olduğunu bunların aile olarak çete gibi çalıştıklarını hatta ve hatta türkiyede bile hava alanlarındaki yetkililer dahil elamanları olduğunu söyledi bende kendlerine çok teşekkür ettim neredeyse 2 bin liradan olacaktım sonra ben o serefsizi tekrar aradım maskesini düşürdüm küfür ederek ve bağırarak telefonu kapttı yüzüme son ra daha detaylı araştırma yaparak kim olduklarını öğrendim sahsen bu şerefsizler yunanistan ve bulgaristan romanya sınırında yaşayan ve bu saydığım ülkelerin telefon kodlarını kullanan çingenelerdir siz siz olun iyice arastırın ondan sonra kararınızı verin canınızı yok yere yokmayın ailenize arkadaşlarınıza rezil olmayın bu şerefsiz kızın adı gamze dir yası hep aynı 25 dir wester unyomdaki hesap adıda ferhan alidir telofonu 00 30 6985 7916 69 bu namaraya dikkat hatta 2 hattı var şimdi ise ben onları tongaya düşürüp alay ediyorum onlardan olan baska kızlarda arıyor aynı şekilde para isityor bende gönderdim diyorum ama göndermiyorum serefsizler o wester unyom bankasının içinde sinir kirizi geçirip etrafa küfür ediyor sizde aynını yapı bu çingen piçleri birbirine düşsün teşekkürler

  Yanıtla
 138. Arkadaşlar aman dikkat! Bu kızların ilk başta gerçek gibi anlattıkları kendi acıklı aile hikayeleri sızın aklınızı başınızdan alabılır kesinlikle itimat etmeyin hepsi ancak nitelikli bir dolandırıcının sözleridir.Sizden para alabılmek için kurulmuş bir tezgahtır.ne zamanki ben havaalanındayım cıkıs yapabilmek için hesabımda 600 euro olması lazım sen bunu yatır nasılsa gelınce verıcem gibi lafları dedı anlayın ki dolandırılmak üzeresiniz.AYSUN REYHANOVA HASANOVA adlı kişi de bunlardan sadece birisidir. telefon numarası:+37253382849

  Yanıtla
 139. BENİDE ARADILAR EVLENMEK İSTEDİGİNİ SÖYLEDİLER BU AYNI DOLANDIRICI AYSU İPEK BEN TANIYIRDUM BAŞKA İSİMLE TANITTI KENDİNİ KADER DİYE AMA YALAN OLDUGUNU BİLİYORDUM SADECE BİLETİMİ AL DEDİ BEN SİGORTAN VARMI DEDİM SEN BİRŞEYLER KARIŞTIRIYORSUN DEDİ SADECE PASOPOR DEDİ YENİ TELİ 00359893862391 BUNUMARAYA DİKKAT EDİN BAŞKA RESİMLER ATIYOR KAMERAM YOK DERSE İNANMAYIN

  Yanıtla
 140. Arkadaşlar NURHAYAT memetova adlı kişiye çok dikkat edin
  Ben tam 7 kez dolandırdı
  Youtube de canlı çektiğim vidio ları var
  Bakarsınız

  Yanıtla
 141. Slm arkadaşlar NURHAYAT memetova adlı kişiye dikkat edin beni 7 kez dolandırdı
  Youtob te videoları var izleyin
  Sizlerde kanmayin

  Yanıtla
 142. hepimize gecmis olsun hemserilerim benim basima da boyle olan geldi bunlarin arkasinda bulen yaran diye bir erkek var mi kendini polis diye tanitiormus ama as kaldi polis ensesinde

  Yanıtla
 143. Ben şuan bulgaristandan biriyle görüşüyorum birkaç haftadır benden 80 auro istedi Makedonya cezasını verip çıkıp gelecekmiş ama ne dualar ediyor numarası +359897 li düşmedim niyetimde yok

  Yanıtla
 144. Merhab arkadaşlar benimde bügün başıma geldi böyle birşey facebook adreside böyle beynas ahmed onedate.com diye bir siteye kayıt oldum oradan bana mesaj yazmış bende cevap yazdım oradan skype geçtik ve bir hafta konuştuk ve anlaştık tabi ki
  pasaport otobüs bileti felan alıcam dedi 195 Euro tutyormuş annesinden kalan küpeleri bozdurup alacakmış ilk başta ben bozdurma sana para göndereyim dedim kabul etmedi okadar ısrar ettim daha sonradan küpeleri bozdurdum 95 euro yapıyor dedi bende 75 euro göndereyim dedim bende olan bukadar ve gönderdim
  08.12.2014 pazartesi bileti aldım salı sabah 6.30 yola çıkıyorum dedi bende tamam ozaman bende esenler otogarınada seni bekleyeceğim dedim ve saat 9 gibi otogara vardım ve beni aradı he birde hanstur diye bir firmayla geliyorum 12kişilik bir minübüsle bende otogarda sordum soruşturdum öyle bir firma yok sadece has tur var oda sofia gidiyor geliyormuş neyse bu beni aradı 11.gibi gümrükte sorun olmuş çıkış yapamıyorum bırakmıyorlar ağlıyor sızlıyor hatta oradaki şöförle bile konuştum 900 Euro gerekiyormuş üzerinde bulunması lazımmiş yoksa çıkış yapamayacakmış böyle bende bunun üzerine araştırdım işte ama allaha sükür ki dolandırıcılara kaptırmadık sadece giden 75 euro bilginize

  Adı : Beynas Ahmed Telefonu : 00 35 989 898 77 14

  Yanıtla
 145. arkadaşlar bende 20gün önce bir bulgaristanlıyla tanıştım adı kiraz mevsimi diye facesi var çok güzel gelişmeler oldu konu benimle evlenmeye geldi bu şahıs benden gelmesi için pasaport çıkarmak gerektigi için 200 auro para istedi bende biraz salladım ama beni neyaptıysa kandırdı ikna oldum gönderdim birgün sonra saglık raporu istiyolar dedi 110 auro yol parası falan dedi gene ikna etti beni sora esenler terminalinde buluşalım dedi bende kalktım esenlere gittim sonra telefonum caldı aşkım ben şuan sınırdayım bulgr polisi geçirmiyo 1200 auro hesabımda olması lazımmış dedi bende okadar para yok dedim telefonu oradaki bi şöföre verdi adam bana kardeşim yazık degilmi kıza bak buralara kadar gelmiş şunu işini hallet kurtulsu sabahdan beri kız aglıyo burda dedi bana bende param yok dedim anladım dolandırıcı olduklarını geldim memlekete hala görüşüyoz ama bi failini yakalayaamıyom ya çok uyanık ya ben çok safım sakın başkaları kanmasın adıda leven ivanikov diye söyledi bilgisi olan varsa bu kızla ilgili bana yassın ltfn

  Yanıtla
  • DİKKAT kiraz mevsimi adındaki asıl adının leven ivaliniov isimli şahısa dikkat edin tel numarası48 39 biten numaraya dikkat bilen varsa bana yassın lütfen

   Yanıtla
 146. arkadaşlar yalnız ben para gönderirken özellik benden wester onuyornla göndermememi istedi ben nasıl gondercem diye sordum oda bana UPT ile göndermemi istedi bende dedigi gibi gönderdim bu konuda bilgisi olan yorum yapsın LTFN

  Yanıtla
 147. Arkadaslar ben bu dolandiricilarla cok iyi biliyorum sakın olaki onlarin dramatik hayat hikayelerine kanip para yollamayin hatta biletini bile almayin.Isin asli su biletini burdan aldiginiz jadinlar gercekten o gun hava limanina gidiyor.Chek in yaptiriyor Zaten o zmn sizin telinize msj geliyo check in yapildi diye Daha sonra sizi geri ariuo askim iste pasaport polisi sorun cikardi en az uzerimde 300 euro bir aylik icin para olmasi lzm falan diyo nornslde de zaten boyle bi yasa var sinra o parayi yollarsaniz eger tekrardan askim benm sigirtam olmadigi icn birakmiyolar extradan 280 euro paea lazim bir aylik icin parayi cekmesemde oluyo hesabimda gorunsun yeterli diyolar eget ayni isim 2, kez ayni atni kisiye para transfer ederse zatn sifre vermenize gerek yok o otomatik olarak parayi hesabina cekiyor bnim bildiklerim bu kadar iclerinde belki gercekten zor durumda olupta ciddi olarak bir turkle evlenmek istiyenlerde var egerki yurt disindan bir kadinla ciddi anlamda konusursaniz yapmaniz gereken size resim falan yolladiysa videolu konusup ayni jadin olup olmadigi.Ikincisi kimliginn fotorafini cekip size yollamasi tabi kimik numarasi gorunmesi sartiyla.Bazi uyanik adinlar kimlik numaram dite pasaport numarasini yutturuyor millete buna cok dikkat edilmelidir cunku pasaort no ile savciliktan hicbir islm yapilmiyo kimlik numarasi ile oluyo simdi size bi kac isim vercem bu isimlerede cok dikkatvedin bnlar tambir profosyonel bn bunlarin bilgilerini alabilmk icin tam 3 ay ugrastim ve sonnda basardim
  ulke yunanistan Isim ivanka angelova Pasaport no147896325 ulke yunanistan yasadigi sehir sparths isim kutsie fahredin pasaportno519311916 isim safie ulke romanya bnlar cok tehlikeli ona gore numaralari +306945494501 +306977182757 +32466257035

  Yanıtla
  • İvanka angelova rast geldim ama soyadı toaf geldi Yunanlı ama Bulgar rus gibi birşey herneyse soyadını araştırırken yazına denk geldim benden 100 euro istedi pasaport için bu yazı şansıma okudum.biraz da ben işlemeye başlayım .ama söyledinizi yapacağım kimlik fotokopisi kabul etmezse ben geleyim diyeceğim bakalım cevap ne olacak bu arada numarası hala aynı Teşekkürler. …

   Yanıtla
 148. abi sitede benim ønceden yazdigim bir yazi vardi defalarca rica etmeme ragmen niye halen silinmemis ve ara motorlarinda halen cikiyor ne yapmam gerekir bu sitede yayinlanmisti

  Yanıtla
 149. Arkadaslar,

  ben bir gün evvel dolandirildim. Hatta senaryoyu internette okudugum ve bildigim halde.
  Hatta sözde isim”EMILIYA ASENOVA” Sofya hava alaninda 1800 Euro ödemem gerekiyor diyince, arastirdim. Hava limanina mail attim. Maile cevap geldi, sakina inanmayin, hava limaninda böyle biri yok, dolandiriliyorsunuz. Cok erkek böyle dolandirildi diye.

