Dentway Diş Kliniği Teknolojiyi Kullanıyor!

İnsanın genel sağlığının olmazsa olmazlarından bir tanesi de ağız ve diş sağlığıdır. Vücudumuzda en fazla bakterinin ağız içi florada bulunduğunu göz önünde tutarsak ağız ve diş bakımını ihmal edilmemesi gereken bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebepten dolayı her bireyin 6 ayda bir mutlaka bir diş kliniğini ya da hastanesini ziyaret edip rutin ağız ve diş sağlığı kontrollerini yaptırması gerekmektedir.

İstanbul Anadolu yakasında sayıları her geçen gün artan özel diş klinikleri bulunmaktadır. Bu durum, klinikler arasında rekabeti ön plana çıkarıp hastalar açısından da aradıkları kliniği seçme şansı sağlamaktadır. Günümüzde hastalar rahatlıkla internetten araştırma yapabildikleri için tedavi alternatifleri hakkında bilgi edinip ondan sonra doktor ziyaretlerini gerçekleştirmektedirler.

Bu yüzden diş kliniklerinin hastalara doğru bilgiyi tüm detayları ile hastaya aktarması önemli bir artı kazandırmaktadır. Aklında soru işareti kalmadığı takdirde kişiler gönül rahatlığı ile kendilerini doktorlara emanet ederler. Sonuç olarak önemli olan diş kliniklerinin sayısının fazla olması değil, ziyaretine gelen hastaların doğru bilgiler sayesinde tedaviye ikna edilebilmesidir.

Diş kliniklerinin ya da hastanelerinin her branşta uzman hekimleri bünyesinde bulundurması onları bir adım öne çıkarmaktadır. Anadolu yakası diş kliniklerinden biri olan Dentway Diş Kliniği bünyesinde bulundurduğu uzman hekimler ile doğru tedaviyi tüm hastalarına uygulayabilmektedir.

Bundan bir kaç sene öncesine kadar muayenehanelerde tek bir diş hekimi tarafından verilen hizmetler artık hastalar tarafından tercih edilmemektedir. Tedavi ihtiyacı olan kişiler uzman bir ekip tarafından tedavi olmanın ayrıcalığının ve doğruluğunun bilincinde oldukları için tercihlerini bu yönde yapmaktadırlar. Örnek vermek gerekirse, daha önceden dişi çekilmiş bir hasta implant yaptırmak istediğini ve klinikte çene cerrahının bulunup bulunmadığı sormaktadır. Bir başka örnek vermek gerekirse, çocuğunu tedavi ettirmek isteyen bir veli diş kliniğini aradığında çocuk ağız ve diş sağlığı uzmanından randevu talep etmektedir. Bunlar gibi bir çok diş hekimliği branşı ile ilgili uzman hekim talebi hastalar tarafından yapılmaktadır. Bu hizmeti verebilen diş klinikleri ya da diş hastaneleri diğer kliniklere göre bir adım öndedirler ve hastaların ilk tercihleri olurlar.

Dijital Diş Hekimliği

Diş kliniklerinin ya da diş hastanelerinin gelişmekte olan teknolojiyi mevcut sistemlerine entegre etmeleri onları bir adım öne taşımaya yardımcı olmaktadır. Günümüz diş hekimliğinde dijital sistemler sıkça kullanılmakta ve hastalar tarafından yakından takip edilmektedir. Anadolu yakası diş klinikleri arasında çok nadir kullanılmakta olan CEREC sistemler sayesinde hastalar özellikle protez tedavilerinde kullanılan ölçü maddelerine maruz kalmamaktadırlar.

[mavi]Diş hekimi tarafından hazırlanmış dişler dijital bir kamera tarafından taratılır ve üç boyutlu olarak alınan ölçü bilgisayar ortamına aktarılır. [/mavi]

https://vimeo.com/155818577

Sonrasında sistemin yazılımı kullanılarak bir tasarım yapılır ve özel bir cihaz tarafından restorasyon hiç el değmeden üretilir. Bu sistem sayesinde üretilen restorasyonlar mikron hassaslığında üretilebildiği için uzun vadede hastaya konfor sağlamaktadır. Kısaca bahsetmiş olduğumuz CEREC sistem Anadolu Yakasında bulunan Dentway Diş Kliniğinde uzun zamandır kullanılmaktadır. Dijital sistemler sayesinde eskiden yedi gün gibi bir süre geçici diş ile yaşamak zorunda kalan hastalar artık tek seansta tedavileri tamamlanarak geçici diş ile gezmek zorunda kalmamaktadırlar.

Genel Anestezi – Bilinçli Sedasyon Altında Diş Tedavileri

Diş hastanelerinde diş tedavilerinden korkan hastalara anestezi uzmanı kontrolünde genel anestezi ya da bilinçli sedasyon uygulanarak diş tedavileri yapılabilmektedir. Genel anestezi yapılabilmesi için hastane koşullarının oluşturulması gerekmektedir. Fakat bilinçli sedasyon için tecrübeli bir anestezi uzmanının kontrolünde diş kliniklerinde de gerekli tedaviler yapılabilir. Bilinçli sedasyon, hastaya damar yolu açılarak verilen bir takım sakinleştirici ilaçlar sayesinde reflekslerini baskılamaya ve korkusunu hissetmemeye yarayan bir yöntemdir. Bu sayede diş hekimi rahatlıkla çalışarak tedaviyi gerçekleştirir ve hastanın konforu sağlanmaktadır.

Hasta kişi, kendisine uygulanan tedavi sonrası hiç bir şey hatırlamaz ve tedavisi kontrollü bir şekilde yapılmış olarak evine gidebilir. Anadolu yakasında Dentway Diş Kliniğinde bilinçli sedasyon altında diş tedavileri sıklıkla yapılmakta olup diş tedavilerinden korkan hastalara hizmet edilebilmektedir. Bu tip tedaviler yapılan hastalar mutlaka yanlarında bir refakatçi bulundurmalıdırlar. İşlem sonrasında bir saat gözetim altında tutulmaktadırlar ve ayrıca kendilerinden o gün araç kullanmamaları istenmektedir.

“Dentway Diş Kliniği Teknolojiyi Kullanıyor!” üzerine 2 yorum

  1. Ben de Ankara/Keçiören’de Avodent Diş Kliniğinde tedavi oluyorum. Tam teknoloji olmasa da iş görüyor.

    Yanıtla

Yorum yapın