Cyrstal Report Dizay yaparken

Uyuz oldum. Harbiden de uyuz oldum. Ya şu programda dizayn yapamayacak mıyız ? Arada kafasına göre program boşluk bırakıyor kardeşim ben bu boşluğu bıraksın istemiyorum. Kendim milimetrik bir dizayn yapmak istiyorum ama program bazen öyle bir yerde duruyor ki inat ediyor o boşluğu açmıyor. Yada inat ediyor oraya koydurmuyor.

Ya program sen ne uyuzmuşssun ya… Adamı çıldırtıyor. Sanki program içerisinde dizaynı belirli pixellere bölmüşler bu pixellerden başka bir yere erişim sağlayamıyorsunuz. Özelliklede 4 tane kutuyu yan yana yanaştırmak için saatlercede kassanız hiçbir yolu yok. İnat değilmi.

Tamam kabullendim inat bir program ama kardeşim bari bir tarafa koyduğum boşlukla diğer taraftaki boşluk eşit olsun yok olmaz bazen dar bazende geniş boşluk bırakıyor.

“Cyrstal Report Dizay yaparken” üzerine 6 yorum

 1. hangi dili kullanıyorsun bilmiyorum fakat, fastreport oldukça güzel. Belki de buna alıştığım için olabilir 🙂

  Sana kolay gelsin…

  Yanıtla
 2. Gazanya;

  Bizim şirkette bir ERP projesi var o programın databasesinden veriyi çekiyorum. Yine ERP içerisinde rapor görüntülemeden raporları açıyorum. Özel bir dil yok 🙂

  Birde fastreport’u deneyeyim nasıl RPT okuyabiliyor mu ? Okuyabiliyorsa fastreport ile yaparım ?

  Bağlantıyı ADONET ve ODBC ile yapıyorum..

  Kodlarımdan birkaç örnekde verebilirim isterseniz ?

  // EĞER AÇIKLAMA BOŞSA RENKLENDİRME BEYAZ OLACAK..!
  if {siparis_master.sevk_adres3}="" then false ELSE
  // EĞER YANLIŞ YAZILIRSA <> MANASI YANLIŞ YAZILAN VEYA FARKLI DEĞER RENK KIRMIZI OLSUN
  if {siparis_master.sevk_adres3}<>"" then false ELSE
  // by TEAkolik 10/05/2008 11:27

  if {siparis_master.sevk_adres3}="YER HAZIR DEĞİL" then false else
  // İPTAL OLDU if {siparis_master.sevk_adres3}="ÖLÇÜ" then false ELSE
  if {siparis_master.sevk_adres3}="PRESS" then false else
  if {siparis_master.sevk_adres3}="PRESSB" then false else

  Yanıtla
 3. Ben de çalıştığım firmada başladım öle bir projeye, vb.net express edition ile yapıyorum bir şeyler. Raporlama olarak crystal report denedim. Çok kastırıyor. Fast Report denedim. crystall kadar kasmadım. Kendi rapor uzantısı var; “fr3” , o komutları aynen orada uygulayabileceğini sanmıyorum. Komutlar biras değişik gelebilir ilk etapta 😉 fakat, komutlar benziyor.

  Yanıtla
 4. Malesef ki standart XML bağlantısı ile raporlar kasıyor aslında bu tip raporlar muhasebe için yapılmış yani çok az bir veri çekerken sorun yok.

  Fakat biraz profesyonel ve ayrıntılı rapor almak istediğinizde ODBC bağlantısını kullanmak en güzeli 4 dakikalık raporu 4 sn de açıyor süper bir zamanlama …

  Yanıtla
 5. Crystal de dediğiniz kasmaları aşmak mümkün 🙂 bende bir ERP sisteminin içinde Crystal’i kullanıyorum ve çok memnunum şimdiye kadar milimetrik ayarlar dahil hiç sıkıntım olmadı. dilerseniz yardımcı olabilirim.

  Yanıtla

Yorum yapın