  Ilginc olan ne biliyormusunuz. Bu metodu hep ayni eniyeye sahip insanlar yapiyor. “Öldüm yandim bittim, ne olur Allahrizasi icin”.

  Dilenciler de ayni metodu uyguluyor. Sahte oldugunu biliyorun yakinmanin, ama yine para veriyoruz.

  Damardan girmeyi iyi beceriyorlar. Yazik olan ne biliyormusunuz. Bu Roman kökenli sahtekar insanlarin hem Romen vatandaslarin hem de gercek namuslu ve dürüstlükte üzerlerine olmayan Balkan Türklerinin itibarini yerle bir ediyorlar.

  Kullandiklari kelime, Allah, Kursagimdan bir lokma haram gecmedi, sende Vijdan yokmu..

  Bu kelimeleri; Vijdan, Allah, Haram, Helal nedir idrak bile edemeyen ahlaksizlar aslinda ömür boyu böyle sürünmeye layiklar.

  Geldikleri ve gidecekleri yer ya kerhane, ya hapishane, yada bir lokma ekmek icin yirtinma.

  Cehenemi bu dünyada yasiyorlar farkinda degiller. Bu cehennei kendilerinden sonra gelen nesillerede hazirlamis oluyorlar.

  Bu insanlar nasil yola gelir bilmem, ama sunuda belirteyim, bu tür dolandiriciligi yanliz Romenler yapmiyor iclerinde Türkler de var.

  Birde güpe gündüz soyulurken, polise söyluyorsu umrunda degil. Yau hala telefon ediyor, 2800 euro dolandirildim, üzülmüyorum. Ama hirsizi sikayet edecek yer yok ve dolandiran halla telefon ediyor hic bir sey yapamiyorsun. Bu nebicim Dünya.

  Interpole email yazdim. Para gönderdigim isimleri yazdim. Inanin herkez durumdan memnun.

  Kimsenin umrunda degil.

  Birde su var. Telefon bir Stüduyo seklindeki evden yapiliyor. Arka ses sesler teyipten. Konusan kisinin kim oldugu bilinmiyor. Para gönderilen isim mesela “EMILIYA ASANOVA” bu kisi kiralik ve yanliz para cemek icin var. Yakalansa bile kiminle calisildigini bilmiyor.

  Yanıtla
 150. Bugun benimde basima geldi fotograf gondermedi10 gun konustuk geliyorum dedi gel dedim gumruge geldim salmiyorlar dedi 450 euro istedi bende niye dedim hesabimda gorunecek dedi bende hayatimda 450 euro bi arada gormedim dedim yok param dedim aglalar sizlamalar ordan gumruk gorevlisi cikti gondermdn lazim yok para dedim adam kufretmeye basladi anlicaniz cete hepsi sakin hata yapmayin

  Yanıtla
 151. s.a arkadaşlar hristina sasova adında bir kıza kesinlikle havale yapmayın öylesine sahtekar Allahın adını ağzına öylesine alan bi kadın ki sizi nasıl kandırdığını anlamazsınız takma adı zeynep skype adresi zeynep1440 bu kadın 250 bin eurosu olduğunu idda ediyo beş vakit namaz kıldığını söylüyo öyle dümenler öyle yalanlar söyliyerek sizden para koparıyo ki akla gelmeyen şeyler siz siz olun bu kadına güvenmeyin ben 750 euromu kaptırdım 1 haftada bi sene yaşlandım benki akıllı biri sanırdım kendimi ama bizim Allah korkumuz dan Allaha olan inancımızdan faydalanıyo bunlar din istismarcıları siz siz olun bu kansızlara güvenmeyin Rabbim kahhar adıyla kahretsin öncelikle bana bunları yaşatanı ve yaşatanları.bu benim mail adresim bunu face e yazarsanız ben çıkarım bu kadınla karşılaşan olursa beni bulun

  Yanıtla
 152. BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM KUSURA BAKMAYIN ARKADAŞLAR AMA
  HERKESİN GÖRMESİ İÇİN YAPIYORUM. BEN BURDA YAZILANLARI
  OKUDUĞUM HALDE PARA GÖNDERDİM. ÇÜNKÜ O KADAR GERÇEKÇİ
  YALAN SÖYLÜYORLAR Kİ GÖZÜNÜZE BAKA BAKA SEVGİ SÖZCÜKLERİYLE
  KANDIRIYORLAR SİZİ SİZ DAHA SORMADAN BEN DİĞER BULGAR KIZLARIN
  DEĞİLİM DİORLAR. BENİ KANDIRAN KİŞİ TÜRK ASILLI OLDUĞUNU
  SÖYLEDİ EVLENİP TÜRKİYEDE YAŞAMAK İSTEDİĞİNİ VE BENDEN HOŞLANDIĞINI EVİNİ TARLASINI SATIP TÜRKİYE YE BENİM HESABA GONDERCEKTİ AMA TARLALARIN VERGİ BORCU OLDUGUNU SOYLEDİ 2500 ERO BORCMUŞ BENDEN İSTEDİ BEN ŞÜPHELENDİM TABİ SONRA BU SİTEDE YAZILANLARI OKUDUM AMA YİNEDE KONUŞMAYA DEVAM ETTİM ÖYLE İNANDIRICI KONUSUYORDUKİ BEN BAZEN GİRMEZDİM MAHSUS SKYPEYE GÖZLER ŞİŞMİŞ BENİ BEKLERDİ BİR SÜRÜ ŞEY YAZMIŞ OLURDU SKYPE SAYFAMA. NEYSE ANNESİNE BANKADAN KREDİ ÇEKTİRİDİĞİNİ ÇEVRESİNDEN BORÇ ALDIĞINI SADECE 250 ERO EKSİK OLDUĞUNU SÖYLEDİ BENDE BU İŞİ FAZLA UZATMAMAK İÇİN GİDEN 250 OLSUN DİYEREKTEN GÖNDERDİM. AMA ONDAN SONRA PİYASADAN KAYBOLDU CEVAP VEREDİ YAZDIKLARIMA. SONRA BAŞIMA TAK ETTİ ÇÜNKÜ BEN KENDİM -HAKKETTİM BUNU ŞÜPHELENE ŞÜPHELENE GÖNDERDİM PARAYI ÇÜNKÜ. NEYSE BAŞKA ARKADAŞLARINDA CANI YANMASIN BU BULGAR ÇİNGENELERİ YÜZÜNDEN. AİLECEK BU İŞİ YAPIYORLAR BEN SONRA FACE HESABINI BULDUM BU KALTAĞIN. KOCASI COCUKLARI VARMIS. ORDAKİ RESİMLERİ İNDİRİP BİR VİDEO KLİP YAPTIM KÜFÜRLÜ FACE ORTAMINDA YAYDIM VE KLBİ ONLARADA GÖNDERDİM ŞİMDİ BAKTIM FACE HESAPLARI KAPANMIŞ. İSTEYENLER BU KLİBE BURDAN BAKABİLİRLER.

  SAKIN BU BULGAR ÇİNGENELERE İNANMAYIN ARKADAŞLAR!!!

  Yanıtla
 153. Vallah Arkadaslar bunlari sakin inanmayin benimde büzürü basimi bela geldi bu serefsizleri, hepsi Rolü oynuyoorlar bitanesi var di Resimleri bi gördüm Asik oldum ve benim resimleri yolatirdim beyendigini söyledi ama o kizi ben interneten buldum Burda benim hatam kiz hemsireyimis Razgad dan geliyordu ilk önce ben aradim caliyordu sohbet etik durumunu anlatmistim. neyse ilk western Union da 500 euro yolatirdim Sofya sehire gidip hastanede bariz calisszin diye sonra borcu var di toparladik sigortasini toparladik ve Ucak biletini toparladik tam 2 bucuk ay sürdüSofya havagilinda mesaj geldi Polis bulgarca konusuyordu havagilinda anonis konusuyordu agiliyordu bende dedimki sen evine git is yerine hastanede devam et calismaya ben haledene Kadar o da gitti Doktor bas ekim tekrar ise Aldi ve tekrar her sey tamamladik ve yine sorun ciktigini söylüyordu bu sefer Polis türkce konusan diyor ki bu kizin yüklü para oldugunu bilgisayar da göstertiyormus bende dedim ki nasil olur sonrada kadin avukat sahte numaralari iyi oynayan biz cingeneleri. Sezen dedim Kamera da görüselim benim kameram yok kiz arkadasimin kocasi var diyince bende konustum deli etirme simdi görüselim yarin görüsürüz. Yarin da görüsmedik 1 yil gecti hastane isi birakmis restoranta calisiyordu sonrada bi Adam restoranta girmis Sezen asik olmus söylüyrdu bana kiz da Kabul etmemis ismi de Kenan kizi er gün öglen yemekte rahatsiz ediyordu bende Burda kizkandim Sezen dedim eger o Adama gitmek istiyorsan gidebilirsin dedi hayir ben seninle olmak istiyorum dedi bende Safim ya inandik Facebook da 4 adet resmi yolatirdi Arkadaslar simdi cok enteressant olay geliyor o fotografin daki cektirdigi Norvec OSLO cektirtmis fotograflari Tiger Aslan Statü bakinca büyük bina da Oslo bisey gibi yaziyordu tam okunamiyordu ben bunu tam 3 ay farketmistim, Google arastirdim megermis kiz oraya calismaya gitmis benim yoladiklarim paralari bide inkar ediyor yok ben onu Sofya da cektirdim ve Google Maps arastirdim sofya da öyle büyük binalari yok baktim internete. Sonra ya afedersen Kiz Arkadaslarimla oraya gittik bende dedim niye bana yalan söylüyorsun oraya gidecene Isvicre neden benim yanima gelmedin tartistik megermis kiz Oslo sehrinde restoranta calismaya gitmis 2 ay. Bazen ben onu araken bide yanin daki fisirti sesler geliyordu ya da konusurken melodi diger hatti ceptelefon da sesler geliyordu demeki bunlar Mafia Dolandiricilar. Utanmadan Yemin ediyor Nasil yemin ediyor söyliyim Arkadaslar Peygamber üzerine yemin ediyor bende dedim ki sakin Peygamber adini alma sizler öbür dünya da yeriniz yok dedim hele sen benimle oyaladin idare etirdin. Kim Bilir senin yatigin baska bir erkekle mezarin olucak her gece kabuza bogulacaksin benim cektirdigin acilar Allah da sana cektirsin. Arkadaslar iste Sezen Facbook SEZEN NAZLI üzerinde Hemisre kiyafeti var ve cok güzel ama Kamera da hic görüsmedik o serefsizle hep uydurdu beni o Serefsiz bende bütün fotograflari Bulgaria Deparmtmens E-Mail fotograflarini yolatirdim ingilizce yazdim bu kadin dolandirici diye sikayet ettim insallah yakalanir o serefsiz istese Yurt disi cikamaz o kiz cünkü araniyor o kahpe Sezen Numarasi 0037 281 46 160 kapali

