“Dağ Zombileri” En İyi Yeni Oyunlar Listesinde!

Türkiye ve Dubai merkezli mobil oyun şirketi Tarboosh Games’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı ilk Türk mobil cephe savunma oyunu “Dağ Zombileri” App Store’de “En İyi Yeni Uygulamalar” listesine girdi.

Yüzde yüz Türkçe içerik ile özgün fikir ve konseptin bir araya gelmesi sonucu ortaya çıkan oyunda 200 bağımlılık yapıcı bölüm ve 150 çılgın görev var.  Oyun aynı zamanda ilk Türk zombi oyunu olma ünvanına da elinde bulunduruyor. IOS ve Android işletim sistemine sahip farklı çözünürlüklerdeki cihazların tümünde çalışan uygulamada facebook bağlantısı sayesinde arkadaşlarınıza meydan okuyup onlarla mücadele etme imkanı da bulabiliyorsunuz.

Oyunda, dağdaki patlamadan sonra zombiye dönüşen insanların şehre inmesini engellemek için Bordo Berelilerden, Özel Harekat Polislerinden, SAT Komandolarından ve Çevik Kuvvetlerden oluşturulmuş özel ekibi komuta etmeniz ve koşarak gelen zombileri -özellikle de canlı bomba zombileri- siperlerinize yaklaştırmamanız bekleniyor. Dağ Zombileri, stratejik dehanızı iyi kullanmanızı gerektiren, kendi savunma stratejinizi oluşturmanız ve önceliklerinizi net bir şekilde belirlemeniz konusunda sınırlarınızı zorlayacak bir oyun!

Bu macerada Hafif Makinalı Silahlarla zombileri tarayabilir, Makinalı Tüfeklerle zombileri yerle bir edebilirsiniz. Bazukaları kullanarak zombileri geldikleri yere gönderebilir veya Alev Silahlarıyla zombileri yakıp, kül edebilirsiniz. Bunlar yetmezse El Bombalarıyla zombileri patlatabilir, Şok Bombalarıyla zombileri dondurabilir, Mayınları yerleştirip ve zombileri havaya uçurabilirsiniz. Elektroşok kullanarak siperlerinize yaklaşan tüm zombileri kömüre çevirebilir, Barikatları kullanarak zombileri cephenden uzak tutabilir veya Hat Bombalarını kullanarak bir hattan gelen tüm zombileri etkisiz hale getirebilirsiniz.

Kısacası Dağ Zombileri’nde destansı bir hayatta kalma mücadelesi, durmak bilmeyen bir aksiyon ve peş peşe nefesinizi kesecek maceralar sizi bekliyor. Komutan olarak siz, düzinelerce zombiyle savaşacak, onlarca silah ve mühimmat kullanacak, siperlerinizi güçlendirip cephenizi dağ zombilerinden korumak için size verilen görevleri yerine getireceksiniz.

iOS Cihazlar için: http://bit.ly/DagZombileri

Android Cihazlar için: bit.ly/DagZombileriPlay

 

Yorum yapın