Cep Telefonunuz İçin Fring

Birkaç gündür N97 telefonum üzerinden Skype kullanmaya başlamıştım.  Yalnız Skype mobil versiyonları arasında N97 için bir Skype uygulaması geliştirilmemişti. N96 vardı ve onu kullanıyordum. Görüntülü görüşme desteğide malesef ki yoktu. Açıkcası N97 üzerinde pekte kullanışlı değildi.  N97 için kullanışlı bir Skype uygulaması ararken Gtalk üzerinde Tolga Gezginiş arkadaşım bana  Fring’i önerdi.

Fring derken ?

Fring uygulaması sayesinde cep telefonunuz üzerinden Twitter, Skype, Facebook, Gtalk gibi birçok uygulamayı kontrol edebilmektesiniz. Kısa bir süre önce Görüntülü Görüşme desteğini sistemine ekleyen Fring uygulaması ile Cep telefonunuz üzerinden bütün sosyal ağları kontrol altına alabilmektesiniz.

İsterseniz Skype hesabınız ile görüntülü görüşebilir,  isterseniz Twitter’e mesaj yazabilir yada Gtalk, MSN, ICQ gibi mesajlaşma servislerini tek bir uygulama altında kullanabilmektesiniz.  Kısacası Fring tüm servis (gtalk, icq, skype gibi) kullanıcılarını cep telefonundan birbirleriyle konuşturan, yazıştıran , tüm mobil etkileşimi sağlayan bedava bir mobil internet servisi ve kullanıcı topluluğudur.

Fring sayesinde N97 telefonum üzerindeki Messenger, Skype ve Twitter uygulamalarını bir güzel kaldırdım.  Tek bir uygulama ile tüm platformları kullanışlı bir şekilde yönetebilmekteyim.  Tamamiyle ücretsiz ve Symbian, Android gibi farklı platformlarıda desteklemekte.

Yazılımı Fring internet sayfasından indirebilirsiniz.   Fring sayfasına girdiğinizde sizden cep telefonu numaranızı istiyor ve bir kısa mesaj ile size indirme bağlantısını gönderiyor.  Kurulumu çok basit. Birkaç adımda telefonunuza kurduktan sonra sosyal platformları ve mesajlaşma servislerinizi Fring’e girmeniz yeterli.  Bundan sonra isterseniz Wlan üzerinden görüntülü görüşün isterseniz 3G data bağlantınız ile mesajlaşın…

Desteklediği Platformlar ;

 • Symbian 8
 • Symbian 9
 • Windows Mobile
 • Sony Ericsson UIQ
 • iPhone/iPod touch
 • Android
 • JAVA ME
 • Linux

Fring İnternet Sayfası ;

http://www.fring.com/

Fring Türkçe Blog Sayfası ;

http://blog.fring.com/turkey/

Fring Download ;

http://www.fring.com/download/

“Cep Telefonunuz İçin Fring” üzerine 5 yorum

 1. Yakınca bi HTC almayı düşünüyorum, kullanılabilecek bir uygulama, teşekkürler 😉 😉

  Yanıtla
 2. Bir kaç haftadır kullanıyorum fakat, üzerinde friendfeed olmaması çok kötü. Diğer yönleriyle anlattığın gibi çok güzel bir program.

  Yanıtla
 3. Yeni logo çok güzel olmuş Teakolik 🙂 Yalnız o yukarıda ikram edilen hareketli çay bardağımı geri isterim.

  Yanıtla
 4. @Seval
  Teşekkür ederim 🙂 Bir ara fincanımı tekrar aktif edeceğim. Şuanki temada jquery var ve fincanımın jquery’si ile çakıştığı için kullanamıyordum. Çözer çözmez aktif edeceğim yine 🙂

  Yanıtla
 5. iTouch içinde free imiş şimdi baktımda. indirelim dursun bir kenarda, teşekkürler teakolik 🙂

  Yanıtla

Yorum yapın