  Yanıtla
 154. arkadaslar bende dolandirildim
  asiye ahmet
  gercek ismi Galina Tomova
  dogum tarihi 13/06/1986-5453
  adresi:obretenik yundola 22 ruse DIYE VERIYOR AMA DOGRU DEGIL
  rølunu cok iyi oynur cok ønce annesi hastalaniyor para istiyor sonra kocasindan bosanmak icin evliymiste bosanacakmista sana gelecekmis tum ailesini gøsteriyor sana arkadaslari dahil olmak uzere o yuzden suphelenmek biraz zor taki son vurusa gelene kadar uc ay nerdeyse gece gunduz skypte konustu benimle telefonda skypte bakti para cikmiyacak bittirelim kocamlan dun yolda konustum ona geri dønecem diyene kadar ben bu adrese gittim bu koyde taniyan hic kimse cikmadi hic bulduk ama kendime yedirmedim evine kadar gideyim ALLAH belasini versin.skype ismi asiye.asiye18 diger skyp asi.asi1111 kulandigi isim Asi
  telefon numarasi-00359892963815/359894518114

  Yanıtla
 155. Selam kardesler banada.oyle.bir kac kisi bulasti bes kurus yolamadim sen buraya gel ben sonra veririm dedim sonra yunanistan yasiyan yunan.turki ismini slatana yordanova 24 yasinday enistem bana goz koymis bana tevacuz etmek istiyor 2 ay konustuk teyzesiyle konustirdi benia sonra gelmek icin ben 100€pasaport parasi istedi ben de bende yok sen bi yerde bul al sen gelince teyzene Borcunu yolarim dedim ben senin bbiltini alirim tamam dedi aldim bileti geldi sonra agladi benden 300 gerek vergi borcu varmis beni havaalanida biriyle kosturdi ben kesip atim param yok bir daha telefununa bakmadim onun giden 50€bilet parasina oldu .

  Yanıtla
 156. arkadaslar malesefki sizler gibi bende dolandırıldım bana aynı şekilde evlenme vaatlerinde bulundu kızın adı ise sevda zhivkova diye biri benden bir miktar para istedi hep bahanelerle yok geldim surdayım gümrükteyim polis geçirmiyor diye benden 2500 euro kadar para istedi bende salak gibi inanıp buna gonderdim daha once bu kızı tanıyıp bilen varmı bilen lütfen cvp versin numarasınıda yazıyorum buraya +359887417576

  Yanıtla
 157. slm arkadaşlar aynı şey benimde başıma geldi bende dolandırıldım internetten tanıştım bir görüntülü sohbet sitesinden ve bir kaç hafta konuştuk ve gerçekten o kadar profosyonellerki insanın beynine giriolar sanki sana bildiğin büyü yapıolar ve ne derlerse desinler inanıosun bunlar tam bir bulgar çetesi işlerini hiç aceleye getirmiyolar kısa zamanda seni sömürebildikleri kadar sömürüyolar duygu sömürüsü yaparak ben yaklaşık bunlara 10 bin tl kaptırdım evet duydunuz 10 bin tl western oniondan hemde inanın yorumdaki arkadaşın dediği gibi ben kendimi o kadar kurnaz bilirdim ama böle şeye nasıl düştüm anlamadım ama zaten anlayamıosunuzda çünkü can damarınızdan o kadar ii giriolarki duygu sömürüsü yaparak o anda bütün yardımı ediosunuz o kişiye demem o ki arkadaşlar ne olursa olsun inanmayın kimse yurtdışından gelmez hepsi tuzaktır bana da dedi önce türkiyede yaşamak çalışmak istediğini evlenmek istediğini ve sadece mutlu olmak istediğini ilk aşamalar hep böle başlıo sonra yavaştan bir ısınma başladığında senden işte gelicem ama param yok ve para istio sonra bilet alıp yarın yola çıkıorum dio sonra gümrükten geçemiorum dio para cezam varmış onu ödemeden geçemiorum dio yine para istio ve yolladıktan snra annemi yoğun bakıma aldılar ağlama numaraları telde skypede sonra kaz yaptım hastahaneye giderkn sonra 2 gün sonra anne ölüyor ve mevlüt yapıcam ve bulgar mezarlığına gömücem ve kurbankesmem lazım ama param yok ve bu yüzden şu an morkta bekletiorum dior ve para yollarsın mevlüt yaptım dior allah senden razı olsun dior ve bir kaç gün sonra babasından tarla ve bahçe kaldığını bunları satıp türkiyeye geleceğin sölüor ve çok para yaptığını ve bü yüzden eniştesiyle yengesinin annesini öldürdüğünü sölüolar miras yüzünden ve satmak için emlakçıya depozito verilmesi gerekior ve para lazım dior satıp oraya gelebilmem için ve söz ölmüş annemin ve babamın üzerine yeminedrim arsayı sattıktan sonra oraya gelip sana fazlasıyla ödicem dior ve arsa satılmıyor hiç bir zaman çünkü öle bir arsa yok piyasada:) ve sonradan öğreniliyorki babam arsanın vergi borcunu iki sene ödememiş bunu ödeyip üstüme almam lzım dior geleceğimiz için çocuklarımız için dior ve para istiyor ve yollanıor ve borcu takside böldürüp üzerine aldırıyor ve yarın yola çıkıp geleceğini arsayı birgün senle gelip buraya beraber satacağını sölüyor ve yarın geliyorum dior ve yoa çıktığını ve gümrükte olduğunu ve vergi borcum olduğundan dolayı devlete beni gümrükten geçirmiyorlar dior keşke üzerime almasaydım vergi borcunu dior ben bilseydim böle yaparmıydım die sölüor ve artık zaman geçtikçe döte girdikçe anlıosun bu işte birpookluk olduğunu ve araştırmalar yapıosun internetten facesinden arkadaşlarının hesaplarından kim olduğunu ve bütün yalanını meyana çıkarıosun ama iş işten geçmiş oluyor hem duygularınla hemde maddi olarak hep zarara uğruosun ve şunuda unutmayın erkeklerin define işlerine dükün olduklarını bildikleri için babam zamanında şöle üzerinde domuz resimli kartal resimli gibi altın bulmuş falan filan hikayelerinede giriolar sakın aldanmayın arkadaşlar bunlar dini imanı para para için herşey yaparlar bunlar vicdan azabı nedir bilmezler bugün yaşadıklarını ve dediklerini yarın rahatlıkla unutup hayatlarına devam edebiliyorlar pişmanlık duymuyorlar ve genelide evli bunların bekar değiller yalan atıolar yaşını senin yaşınla aynı yada bir yaş büyük olduğunu sölüolar şimdi burda ismini ve facedn kullanmadığı fcesini ve kızının facesini ve ordan resminide görebilirsiniz kızının facesine girerseniz daha ii anlarsınız görüntü net ismi GYULSEVER MEHMED YAŞ 30 iki çocuğu var kızının facesi ARZU GECEKUSU DİE GİRERSENİZ DİREK çıkıo fotolardan annesiyle yatakta bilgisayar başında fotosu var ve axsu mustafa die yazrsanız ordanda görebilirsiniz bu kadına dikkat edin ve 359 ve buna benzer numaralara sakın aldanmayın bu kadın çok profösyonel aldanırsanız borç içinde yüzerssiniz ve geri döönüşü olmaz hayatınız zindan olur bilesinzzz

  Yanıtla
 158. olay bugün başıma geldi 04.03.2015 tarihinde aynı şekilde skype den birisi ekledi beni ilk başta baya bi canım ve tahrik edici konuşmaya başladı uyarmama ragmen hala devam etti. Kendisinin küçükken eskişehirden annesiyle beraber bulgaristana gittigini annesi türkiyedeki babası öldükten sonra oradaki adamla evlendigini ve annesinin öldükten sonra bursa gemlikte 180 dönüm arazisinin oldugunu. arsaları satıp türkiyede müslümanların arasında yaşamayı.çünkü şu anki babası hristiyanmış vs vs .. bu sabah yola cıkmak için 35 euro istedi gönderdim yolda oldugunu ve az önce aradı gümrükteymiş 270 euro para istedi türkiyeye geçiş yapabilmek için sigorta parasıymış..tabiki şüphelendim hemen internetten araştırmaya başladım ve burayı gördüm az kalsın 270 eurodan olacaktım 🙂

  Yanıtla
 159. Merhaba arkadaşlar bende bir bulgarli kızla konuşyrm annesi babasi ayriymiş bana bakmiyorlar abim evli benimle ilgilenmiyor diyor halasiyla yaşiyormuş eniştesi de bakmak istemiyormuş orda iş güc yok diyor ermenliler türkü istemiyor diye söyledi tabi ben kararsiz kaldim söyledim buraya gel diye ama gelecem de param yok diyor tabiki bende yemedim orda aci zulum cekecene gel dedim benden para filan bekleme ordan kurtulmak isteyen insan hemen gelir dedim mahane uydurup duruyor yok param yok yok pasaport yok diyo bir miktar para isttiyor rüyasinda arasin demi arkadaşlar türkiye nereye elimi atsam kız ne gerek var

  Yanıtla
 160. Arkadaslar kendi memleketinizin insanı size yetmiyormu bırakın bu işleri gercekten ihtiyaç sahibi olan birine 50 tl yardım edin desem hemen hemen herkes yardımcı olmaz ama iş bayan muhabbeti olunca parada sınır yok. Cok üzücü bir durum benimde arkadasım cogu kişiler gibi dolandırıldı tam tamına 6. 500 parası gitti akıl işimi bu dikkat edin aldanmayın kazandıgınız paralar sadece sizin degil cocuklarınızın kardeslerinizin ailenizinde rızkı ailenizin rızkını baskalarına yedirmeyin

  Yanıtla
 161. Herkes derdini anlatıyo bu işin bir çözümü varsa onu anlatın bende arkadasıma yardımcı olmak için ugrasıyorum giden parayı kurtarmanın bir yolu varmı varsa onu soyleyın yada arayın 0546 21

  Yanıtla
 162. faceden saMİMİ OLDUK ADIM EMİNE ASLEN TÜRKÜM EDİ SAMİMİ OLDUK 65 EURO İSTEDİ BEN YERMİYİM DEDİM SENİN KADAR BEN CENABET GEZDİM: SİZE GEÇMİŞ OLSUN:DDDDD

  Yanıtla
 163. Merhabalar efendim,

  Bulgaristandan yazmaktayim. Sizin gibiler yuzunden biznesimiz yurumuyor Turkiyeyle is yapamaz olduk cunku artik kimse telefonunu acmiyor. Turk erkeklerine sesleniyorum. Sizleri biri arasa bile zorla gelip bogaziniza yapisip paranizi almiyor diymi. Sagdece Bulgaristan degil her yerde var dolandirici!!!

