Dasient Malware Analiz Platformu

İnternet sayfaları arasında virüs yayılması artık popüler bir hale geldi. Özelliklede virüs koruması kullanmayan veya antivirüs yazılımı devre dışı kalmış internet kullanıcıları virüslü Web sayfaları üzerinden malesef ki saldırıya uğramakta.  Kendi bilgisayarlarına bulaşan virüs ve malware tabanlı zararlı yazılımlar FTP hesaplarına bulaşmakta ve saldırılar devam etmektedir.  Bu tip saldırılara karşı özelliklede Google, Firefox ve Symantech gibi firmalar kullanıcılarına özel korumalar sağlıyor.

Bir internet sayfasına girdiğinizde “Saldırgan Olarak Bildirilmiş Site” gibi birçok uyarı görmekteyiz.  Sadece browser uyarıları ile kalmıyor. Aynı zamanda sisteminize kurduğunuz McAfee gibi antivirüs yazılımlarıda internet tarayıcınıza yerleşerek bu tip tehditlerden kullanıcıları uzak tutmaya çalışmakta.

Peki internet sayfanıza virüs bulaştığını nerden bileceksiniz?

Eğer Google Toolbar, Firefox internet tarayıcısı, Google Crome gibi bir tarayıcı kullanmıyorsanız yada Antivirüs yazılımınız bu tip bir koruma sağlamıyorsa malesef ki internet sayfanıza bulaşabilecek malware gibi kötü niyetli yazılımlardan haberiniz olmayabilir. Gerçi bu tip browser uyarılarına kadar da epeyli bir zaman geçmiş olacak ve internet sayfanıza giren kullanıcıları kaybedeceksiniz.

Peki zamanında müdahale ederseniz?

Elbetteki zamanında müdahale edip sisteminizi zararlı yazılımlardan ve virüslerden temizlemek sizin için yararlı olacaktır.  Lafı biraz fazla uzattım ama bu yazımda sizlere Dasient Malware Analiz Platformundan bahsetmek istiyorum.  Öncelikle bilmeyen kullanıcılar için kısa da olsa bilgi verdikten sonra Dasient Malware platformu ile devam edelim.  Bu platform sayesinde günlük olarak internet sayfanız hakkında virüs ve malware raporu alarak sisteminize zamanında müdahale etmiş olacaksınız.

Dasient Malware Analiz Platformuna ücretsiz olarak üye olun.

https://wam.dasient.com/wam/

Ücretsiz olarak Dasient Malware Analiz Platformuna üye olabilmektesiniz.  Bu üyelikte “Daily blacklist check”  hizmeti ücretsiz yani günlük olarak internet sayfanız taranıyor ve blacklistler arasına alınıp alınmadığınız hakkında size rapor geliyor.   Ücretli üyeliklerde ise ayrıntılı olarak sınırsız Malware taraması ve haftalık raporlar alabilmektesiniz.

Ücretsiz üyelik black list kontrolü için birebir. Özelliklede hergün kontrol edildiği için sürekli internet sayfanızın Google, Firefox, Symantech, McAfee gibi platformlarda kara listelerde olup olmadığını görebilmektesiniz.  Dasient Malware Analiz Platformu bunların yanısıra extra olarak farklı hizmetlerde sunmakta.

Hizmet o kadar çok tutmuş ki 5 farklı risk yatırım firması kolları sıvayıp Dasient Malware Analiz platformuna yatırım yapmış…

https://wam.dasient.com/wam/

“Dasient Malware Analiz Platformu” üzerine bir yorum

  1. ustacım gmailimi zorla vermek zorundamıyım o kadar yazı yazmıştım, sırf uydurma email yazdım diye silindi yazılarım. offfff

    neyse konuya gelelim, az evvelki deneme mesajım için lütfen kusura bakmayın. siliverin.
    konumuz, hocam eline sağlık. yararlı bir paylaşım olmuş. blogger kullandığım için deneme fırsatım olmadı ama işe yarar birşeye benziyor.
    eyvallah..

    Yanıtla

Yorum yapın