CypSec Siber Güvenlik Konferansı Başlıyor!

Ülkemizden birçok güvenlik uzmanının katılacağı CypSec 2015 Uluslararası Siber Güvenlik Konferansı’nda son yılların güvenlik riskleri, bilgi güvenliği ve siber saldırılar üzerine bilgiler verilecek.

CypSec 2015’e sayılı günler kaldı. Nisan 2015’de düzenlenecek olan Kıbrıs Güvenlik Konferansı CypSec hakkında resmi İnternet sayfası cypsec.org üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Cypsec organizasyonu, geçmiş yıllarda Hacker’ların ve Siber Güvenlik Uzmanlarının bilgi ve tecrübelerini sektöre kazandırmaya devam edecek.

Nisan 2015 tarihinde sektörün önde gelen konuşmacıları tarafından gündemdeki Siber savaşlar ve Siber Güvenlik stratejileri üzerine yenilikçi bir yaklaşım sunacak.

Konferansta geçtiğimiz yıllarda yaşanan siber güvenlik ihlalleri ile Amerika ve Çin başta olmak üzere ülkelerin siber casusluk, siber espionaj, siber ajan yetiştirme programları geniş bir değerlendirmesi yapılarak bilgiler verilecek.

CypSec organizasyonu Genel Koordinatörü Kasım Erkan’ın yaptığı açıklamaya göre “CypSec’15 ‘te konferans için ilk olacak olan Hackerların ve Güvenlik uzmanlarının birbiriyle yarışacağı ve Finale kalanın sürpriz hediye ile ödüllendirileceği CTF (Capture the Flag) yarışması ve 1 gün boyunca sürecek olan çeşitli eğitimlerle renk katılacak”

KKTC’de 2013 yılında ilk defa yapılan, Uluslararası Siber Güvenlik konulu konferansın bu yıl üçüncüsü düzenleniyor. 15, 16 ve 17 Nisan tarihlerinde KKTC’de düzenlenecek olan Kıbrıs Güvenlik Konferansı’nda konuşmacı olarak ben de yerimi alacağım. Sanırım Kıbrıs’ı gezme fırsatı bulursak, bol bol çay içmeyi planlıyorum.

Hem canlı yayın hem de, #CypSec15 hashtag’i ile online olarak da takip edebileceğiniz KKTC Siber Güvenlik Konferansı, bilişim dünyasındaki güvenlik çözümlerine, bu eksendeki soru ve sorunlara çözüm ve çözüm önerileri sunmayı hedefliyor.

Türkiye’den çok sayıda Siber Güvenlik uzmanının katılacağı konferans üç gün sürecek. Konferansın açılışını, geçtiğimiz yıl Kuzey Kıbrıs Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı ile birlikte BTHK Başkanı yapmıştı. Bu yıl da, Kuzey Kıbrıs’ın en yetkili ağızlarının konferansta aramızda olacağını düşünüyoruz.

Konferans herkese açık ve tamamen ücretsiz olarak yapılıyor. Nisan 15, 16 ve 17 tarihlerinde yapılacak olan CypSec Kıbrıs Bilgi Güvenliği Konferansı siber savaşlar, siber ordular, siber suçlar konusunda katılımcılara daha detaylı bilgiler verecek!

Ayrıca bu yıl Ulaştırma Bakanı ve BTHK Başkanı’da konferansa katılım gerçekleştirecekler.

Cypsec2013

Konferas hakkında daha fazla bilgi almak için; http://www.cypsec.org

Kayıt olmak ve yerinizi ayırtmak için; http://cypsec15.eventbrite.com

Not: Konferans, kayıt olan herkese açık ve ücretsizdir.

“CypSec Siber Güvenlik Konferansı Başlıyor!” üzerine bir yorum

Yorum yapın