  Yanıtla
 164. MİGLENA MIHAYLOVA İLK NUMARADN KONUSTUĞUM VE WHATSAPTAN YAZISTIĞIM NUMARA 0037281427541
  MİGLENA MIHAYLOVA İKİNCİ NUMARASI 0040726815674 SONRAKI KONUSMALARI BU NUMARADAN SESLİ KONUSMA OLARAK İRTİBATLASTIK
  MİGLENA MIHAYLOVA +359896346312
  ÖZGÜR CAFER 0040734626426
  SKEYPE :kullanıcı adı (beybi.agrinio ) tel 0037281427541
  Bu numaralara dikkat edin

  Yanıtla
 165. böle kişileri devletler en fazla cezayı vermeli

  Yanıtla
  • garıban insanlarız askeri üçretli kredi çekdim gönderdim

   Yanıtla
 166. böle kişileri devletler en fazla cezayı vermeli bulgaristan önlemeli

  Yanıtla
 167. +359892016280 vergi borcumdan dolayi turkiyeye giriş yapamiyorum sinir kapisindan cikarmiyolar para yatırman lazim 2800 euro arkadaslar kanmayin

  Yanıtla
 168. bu gibi Dolandırıcılara son sözünüz şu olsun geliyorsan gel gelmiyosan gendün bülüğsün deyin Kapatın çok kolay ve siZde dolandırılmamış olursunuz ve sistem artık şu hale gelmiş Havalimanı’na gidiyor kız ve size diyorki ya burdaki insanlar 600 euro görmeleri gerekiyor diyor ve sizde gönderiyorsunuz bir saat sonra parayı alıyor ve sizi heryerden engelliyor Sak’ın kanmayın bunlara

  Yanıtla
 169. ulan keko asgari ücretle çalışıyorsun 35 bin tl para kaptırıyorsun sonra devletten yardım istiyorsun o işi bikere geçeceksin bu haberler tv.de gazetelerde günlerce yayınlandı bu nmlara itibar etmeyin diye sen uzaydamıydın değermiydi bir kör bağırsak için o paraya burda demet var çağla var hande var nurgül var ve daha niceleri üstüne soğuk suyu içte ferrahla biraz salo

  Yanıtla
  • Uçağa binip gidip bulcaz viberden yazdıysa sana egerki hala ayni numarayı kullanıyorsa bn bulurum o kisiyi

   Yanıtla
 170. beni de aysuala kemala, sevginar mehmed diye iki isim kullanarak dolandırıldım. Özgür Cafer ile çalışıyorlar nasıl ulaşabiliriz acaba. bunlara birileri dersini vermesi lazım.

  Yanıtla
 171. Anlatmaya gerek yok. Bu gün oldu…
  Biz Türk ve Müslüman insanlarız. Ama benim gerçekten bir evliliğe ihtiyacım var. Bide anne den babadan deyince len zaten yelkenleri su ya indiriyorum. Şükürler olsun ki rabbim bizi Vildanlı yaratmış… Aptalmısız vesselam. Şarkıdatda söylendiği gibi,
  Hesabımız kaldı mahşere…selametle…

  Yanıtla
 172. Mrb arkadaşlar benim de başıma aynı şey geldi. Önce bana anne ve babasını bir kaza sonrası kaybettiğini yetimhanede büyüdüğünü sonra bir bekar evinde 85 euro karşılığı kaldığını söyledi. Kalacak yerim yok. Pansiyon parası lazım. Pasaport param yok. Bende 1 kilo Cumhuriyet altını var ama burada para etmiyor. Veya pasaport için 250 euro da gönder ben sana gelince altınları bozar borcunu öderim. Senin de borçlarını öder ortak iş yaparız dedi. Kandim 250 yerine 300 gönderdim yol parası olsun diye. Pasaportu alaçam dedi. İşte vermiyorlar benim 180 euro ceza var diye ben de tuttum 250 gönderdim. Diğerini harcamış diye. Sınıra geldi (kapitan andrevoya). Altinlari yurt disina cikarma belgesi icin 600 euro istedi. Onu gönderdim. Altınları söylemedim yakaldilar diye 1200 euro istiyorlar dedi. Ben veremem deyince taksit yapıyorlar dedi. Once 4 taksit 300 dedi. 1.taksidi versem birakacaklar dedi.Sordum bak sade 1 taksit mi diye 100 kere sordum evet dedi. 300 gonderdim. Sonra ben yanlış anlamışım 2.taksitte bırakacaklar dedi. 300 daha gönderdim. Artık tamam derken dedi ki . Çıkış için Mastercard hesabı olmalı ve hesapta 600 euro olmalı. Ben eski borçlarım ve ona gönderdikleri ile borcunun 20000 euroya çıktığını söyledim. Yalandan cebimde çocuğuma 10 tl lik ilaç bile alamadığımı eve haciz geldiğini söyledim. O hala aşkım bizim için birseyler yap. Gelince parayi hesaptan çekeriz. Altinlari hepsini sana vereceğim dedi. Ben cebimde 1 lira dolmuş param yok diyorum. O birseyler yap aşkım. Bitanem. Hayatım falan diyor. Dün gece engelledim. Aralarda da konuşuyoruz. Sürekli ağlayıp kendini acindiriyor. Zaten acimam ve aşkım falanlari beni bu hale getirdi. Muro diyor ya LANET OLSUN İÇİMDEKİ Bu INSAN SEVGİSİNE.

  Neyse kazığı yedik. Bundan sonra ne yapabiliriz ona bakmalı. Hattı daha açık.
  Adı soyadi: Bilen EMİLİYANOV
  TLFONU: +359 89 656

  Ben düştüm siz düşmeyin. Birazdan arayip evin haciz le alındığını sokakta kaldigimi polislerin hesaplarımı bloke ettiklerini. Kimlik No ile bir iş yapamadigimi söyleyeceğim. Polislerin telefonu incelemeye aldıklarını telefondaki kişi, vapsap ve messenger deki kişileri takibe alıp yurt dışı polisi ile birlikte çalışacaklarını bu para kime gittiyse onu yakalayıp parayi alıp hapse koyacak larını söyleyeceğim.

  Yanıtla
 173. Selam arkadaşlar +49 157 34599855 bu Almanya’daki numarasi Buda sözde ablası 00491789688812 tanıştiktan bir süre sonra işte ayni hikayeler eniştem beni birine veriyor falan fistan uçak biletini falan aliyor kendisi sonra Belçika Numaramdı ile Arıyor +32 487 80 36 39 oda bu bi sorun var işte sigorta falan fistan hikayesi 900 euro lazim gelince çekebiliyorum geri bul yolla falan diyor gelince veririm falan iste sonra yok bende para dedim bu sefer duygu sömürüsü başladi geri dönemem burada Başıma kötü Şeyler gelir kendimi arabanin altina atarim gibisinden bende dedim ki yolla biletinin rezervasyon kodunu ve hava alanindan resmini yolla bana inanayim tabi ne resim geldi nede rezervasyon numarasi kendisi uçtu gitti isim olarak da Sunay Ahmedov muş kendine Suna diyor 23 Yaşında Almanya’da yaşıyormuş bilginiz olsun kanmayın tezgâha gelmeyin

  Yanıtla
 174. arkadaşlar şu anda benimle de böyle bir iletişime geçildi adı aleyna hristova – sibel hasan diye face hesabı kullanıyo telefonu 00359896 ile başlıyo aynı sekilde o da bana 5 aydır işsiz olduğunu anne babasının trafik kazasında ölldüğünü büyükannesiyle yaşadığını ve daha önce büyük annesinin zoruyla evlendirildiğeini ve evlendiği kişinin çok içki içtiğini ve kendisini dövdüğünü ve boşandığını büyük annesinin kendisini yyine zorla evlendirmek isteğini bu sebeple 200 eura gönderirsem pasaport çıkartıp yanıma geleceğini söylüyor ama ben daha önce böylee bir haber duyduğum için kanmadım tabi ama devamlı olarak beni arayıp zor durumda olduğunu ve parayı göndermezsem büyük annesinin zorla evlendireceğini söyleyip bana para göndermemi istiyor, bilginize, eğer daha evvel bu kişiyle görüşen varsa bana yazsın,

  Yanıtla
 175. Suan nurcan yusuf adlı anne babasını trafik kazasında kaybedip teyzesi ve dayakci enisteyle yaşayan hatta dün evde kaçan annesinin arkadaşına siginmis olan kızla iletisimdeyiz….foyasinin çıktığını kendini ispatlamasini istedik watsap da bakıp bakıp çıkıyo şuan sustu…hayret ya

  Yanıtla
  • Şu an aynısı benımlede mesajlaşıyor watsaptan anne babasını trafık kazasında kaybetmiş enıstesı ve teyzesıyle kalıomuş benden yardım istiyor neymiş efendım geleyım yanına evlenelım falan fistan kanmayın abi kız ayrıca resımlerınıde yolladı…

   Yanıtla
   • Ata kardeşim. Aynı kişi ile konuşmuş olabiliriz. Benimki de anne babasını trafik kazasında kaybetmiş. Eniştesi ve ablası ile beraber yaşıyormuş. Aynı kişi olabilir seninle konuşabilirmiyiz.

