CypSec Siber Güvenlik Konferansı

Siber tehditler ve siber güvenlik, her geçen gün hayatımıza daha fazla giriyor. Üstelik uzmanlar siber savaşların yapılmaya başladığını da iddia ediyorlar.

15, 16 ve 17 Nisan’da Kıbrıs’ta gerçekleştirilecek olan ve 3. düzenlenecek olan CypSec Konferansı, güvenlik konusundaki “marka bağımsız” nadir etkinliklerden birisi olarak, tam da bu konulara odaklanacak. Kamu ve Özel Sektörden katılımcılarla, siber güvenliğin tüm boyutları konuşulacak.

Dünyaya damgasını vuran ve Siber tehditlere karşı önemini daha çok hissettiren siber güvenlik, siber casus yetiştirme politikaları, siber savaşlar ve bu alana yönelik olarak ülkelerin bütçelerinden ayırdıkları hatırı sayılır oranlara ulaşan rakamlar, bilgi güvenliğini bireysel, kurumsal ve ülke güvenliği açısından kritik öneme kavuşturmuştur.

İlk kez 2013 yılında ilk kez düzenlenen konferansa, bu sene, özel sektörden gösterilen aşırı ilgi, konuya ilginin arttığını, öneminin anlaşılmaya başlandığını gösteriyor.

CypSec -Siber Güvenlik Konferansı‘15 bu eksendeki soru ve sorunlara çözüm ve çözüm önerileri sunmayı hedeflemektedir.

CypSec -Siber Güvenlik Konferansı ‘15’de, uzmanlar tarafından yapılacak sunumlarda, katılımcılar merak ettikleri konulara cevap bulmakla kalmayıp uygulamalı olarak görebilecekler.

CypSec’15‘te bu yıl ilk defa Hackerların ve Güvenlik uzmanlarının birbiriyle yarışacağı  ödüllü CTF (Capture the Flag) yarışması ve 1 gün boyunca sürecek olan çeşitli eğitimler yer alıyor.

[kirmizi]Girne Amerikan Üniversite’sinde gerçekleştirilecek olan ve ana sponsorluğunu STM Savunma Teknolojileri, Microsoft Türkiye, Netsparker, Crypttech ve Telconet’in  olduğu CypSec konferansın ana konuları…[/kirmizi]

  • Siber güvenlik kavramları(siber savaş, siber silah,siber ordu, siber tehdit, vs)
  • Siber ordu yetiştirme programları ve ülkelerin siber güvenlik stratejileri
  • SOME (Siber olaylara müdahale ekibi)
  • Siber Savaş hukuku
  • SCADA tabanlı sistemler ve güvenlik problemleri
  • Türkiye’de siber güvenliğe verilen önem ve siber güvenlik yol haritası
  • APT(Advanced Persistent Threat)
  • Bilgi Güvenliği risk analizi yönetimi

…olarak sıralanmıştır.

Konferansın açılışını KKTC Ulaştırma ve Bayındırlık Bakını Sn. Hasan Toçay ve BTHK Başkanı Sn. Kadri Bürüncük yapacak olup, konuşmacılar arasında Fusun Sarp Onal, Adil Burak Sadıç, Bünyamin Demir, Minhaç Çelik, Mehmet İnce, Ozan Uçar, Hamza Şamlıoğlu, A. Hakan Ekizer, Süleyman Özarslan gibi alanında uzman kişiler yer almaktadır.

Gittikçe büyüyen CypSec konferansı güvenlikle ilgili tüm uzmanları ve bekliyor.

Bilgi İçin : www.cypsec.org  –  [email protected]

Yorum yapın