Casper Via V6 İnceleme

Casper V6 ilk bakışta inceliği ve tasarımı ile dikkatimi çekti. Malum gündem 4G geçişi ve birçok cihazı artık 4G destekli görmeye başladık. Casper V6’da 4G destekli bir akıllı telefon olarak karşımıza çıkıyor.

İnceliği, hafifliği ve tasarımı ile başarılı bir cihaz…

Şu sıralar markalar 4G desteği ile ön plana çıkarken diğer bir yandan da fiyat  / performans kıyaslaması ile de rakiplerinden bir adım ön plana çıkmak için piyasaya renk getiriyorlar.

Casper Via V6’da bu cihazlardan bir tanesi!

Üst seviye akıllı telefonların fiyatları maalesef ki 2.000TL ve üzerinde seyrediyor. Ancak diğer bir yandan 1.000TL ve altı akıllı telefonlar ise en çok tercih edilen cihazlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple markalar fiyatı düşük tutup, iyi bir performans sunmaya çalışarak pazar paylarını artırmak çabasında.

Qualcomm’un kendini ispatlamış Snapdragon 400 işlemcisinin 64 bit sürümü Casper V6 ile karşımıza geliyor. Hem fiyat hem de performans konusunda Casper V6 Snapdragın 400 işlemcisi ve 2 GB Ram desteği ile ön plana çıkıyor.

 

Casper V6’nın 4G desteği, 2 GB RAM kapasitesi, 16 GB dahili depolama alanı ile performansı ve özelliklerini üst planda tutmayı başarmış.

Ayrıca Casper V6’nın microSD kart ile 64GB’a kadar hafızasının artırılabildiğini söylemek gerekiyor. Casper V6 üzerinde 5 inçlik HD destekli (720p) IPS ekran bulunuyor. Ekranın geniş açı görüşü ve renkleri ise gerçekten de ideal sınırların üstünde…

Casper V6 899TL’ye piyasada satışa sunuldu!

Bir üst modeli olan V6X ise, 999TL’den satılmaya başladı. Aralarındaki farklılıklar ise bataryanın biraz daha artırılarak, ekranın da 5,5 inç’e yükseltilmesi…

Casper V6 üzerinde 2400 mAh’lik pil bulunuyor. Casper VIA V6, 899 TL’lik fiyatını oldukça hak eden bir ürün olarak karşımıza çıktı.

Casper V6 üzerindeki Snapdragon 400 işlemcimiz 1.2GHz hızında çalışıyor ve 4 çekirdekle 64bit destekliyor. Bu sayede önümüzdeki günlerde Android Lolipop güncellemesi aldığında ve performansından çok fazla bir şey kaybetmeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Performans 1,2 GHz’lik işlemci yanı sıra, Adreno 306 grafik işlemcisi ile destekleniyor.

Casper V6’nın tasarımı ve inceliğinin de ön plana çıktığını söylemiştim. VIA V6 modelinde bizlere 7 mm incelik ve 119 gram hafiflik sunuyor. HD IPS 5 inçlik ekranımız ise Gorilla Glass 3 teknolojisi ile korunuyor ve çizilmeye karşı dayanıklı bir hale getirilmiş.

Casper V6’nın bir diğer özelliği ise arka kapak yapısının suni deri görünümü ve yumuşak yapısı ile karşımıza çıkması.  Metal çerçevesi ve tasarımı arka kapak tasarımı ile bütünleşerek şık bir hale getirilmiş.

Casper VIA V6’nın ana kamerası 13MP, ön kamerası ise 5MP çözünürlüğe sahip! 

Ön kameramız 5MP çözünürlüğü ile selfie çekmek için ideal bir performans sağlıyor. Genellikle bu segmentlerdeki cihazlarda iyi bir tasarım ve metal çerçeve göremeyiz. Ancak Casper, V6 modeli ile hem tasarımını, hem performansını hem de fiyatı ile rakiplerine karşın bir adım öne çıkıyor.

Diğer bir yandan Casper VIA V6, batarya konusunda da iddialı. Benzer ürünler veya alternatifleri ile  karşılaştırdığımızda 2000 – 2100 mAh’lik çözümlere göre bir adım daha öne çıkarak 2.400 mAh batarya kapasitesi sunuyor.

Kutudan ekran koruyucusu ve şeffaf bir plastik kılıf çıktığını da söylemeden geçemeyeceğim. Normalde yeni bir telefon aldığımız zaman bir kılıf bir de ekran koruyucusu alırız. Nereden baksanız 50-100TL civarında ek bir masraf demektir. Casper ise, V6 modeli ile bizlere küçük bir sürpriz yaparak plastik kılıfı ve ekran koruyucusunu hediye ediyor.

Kısacası Casper Via V6 tam bir fiyat / performans ürünü olarak karşımıza çıkıyor!

Diğer fotoğraflar için Casper V6 Galeri sayfama bakabilirsiniz.

“Casper Via V6 İnceleme” üzerine 3 yorum

  1. casper via v6 kadar kötü bir telefon yok ya ne menüsü var nede bir gücelleme ayıptır ya millet 6.0 sürüme geçicek ben daha 4.4.2 deyim okadar saçma ki YAZIKLAR OLSUN SİZE YAPACAĞINIZ İŞİ S*KİM

    Yanıtla

Yorum yapın