    Yanıtla
 176. fecde bir selmla basldi musmla oldunu duyda kisesinin olmdini 1 ay boyuca 24 saat konustuk uvey babasini bir ermeni oldunu bir le evldircekler evden kacti ona yardim etmemi istdedi bende insanik adina sevap dusucesile goderdim 1000 miyar tekrar istdi pspou 480 avro cezasinda yatrdim tukuteye gelcem yadim et bilti yol parsi her seni 6 bin verdim bunu anlyna kadar git bule o duruma dusmeyin sakin kardesim

  Yanıtla
 177. unutmayin saglma almaya kedini aldikca bir bahane uydurur kamele konuslim kamera ya bozuktur ya kirik gibi busuru ornek var sen iste o yapmycak yani bugar insanlardan bole selrden uzak durun sakin

  Yanıtla
 178. Usta ayni olay suan benimde basımda kizin facede adi Rabiya muhammed
  Anasi 7 ay once ölmüs uvey abisi ickici alkolik dayakciymis vs bunu zorla sakat bir akrabasina verecekmis benden 450euro istiyo. Bi ara kafaya koydum yollucam para gece gunduz aklimda cunku e birde okadar agladi yalvardi e bizde vicdan merhamet sahibiyiz. Her neyse bu sekil basina gelenleri okudum ve kararimi verdim vazgectim hattimida uluslar arasi arama ve aranmaya kapattim sakin inanmayin beyler

  Yanıtla
 179. 00 359 87 718 7613

  Yanıtla
 180. Ata kardeşim. Aynı kişi ile konuşmuş olabiliriz. Benimki de anne babasını trafik kazasında kaybetmiş. Eniştesi be ablası ile beraber yaşıyormuş. Aynı kişi olabilir seninle konuşabilirsmiyiz.

  Yanıtla
 181. Slm arkadaşlar lütfen bana bir açıklama yaparmısınız ben makedonyadan bir kızlan tanıştım ben türkiye ye gelmek istiyorum yardımcı ol bi miktar para gönderdim makedonya ya otobüs len geldi bulgaristana bu sefer gümrük avrupa sigorta kartıda istiyor bu sefer tekrar gönderdim türk gümrüğüne geldi bu sefer sende üç aylık günlük otuz eurodan yani üç aylık sende harçlık olması lazım bu sefer durdum bulgaristan da şuan otelde böyle bişi varmı lütfen biri beni aydınlatsın bu konuda

  Yanıtla
 182. Aq makedon beni ariyor annesi babasi trafik kazasinda olmus adi gulcan mehmed abisi alkolikmis. Zengin gazinocuya vereceklermis Fotolari var bide guzel guzel elleyecek şart olsun benide durun bakalim. Paraya pula gelmedi iş. Bu numarayi taniyan varmi+ 389 77…152

  Yanıtla
 183. Mert senden bahsetti bu hatun evli biriyle gorustum diyor. Aq babaannesini ak sacli fotosunu sanada mi gonderdi

  Yanıtla
 184. Arkadaslar turkiyeye gelecegim diyor 250 euro masraf oluyormus gelmesi icin alin size bu dolandiricilar simdi mekadonya numarasindan ariyorlar. Ayni hikaye annesi babasi 5 yasinda trafik kazasinda olmus buyuk babaannesi buyutmus bu orospuyu. Tel numarasi iz arayan arkadaslar +389 77933 152 birinin canini yakmadan aklinizi basiniza alin.

  Yanıtla
 185. Arkadaşlar bu iş bitmiş değil ve bitmeyecek bu şerefsizler insanlarımızı kandırmaya devam edecekler
  yukarıdaki llinkte bir çoğu deşifre ediliyor sizde bildiklerinizi paylaşın ki insanımız uyansın

  Yanıtla
 186. Bizi dolandıran asya STENEVA sözde anne babası ölmüş teyzesi ve eniştesi ile yaşıyor eziyet gördüğü için türkiye ye gelmek istiyormuş yok hava alanında sigorta parası yok güvence bedeli derken 4.500 bin gitti ve evinin adresinde aldılar ne yapıcam bilmiyorum.

  Yanıtla
 187. Arkadaslar ben bulgaristanli bir kizla konusuyorum benden para istemiyor anlattigina gore koyluymus yazin biriktirir parami gelirim diyor bende burdan oraya gidip beraber gelecegimizi soyledim gel dedi napalim bilmiyorumki sonucta bilmedigim yer

  Yanıtla
  • Gencay, eninde sonunda para isteyecektir, simdilik sana guven vermeye calisiyor. istersen ver numarayi bana kizi deneyelim. mal olma kardesim, para zor kazaniliyor, eger gitse de onemli degil diyebilecegin bir meblag var ise o parayla cocuk esirgeme kurumundaki cocuklara kislik esofman al gotur hayra girersin, hem cocuklar sevinir senin de paran bok yoluna gitmez.

   Yanıtla
 188. Gencay, eninde sonunda para isteyecektir, simdilik sana guven vermeye calisiyor. istersen ver numarayi bana kizi deneyelim. mal olma kardesim, para zor kazaniliyor, eger gitse de onemli degil diyebilecegin bir meblag var ise o parayla cocuk esirgeme kurumundaki cocuklara kislik esofman al gotur hayra girersin, hem cocuklar sevinir senin de paran bok yoluna gitmez.

  Yanıtla
 189. Arkaşlar benin başında var şuan sizlerin yazdıklarınızı okudm sonu 36 47 bunla 3 gündür ısrar la para istiyordu teyzesiyle kalıyomuş annesi babası trafik kazasında ölmüş bana öyle söyledim Türkiye gelmek istim diyo uzm bağı varmış onu satckmıs ve benimde yadm ememi istiyordu inanmak gelmiyor bna yardım edin bu kişi gerçekten dolandircımı

  Yanıtla
 190. Yav banada Makedonyadan yazdı biri ciddi düşüyorum evlenmek istiyorum diye. Ben daha o dertlerini anlatmadan ben anlattım bende ciddi düşüyorum seninle evlenirim ama Türkiyede ne kadar kötü durumda olduğumu yol paramı gönder geleyim evlenelim orda çalışayım diye yazdım bi dahada yazmadı. )))))

  Yanıtla
 191. merhaba dolandırıcının ağası paşası suzi asenov isimli bulgaristan da ve romanyada yaşayan bir karaktersiz bunların bir çete olduğunu düşünüyorum türkiyede ki numarası 0537 421 57 72 herkesi uyarıyorum kanmayın arkadaşlar 3000 euro param gitti haram ettim bakalım ne olacak

  Yanıtla
 192. Bulgaristan li bir kızla görüşüyorum benden bilet parası istiyor yolladim gümrüğe kadar geldi türkiyede zor durumda kalmamak için 350 yuro gerekiyo dedi böyle bir durum var bunu biliyorum olması gerekiyor yollamadim parayı yine görüşmeye devam ettik parayı ayarladim dedim sonra olmadi ayarlayamadim dedim olmadi dedim sen gümrüğe kadar gel ben sana kefil olacam benim misafirim olacan diyecem izin veriyorlar mis dedim tamam o zaman dedi gel dedi ama imkanım yok gitmeye bunuda bilmiyor tamam iş ten izin alır gelirim alırım dedim tamam dedi ne olur ne olmaz 150 yuro hesabıma yatiracam ben dedi sende gel al dedi para istemedi ve hiç bir şekilde anam babam öldü zorla evlendirildin dayakci enistem gibi kendini acindirmadi böyle şeyler söylemedi görüntülü konuştuk annesiylede konuştuk kardeşiyle teyzesiyle konuştuk hiç biri kendini acindirip para istemedi ve görüntülü konustumuz kadının annesi olduna emin oldum çünkü tipa tip benziyorlar hiç bir şekilde bana fantazi olsun orasını burasını açmak olsun böyle şeyler de yapmadi para yollamiyorum dedim gümrükten ben alacam dedim hiç bir şekilde ters tepki vermedi gel al dedi parada istemiyorum dedi istemedi de sadece bilet parası yolla veya ordan bileti sen al parasını kendin ode dedi ben burdan binip geleyim dedi sizce ne yapmaliyim acil cevap ve pasaport 1 saat lik çıkan pasapor varmı türkiye bulgaristan arası vize varmı acil cevap yazin

  Yanıtla
 193. arkadaslar 1 haftadır aynı sekılde faceden bana yazdı anne babası trafık kazasında ölmüş adı ela ama baskada bı face adresını gordum gelecan mustafa dıye bu kız bna asık oldugunu soluyo bı anda 😀 konusuyoruz ole ama takmıyorum zaten turkıyeye gelmek ıstedıgnı amcası yengesıyle yasıyomus bunlar bunu ıs yapabılmek ıcın 40 ysında bı adamla evlendırmeyı dusunuyomus da o ıstemıyomusun benı ıstıyomus falan fılan hernyese burda baya okudum ben zaten ısın bılıncındeyımı bılgı edınmek ıstedım ama bana dıyo oyum var buyum var satıp gelecemm ben sana masraf olmak ıstemıyorum sadece bana orda sahıp cık benı sokakta bırakma falan bunları soleyınce ınsanız ıste merhamet dıyoruz ama dolandırılacak kadarda saf degılımı o ayrı bısey bana neler neler soluyo sankı kırk yıldır tanıyo bılıyo bana asık oluyo benım var dıye ya 😀

  Yanıtla
 194. ayarı !!!!!!!!rkadaşlar benide moldovalı bir bayan aynı şekil aradı bi bir hafta konuştuk ablamda kalyom annem babam öldü faln filan türkiyeye gelcem dedi romanya hava alanına geldi önce turist teminat parası istedi 1600euro daha sonra sigorta acentesi yok ağladı sorun çıktı dedi ben gknderdim o ağladı ben gönderdim artk saycak sorun kalmadı okada pırofesyonelki şuan bile inanasım var adı bi baktmki tam 9 bin euro göndermişim parada benim olsa ailemin parası sevgin alish yanında arkadaşı sevinç mehmet hasan oda güyya hava alanı görevlisymiş oda yani anlaycağnz beni soyup soğana cevirdiler bir hafta depseryona girdim gönderdiği fotoları pasaport ucak bileti fotorafları savcılığa ve ankara interpole verdim ama bilmiyorum maf oldum bittim ya bişe çıkarmı savcılıktan bizimkilerede söyleye medim offfffff

  Yanıtla
  • Kardeşim merhaba ben bir kızla tanıştım moldovalı türkiyeye gelmek istiyor 250 euro istiyor çok aşığım

   Yanıtla
  • Kardes sevgin alish bana da ulasti ayni yoldan ve ayni sekilde hava alaninda para istedi teminat diye ama yemedim sana gecmis olsun

   Yanıtla
  • arkadaşım sayende ben 1200 euro göndermekten kurtuldum sevgin alish dolandırıcı diye google arattım senin yazı çıktı bende parayı yollamadım bunlar şebeke gönderdiği fotolar fake teşekkür ederim sana sadece uçak bleti 450 tl ile yırttım

   Yanıtla
  • burda sevgin alish isimli bayan moldovalı olduğunu söyleyen resimleri fake olan bir dolandırıcı benide dolandırmaya kalktı ama yemedim bu site sayesinde allah razı olsun

   Yanıtla
 195. Malesef aynısı benim başıma geldi birebir 5000 eurom gitti o ağladı ben yolladım her parayı yoladığımda sorun çıktı en sonundada parayı çaldırdığını söyledi ağladı orada anladum ki dolandırıldım

  Yanıtla
 196. Başkan şu anda ben bi bayan yuzunden dolandırıldım 2 bin eoro kadar giti resmi numaraları kimlik fotokopisi resmi bile vvar bunları dava etmek istiyorum nasıl yaparım

  Yanıtla
 197. Arkadaslar bizim turk milleti kadar apdal insan yok.bende dahil olmak uzere ben 167 euro dolandirildim.hala parama yanarim.birde dolandirilan arkadaslar ben dolandirildim diye kisksniyor seni tesvik ediyor.gidin genel eve dolandirildiginiz paralarla 500 tane kizla beraber olursunuz .

  Yanıtla
 198. Arkaslar utanmayin bulundugunuz bolgede 10 bayana sorsaniz mutlaka 2 sinden evet cevabi alacaksiniz.ne yapacaksiniz elin bulgarini romenini.akilli olun.paraniz xebinizse kalsin.saygilar .benim budala turk milletim.

  Yanıtla
 199. Arkadaşlar aynı tongaya bende düştüm ismi nurhayat sabit kimlik de ismi nurdin sabit benimde 500 avro gitti bunlara lütfen artık kanmayin

  Yanıtla
 200. +359 89 2089267 sakın cevap vermeyin bnmle konuştu 3 gün sonra beni gümrükten salmıyorlar dedi para yatırmamı söyledi sakın kanmayın

  Yanıtla
  • SLM ben Abdullah o kancik benide aradı bu gün senin yazdigin No benle aynı adı elif foto var No ara beni 0543501xxx onun foto varsa aynisimi

   Yanıtla
 201. Benim bütün paralarım gitti. Aralıklarla toplam 60000 altmış milyar param gitti. Ortada kaldım. Açım sefilim. Çocuklarım aç. İntihar bile düşündüm. Çare deyil. Bu oruspu çocuğu bulgarlara bir savaş çıkarsa yarın sınırları açarız. Anamızı sikerler. Böyle kurtulamiyoruz. Ne olur inanmayın bu bulgaristan kadar oruspu çocuğu millet yok. Bakın Avrupa Birliği bunların avruppada gezmesi yasak. Çingene bunlar fuhuş hırsızlık her türlü pisliği yaparlar bulgaristan insanı. Allah için inanmayın bunlara.

  Yanıtla
 202. Elif su şimdi benim peşin de Allah tan büyü girdim No ben de var 359 8920899267 ben den para otobüs parası foto gönderdi Ahmet kardeşim beni ara nom 0543501xxx

  Yanıtla
 203. Arkadaşlar bu Bulgarlar çok olmaya başladılar bunları şikayet edelim bir yerler e buna dikkat adı nurhayat sabit sonra soyadını degiştirdi nurhayat Mahmut yaptı bu kız tam dolandırıcı sakin inanmayın buna facebook da ismi Nurgül Mahmut nurhayat Mahmut ikiside o birde rus sitesi var odnaklasniki orda da hesapi var bunları şikayet edelim numarasi bu +359895075916 sakin inanmayın yoksa sizde mağdur olursunuz

  Yanıtla
  • Ali kardeşim ınanmayin bu fahiselere bu kız tam yalan makinası çok iyi rol yapıyorlar allah kuran dilinde düşmüyor allah korkusu yok benim 500 avrumu yedi bu bahstigim kaltak yutube attım videosunu ismi nurhayat sabit yada nurhayat Mahmut diye değiştirmiş birde Nurgül sabit ikizide o kaltak sakin inanmayın yutube nurhayat sabit yaz çıkıyor

   Yanıtla
 204. Selamün aleyküm. Ben de dolandırılanlar arasındayım. Dolandıran şahsın ismi Sevdalina Mihaylova. 3 ayrı seferde toplamda 600 euro dolandırıldım. İlk önce küçük bir mebla ile başlıyorlar ve o kadar güzel ve inandırıcı konuşuyorlar ki hele biraz içinizde Allah korkusu ve vicdan varsa yandınız. Konuşmaların da Din den imandan  Allah korkusundan bahsediyorlar öyle güzel konuşuyorlar ki diyorsun ki bu insan dan zarar gelmez diye düşünüyorsunuz. Öyle ki ben bütün bu sitelerdeki sahtekarlıkları okumama rağmen dedim kendi kendime bu diğer kadınlara benzemez benzemiyor diye düşündüm ama maalesef dolandırıldım. Bu kadının tuzağına başkaları da düşmesin diye bu kadının fotoğrafını da yayınlayacağım. Bu kadının yöntemi ise ninesinden kalan Türkiye cumhûriyeti altınları var yalanı onları bulgaristan da bozduramıyor. Size göndermek istediğini söylüyor gibi şeylerle başlıyor. He ben altınlarına kanmış değilim defalarca kez altınları ailene bırak gel dedim. Tabi benim bu konuşmam onun dahada iştahını kabartmış paraya pula önem vermeyen yolunacak iyi bir kaz diye düşünüyor.  Dürüst ahlaklı biri ile evlenmek ile devam ediyor. Sizin yanınıza gelmek için küçük mebla istiyor parasında eksik olduğunu söyleyerek bu ilk para gittikten sonra sorun lar başlıyor. Hava alanında polisin alı koyması bu bende altınları yurt dışına çıkarmak için hükümetin belge ve belge parası istemesi diğer kişilerde okuduğum kadarı ile vergi borcu kredi borcu gibi şeylerle karşınıza çıkıyor. O para yı gönderiyorsunuz bu kez de seyehat sigortası olarak karşınıza çıkıyor. Ha bu arada sizinle telefonda konuşan bir polis veya gümrük memuru olarak bir adam sizinle konuşuyor. Neyse sonuçta ne gelen ne giden diyeceğim ama giden bizim paralar oluyor. İyi bir araştırma yapınca dünyada binlerce kadın bu yöntemlerle lüks içinde yaşıyorlar. Bizlerde keriz olarak enayi yerine konarak. Bu kadının tlf no da şu büyük bir ihtimalle değiştirmiştir ama yinede yazayım : +359 89 611 2553

  Yanıtla
  • Bende bu kız tarafından dolandırıldım ayrıca turk ismi elif Bulgar ismi de sevdalina mladenova mihaylova resimler ona ait değil ben araştırdım dilsiz bir kız arkadaşı var onu kullanıyor

   Yanıtla
 205. Adı nurhayat sabit arkadaşlar yutube attım resimleri izliye bilirsiniz nurhayat sabit yada Bulgaristan dolandırıcı çetesi diye yazın çıkar

  Yanıtla
 206. arkadaşlar aynısı şimdi benim başıma geldi bir hafta oldu tanışalı bulgaristanlı kız adı leyla yetiştirme yurdunda büyümüş kimi kimsesi yok falan öyle diyor beni buraya bağlayan bişey yok evlenmek istiyom falandedi tanıştık iki günde aşkım hayatım canıma bağladık gelecem yanına diyor bende gel dedim şimdi size bu msjı yazarken onla konuşuyom aynı zamanda pasaport işlemleri için 300 euro lazım benim iki aylık maaşım falan dedi garibim beni kandırdığını sanıyor ama bilmiyor onun yolunu yemediğimi biraz daha makara yapayım kaşarla da bakalım ne diyecek

  Yanıtla
 207. selamunaleykum. ben yenı dolandırıldım. bugun 3 ekim pazartesi. hep aynı senaryo. neden once hic bunları okumadım bilmiyorum ama cok pişmanım. fakat ahirette hakkımı alacagım için cok üzülmek ıstemiyorum. benı dolandıranın ismı RUVEYDA HASAN BULGARİSTAN cok sayıda resmı ve videosu var. acaba bisey yapamam mı adli olarak en azından tutuklansın ıstıyorum. lutfen bir bilgisi olan bana ulassın. benım telefonum 0543 (dolandıranın teli 004915776104182)

  Yanıtla
 208. Mrb ben yunus demir yutup tabir bayan tanıdım ben namazımda niyazimda biriyim dedi.param vardedi babaanem türkleri sevmiyor benkacmak istiyorum dedim bimiktatrda param vardedi bende inandim sana parayatiracamdedi hesapnumarami istedi verdim 248 bin evro dedi 2500evro vergi parası istedi 2000,niverdim 450 yorosu kaldı ben para göndermesi istedi bengonderemedim.simdiyor pparayi.sende Anlamıyorsun bende.Aynur hyusein ahmetti.araştırmamızı istiyorum.deniz bankanın musterisiymis.bana vardığı hesap numarası 9087.yoksaninacam.şimdi çocuk bakıyorum.birinin evinde perisanim kurana yemin ediyor,banadiyor allahkorkusuyokmu diyor.yalvarıyor yalanyok bende hat 0339.

  Yanıtla
 209. banada birkaç kez aynı sistemi uyguladilar yok neymiş 250000 ero parası varmış ev alacakmış da bunlar tam bir dolandırıcı.ama yutmadım tek bir kuruş dahi gondernedim

  Yanıtla
 210. BEN SİTİY İSMİNDE BİR BAYANLA KONIŞUYORUM BANA İSMİNİN SEVDE OLDUĞUNU SÖYLÜYOR SOYADIDA ALI TELEFON NUMARASI 3598937138 BANA DAHA ÖNCE EVLENİP BOŞANDIĞINI VE EVLENİP HUZURLU BİR AİLEM OLMASINI İSTİYORUM DEDİ TABİKİ BEN BUNA İNANDIM HALA DA WHATSAPP ÜZERİNDEN KONUŞMAKTAYIM PASAPORT ALA BİLMEM İÇİN BANA 250 EURO GÖNDER SENİNLE EVLENMEK İSTİYORUM DİYOR ACEBA NE DERECE DOĞRU BİLMİYORUM BENİ BU KONUDA BİLGİLENDİRİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM

  Yanıtla
  • İDris kardeş sakın ınanma hepsi yaln dolan kardeşim aglmalarına yemin etmlerine Türkiyde arazimiz var yanımızda altınımız var falan fılan sakın dolandırıcı profesyönel olr havaalanına gelip polis salmyo dyecekler para istiçekler sakınha inanma

   Yanıtla
 211. Slm bunu iyi okuyun beni de dolandirdilar çünkü kurana olmuş annesine yemin bende inandım beş vakit namaz kilidini söylüyordu bakbuzu lu hepsi var adı türk adı sevgi bulgar adı silvia asenova babası adı stefan asenova annesi adı sevda asenova tc kimlik no 6448XXXXX evlilik vagdile bankada 250bin yuru yatırdı gerisini siz dusunun

  Yanıtla
 212. Arkdaşlar bunlara sakın ınanmyın facebook sahde hesap nur slavkov ve yagmur slavkov dolandırıcı özgür cafere calışıyolar tl 0040734626426…0040769586479…0040762372019 bu no dikkat sakın inanmyın

  Yanıtla
 213. Başıma gelen bir olay kişilerin kişisel facebook profilerini bulmama rağmen türk polisi adaleti bir sonuca bağlayamıyor polise konuşuyorum lafı uzatıyorum şu an diyorum suç üstü yapalım diyor sen git dava aç sonra bakarız diyor konu bu kadar acizlik safhasında
  Kişilerin adresleri sizde kanmayın
  https://www.facebook.com/aynur.sali.3
  https://www.facebook.com/DZHYUNET
  İki evli her türlü dümen yalan mevcut hayali oskarlık senaryo yazarlar telefonda

  Yanıtla
 214. Slm arkadaşlar muslima com dikkat ediniz ben temiz bir site sandım girdim belki 10 tane Bulgar yunan Makedonla tanıştım hepsi dolandırıcı dikkat edin para yollamayın hepsinin hilesi babaları yok kameraları bozuk inanmayın dolandırıcılar ben para kaptırmadım yazık milleti dolandırmasınlar diye uyarim dedim

  Yanıtla
 215. Merhaba arkadaşlar bu dolandırıcılık olayı almış başını yürümüş gidiyor yukarıda yazılan yorumlardaki bire bir olan hadiseyi yaşıyorum öyle bir örgütlenme varki insan insan olduğu için sömürgelerini tahmin bile edemiyor 3 gün içinde o kadar çabuk gelişiyorki olaylar bir anda kurulan tezgahın içinde buluyorsun kendini sözüm ona bu arkadaşın annesi bursa babası urfalı kan davası yüzünden bulgaristana göçmüşler işin garip tarafı anne aslen Bursalı ise anneanne nasıl Bulgar oluyor vesselam kız 5 yaşında anne ve babasını kaybetmiş 12 yaşından beri kuran okuyor namaz kılıyor fakat Bulgarca bilmiyor 250 bin euro parası varmış türkiyeden ev almak istiyormuş 120 bin euro sözüm ona birine çarpılmış bugün beni erkenden arıyor ben bankaya gidiyorum görüşme olur olmaz dönüş yaparım hesap bilgilerini banka yetkilisi ile paylaşırsın hesap no yolladım beni uluslarası mali şube sorumlusu diye biri aradı paraya bloke konuldu kişi sizin adınıza çıkarabilmesi için 248 bin euro nun% 1 ini yatırıp makbuzu göndermesi gerekiyor ki bu işlem makbuz elimize geçtiği zaman işlem 5 dkk sürüyor deniliyor sonra geçmiş olsun arkadaşlar müthiş bir tezgah sağlam örgütlenmişler sakın kanıp bu soysuzlara tek kuruş vermek zorunda kalmayasınız mali sube sorumlusu numarası 053191533xx şahıs ismini nevriye olarak belirtti numarası 00359877619522 skype adresi sevda.sevda281 hataya tuzağa düşmek üzere olan arkadaşlar için geniş açıklama yapma ihtiyacı duydum aman uzak durun para kolay kazanılmıyor evinizin eşinizin çoluk çocuğunuzun rızkını bu kansızlara kaptırmayın saygılar selametle dostlar…

  Yanıtla
 216. Sevdzhihan pedrova kendisi mudevazi bir dolandiricidir evlenmek istiyormus tsnistik 500avro gonderdim yalan oldu

  Yanıtla
 217. Bunlara kesınlıkle inanmayın aynı olay başimada geldi sevda adında bır bayan tarafından wapsat üzerinden yaziştık ve 3gün içinde canım cıcım olduk sonra türkıye gelmeyi istıyordu bende davet etttim orda arsa ve tarlaları olduğunu söyledi arazılerıne müsterı cıkmiş sattığını söyledi o paralasa turkıyede ev iş kurmak icin gelecek miş ve burda kımseyı tanımadığı ve ona sahip çıkmamı istedi ve benı aradı Sofya’da olduğunu havalimanında paralara izın veremediğini söyledi parayı sözde benım hesaba yatıracakta felekmiş hesab Numarası verdım sonra vergı odemesı vermesı gerektıgını söyledi ordamısın bütün parayı bankada askıda kalmşda 2500eura benden istedı ağladı zırladı bende göndermedım çünkü bunları daha önce duymuştum dolandırıcı olduklarını soyleyınce benı engelledıler

  Yanıtla
 218. Bana da ayni yolla ulastilar ailesiyle problem yasadigini falan anlatti son zamanda para isteyince jeton dustu arayip soyleyince hemen engellendim

  Yanıtla
 219. Adım metin bulgaristan sumen kentinde farie adinda bir kiz var.tel.sonu 291 54 09 taniyan varmi.çunkü dolandiricidir

  Yanıtla
 220. İlk önce Selami Aleyküm Evet Bende bi siteden bulgar kızla Tanisdim citti olduk felan filan Yanina gelcem isde senle evlenecm beni birakma suan ole bi sikintidayim Para 3 milyara yaklaşık para gönderdim Arkadaslar bi Yardım Edin Şikayet edebiliyozmu Paramizi geri Alabiliyozmu +359879 baslayan bunlar cetemi simdik Birisi Yardim Etsin onunda Teli Konturlu ne yapcaz bi Yardım Edin

  Yanıtla
 221. Sevgin Alish isimli bir kızda bizi dolandırmak istedi.. uçak bileti gönderdik. Geleceği saattte depozitolu para postahaneye yatırın dedi. İntended bunun bir çete olduğunu öğrendik

  Yanıtla
 222. Sevgin Alish oğlumu aramış. 6 yaşında anababa ayrılmış. Bunları babaanne büyütmüş. o da ölmüş çok güzel türkçesi vardı.Bir dizi yalan sonunda bir uçak biletiyle dolandırıcıdan kurtulduk.

  Yanıtla
 223. Meraba loveplanet isimli internet sitesinde bir kızla tanıştım sevgin alish isimli türk bir bayan bana moldovyalı olduğunu söyledi türkiyeye gelmesi için uçak bileti aldım buraya kadar herşey normaldi tam uçağa binecekken hesabında 1200 euro para olmadan çıkışa izin verilmediğini söyledi bulgaristan utepeye para yatırmamı söyledi ve ben googleda kızın ismini araştırdım bir baktım vukuatlı ben de gödermedim son derece profesyöneller

  Yanıtla
 224. Vizhdan Selim Bulgar vatandaşı adres vidin.sıpka29 ikamet ediyor bunlar dolandırıcı benide.kandirdilar numara sı.+33660032387dir. Arkadaşı sevda Mehmet vidin.ayni mahallede ikamet ediyor telefon numarası +359892914487 bunlar evlilik bahanesiyle kandırıp beni kandırdılar

  Yanıtla
 225. +359892707951 buda onlardan birisi bahar iste ciftlik vardi onunsattim 280. Bin euro sana gondercem senle orda evlencem yoksa dayim benden parayi alacak kacmam lazim tr ye annem yok babam yok die boyle kandiriyor sonra hesaba parayinyatirdim seni kocam die yazdirdm para askida kaldi 325 euro gerekiyor parayi tamamen sana gönderdim dio bir hafta konuşuyor sizle sabah 5 de evden kaciyor baskente gidiyor bankadan parayi yatirmaya sonra para istiyor dikkat edin

  Yanıtla
 226. Başıma gelen bir olaydan bahsediyorum öncelikle makedonyalı oldugunu belirten kişiler makedon degil sadece oranın hattını kullanıyor bulgar dolandırıcılar yeni yöntemde herzamanki gibi önce acıtasyon yapıyor annem öldü babam öldü üvey anne üvey baba yanında şiddet görüyorum muhabbeti yapıyor evlilik vadiyle nabıza göre isteklerde bulunuyor şimdiki yeni yöntem ÖNCE UÇAK BİLETİ ALDIRIYOR SON DAKKAYA KADAR BİŞEY YOK SON DAKKA GOLÜ ATIYOR ya para istiyor yada olan sizin bilet paranıza oluyor kesinlikle inanmayın hepsi yalan inanmayın ufak para deyip bilet yansın demeyin gerçekten biletiniz yanıyor olan sizin 300 500 tl herneyse ona oluyor fazla para kaptırmadıysanız kimse gelmez düşmeyelim böyle oyunlara ben yandım siz yanmayın yazık hayallerinizin hepsi batıyor rezil insanlar

  Yanıtla
  • Benim abimde bir makedonla tanıştı ama annesi bulgarla evlenmiş. Babası samsunlu çıktı doğruysa ama ölmüş buna arsa bırakmış filan. Gelinen nokta yakında uçakla gelecekmiş evlencekler. Ben inanmıyorum ama abim bütün bahanelerine inanıyor beni dinemiyor.
   Ha birde müslüman olmuş ismide merve olmuş
   Siz ne dersniz?

   Yanıtla
 227. 11 bin euro dolandirildim sakın inanmayin hicbir dediklerine, Yumyugyul Mustafova ismi, hukuki yollara basvurdum ama olan oldu.

  Yanıtla
  • Berkay bey merhaba.Yasal yollara nerede ve nasıl başvuru yaptınız. Başvuruyu endiniz mi yoksa avukat yoluyla mı? Başvurunuz Bulgarca mı, İngilizce mi, Türkçe mi? Başvuruyu Türkiye demi, Bulgaristan damı yaptınız kısaca bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

   Yanıtla
 228. Sengin alish isimli kiz tabi gercek ismiyse yakasik 1 hafta sohbet ettik bana uvey babasi ve annesiyle yasadigini ailesiyle arasinin kotu oldugunu soyledi evlenerek kurtulacagini ve turkiyeye gelmek istedigini soyledi ask laflari guzel sozler hersey cok guzeldi gelmeye karar verdim dedi bana ucak bileti fotosu atti son gun gelemiyorum turkiyeye gelmek icin teminat istiyilar deyip para istedi yemedim tabi seni polise vericem dedim hemen engelledi kaltak

  Yanıtla
 229. İsim Emine Ali Hasan . Dolandırıcı bu kadın ama düşmedik sizde dikkat edin aradığı numaralar… +359896739303. +49 15775562520. +389 70 474 526. Dikkat edin. Kamerası hep bozuk olur türbanlı yaşı 25 dedi 1991 doğumlu çıktı vs.

  Yanıtla
 230. Arkadaşlar bulgaristanda yasayan yabancı uyruklu sevgin Musa alish isimli dolandırıcı kadına dikkat edin turk erkekleriyle internet ve telefon yoluyla iletişime geciyor duygu sömürüsü yaparak aklınızı celiyor sizi kandırarak dolandırıyor çok dikkatli olun paranızı yedirmeyin 1992 doğumlu

  Yanıtla
 231. arkadaşlar inanılmaz derecede profeyoneller genelde evlilik sitesineden çıkıyorlar ben de şu an siteden 10 kız msj attı hepsiyle dalga geçiyom what sap tan çok komikler vallaha siz de geçmek istereniz ilk arkadaş sitesi dolu kız var her gün en az bi kız yazıyor

  Yanıtla
 232. Ulan Bukadar savmısınız Sevgin Musa Erkek adı Kocasının Adını Vermiştir kesin, kadın ismi boyle olmaz uyanin ya ne bu boyle siz bu paralari yoldamı buldunuz para saçiyosunuz uyanin uyanin türtk milledi siz bişeyler yapmalısınızki bu Aloculu Sona yermelisiniz yaw türkiyede yada Almaniyada her nerde kadin kıtlıgımı var inanmsin bulgar kadinlara valla kocalari yaptiriyo bu iši onara kadinlar mecbur yapmaya çoluk çocuk bakmali çunku bulgar erkekleri işi sevmezler onar tembel bulgarda türkler yada bulgarlar onar alo yapmiyo alo yapanlar çingeneler onar sizden bizden iyi bilirler türkçe inanmayin millet 00359 numaralara ister Alman yada fransa her ulkede çingene dolandircilar benim tavsiyetim size inanmayin kimseye

  Yanıtla
 233. Aynen anlattığınız gibi arkadaşlar.hepinize teşekürler ediyorum şu anda dolandırılmak üzereydim ama sayenizde uyandım.iyiki varsınız.teşekürler.y.y.

  Yanıtla
 234. Merhaba arkadaslar iki gündür bulgar bi kizla konusuyorum bana 250 bin lira parasi oldugunu dayisinin parayi almak icin ugrastigini kendine halsizlik edecwgini evlenmek yuva kurmak istedigini söylüyor bende yarin gel dedim gelirse parayla gelcek dolandirici olabilirmi ne deesiniz

  Yanıtla
 235. Benide aradılar ismi snezhana_aleksandrova isminde diger adı nazlı diye tanıtan bir bayan birgün beni arayıp arkadaş olmamızı islarla istedi bende kabul ettim ilk gün gündüz4ila5 saat arayla önce selam diyor sonra başlıyor anlatmaya vesselam başlıyor hayat hikayesini anlatmaya kendini açındımaya felçli anam var dedi nasıl yardımçı olabilirim sana deyince
  Yoksaoldedi (ben açıdıgım icin 40avro tl olarak gönderme masraflarıyla280 tl
  Western union bankasına yatırmamı söyledi
  Bende yatırdım sordum birde çektinmidiye
  Çektimcanım saol dedi ertesi gün oldu arıyorum telefon engellenmiş suç bende
  Acıdım bişman degilim tek üzüldügüm insan
  Ben seni dolandırdım diye bilirdi bende
  Üzülmezdim başımın ğözümün sadakası olsun derdim

  Yanıtla
 236. Zeynur mustafa
  003598937xxxx
  Ali mustafa
  00 359 89 583 xxxx
  Asvat koyu (glivitsa) tutrakan .bulgaristan
  Zeynur mustafa
  33 yasinda
  160 boyunda
  Beyaz tenli
  Abisi 40 yaslarinda
  Ali mustafa
  2 cocuk babasi esmer tenli
  Babalari ali
  Zeynur mustafa ozelkikle iyi agiz yapat acindirir aglar tapum var der satisa vericem 250 evro lazim der sinirdan gecemiyorum der 650 evro sigorta parasini yatirmam lazimder
  Derse der bizmez tukenmez istekleri hic ondan sonra bes gun telefon kapatir acar aglar abim dovuyor tapumu imden alnak istiyor surekli bir bahane bitmez …d8kkat edin caniniz yanmasin bu kisilere

  Yanıtla
 237. +359877119892 ve +359876087834 Sevdalina Hristova İvanova adı kullanan kişi dolandırıcıdır. Babasının 11 yaşındayken öldüğünü, annesinin yeniden evlendiğini, 4 yaşında kız kardeşinin, 28 yaşında övey erkek kardeşi olduğunu söylüyor. Övey kardeşi ve övey babası ve annesinlen anlaşamadığımı için yurtdışı evlilik yapmak istediğini söylüyor. Olmazsa çalışıp kendi ayaklarının üstünde durmak istiyormuş. Whatsapdan görüntülü görüşme imkanı yokmuş. Kızkardeşi telefonu yere atıp ekranı kırılmış ve bundan dolayı kamera çalşmıyormuş.Bu kişilen aylarca mesajlaştım ve sesli görüştüm. Seni dolandırmak için duygu sömürüsü yapıp her yolu deniyor. Taktik hep aynı. İşte seni beğeniyorum, beni oraya yanına al, senlen ciddiyim, senden hoşlanıyorum, yanıma gel görüşelim vesayre vesayre. Benden bişey koparamadığı için olabilecek kurbanları uyarmak istedim sakın Bulgaristandaki yalan şerefsizlere ve her kimse ona inanmayın. Ne olursa olsun kanmayın, Türkün Türkden dostu yoktur bunu unutmayın. Selamlar

  Yanıtla
 238. SEVGİN MUSA FACEBOOKTAN DURU GURSELOVA ‘YI ARATIN BIR KIZ ÇOCUK YIGENI OLUYOR BUNUN ARKADASLARI ARASINDA SEVGIN MUSA GERÇEK KIMLIKLI FACESI VAR VE TUM AILESI CEVRESI ARKADAŞLARI FACESINDE MEVCUT VEYA ÖZGÜR DIYE GIRIN FACE DEN ERKEK ÇOCUK BUDA YIGENI ONUN ARKADASLARINDAN DURU GIRIN ONUN ARKADAŞLARINDAN BULUN

  Yanıtla
 239. KAMELİA MARİNOVA DOLANDIRICIDIR SAKIN KANMAYIN. YENİ YÖNTEMLERİ NAMAZ BEN KÖTÜ BİRİ DEĞİLİM. SÜREKLİ AYNI KONULAR DİKKATLİ OLUN

  Yanıtla
 240. İsmi:Kamelia Marinova
  Tel No:00 389 71 609 xxx
  İnstagram:

  Bu kişiye dikkat edin.Babasının ve annesinin savaşta öldüğünü kız sığınma evinde kaldığını sürekli dile getiriyor.Sürekli ağzından Allah kelimesi düşmeyen,ve ne derseniz diyin sinirlenmeyen bir yapısı olduğu gibi hala engellemeyen.Kendisi instagram kullanıyor.Dikkat edin…!!!

  Yanıtla
 241. Merabalar benim abim bulgaristamdan bi kizla konusuyorum numarasi +359 89 773 98 11 numara sinem adilov daha once bu numara ile konusan ya da ismi ile konusan oldumu kandırılıyor olabilirim.Bana yardimci olabilir misiniz

  Yanıtla
 242. Bizide dolandırdılar abimin arkadaşı rolüne girdiler bizde yedik benim teyzemin kızı var dedi annesi babası öldü tirafik kazasında dedi bulgaristanda gelemiyo Türkiye bi otobüs bileti parası gönderirimisiniz dedi bizde gönderdik sonra gümrükte takıldım yalananı falan 27 bin TL kaptırdık hep bu yardım severlimizden sakın kanmayın polise gitik ama boş gitti para bide kıredi cektim bu parayı

  Yanıtla
 243. Ne güzel anlatmış değerli kardeşimiz
  Kendisine hayranlıkla teşekürlerimi sunuyorum.saygılar sevgiler.diliyorum

  Yanıtla
 244. Bulgaristan lı bir kadın tarafından doladırıldım ve 100€ giti yol parası diye aldı adı sehrin asenvo sonra korana testi yaptıracağım diye 300€ daha istedi ve ben çaktım durumu kapatım işi yani olan bizim 1000 larının başına geldi 5389229652

  Yanıtla

Yorum yapın