Dijital Yaşam Güvencesi, Seagate Backup Plus

Veri depolama alanında dünya lideri olan Seagate, geçen yıl satışa sunduğu kablosuz depolama ürününden sonra yine bir ilke imza atarak, sosyal ağlar üzerindeki verileri depolayan yeni ürünü Backup Plus’ı 21 Haziran Perşembe akşamı Sortie’de tanıttı.

Seagate veri depolama alanında sunmuş olduğu yenilikçi çözümlere bir yenisini daha ekledi; sosyal ağlarla bütünleşik olarak çalışabilen dünyanın ilk taşınabilir diski Backup Plus… İçinde depoladığı veriler ile sosyal ağlar arasında bağlantı kurarak, tek tık ile paylaşma ve yedekleme yapabilen Backup Plus, 4 farklı renk alternatifiyle sosyal ağların dinamikliğine ayak uyduruyor.

Kuruçeşme Sortie’de yapılan etkinlikte Seagate Türkiye ve İsrail Satış Müdürü İpek Binyıldız dijital yaşamın ve içeriğin önemini değerlendirdi. “Dünya üzerindeki toplam dijital veri kapasitesi 2.7 Zettabyte’a yaklaşıyor ve bu verilerin %90’ı video, müzik ve resimlerden oluşuyor. Büyük çoğunluğu web üzerinde, sosyal ağlarda yer alan içerikler gün geçtikçe de artıyor. Sosyal ağlar üzerindeki kullanıcı sayısı da çok büyük bir kitleyi kapsıyor. Kullanıcılar web ortamını bazen bir depolama alanı gibi görüyor, ancak kontrol kendilerinde olmadığı için olumsuzluklarla karşılaşabiliyorlar. Seagate, yeni ürünü Backup Plus ile birlikte kullanıcıların sosyal ağlar üzerindeki dosyalarını tek tuşla yedekleyerek dijital yaşamlarını güvence altına alıyor.”

      

Paylaşmanın sosyal ortamların kilit eylemi olduğuna değinen Binyıldız, “Sosyal ortamlarda paylaşmak istediğiniz tüm verilerinizi, Seagate’in özel yazılımı sayesinde sadece tek bir tuşla Backup Plus üzerinden paylaşmanız mümkün oluyor” diyerek Seagate’in yenilikler üretmeye devam edeceğini belirtti.

Dijital verilerde yaşanabilecek kayıplara karşı, kullanıcılar düşünerek tasarlanan Backup Plus, içindeki verileri ister otomatik ister kişisel plan ile kolayca yedekleme imkanı da sunuyor. Sosyal ağlarla bütünleşik olarak kullanılabilen ilk harici disk olan Backup Plus, hem PC hem de MAC bilgisayarlar ile uyumlu olarak çalışıyor.

4 Farklı Renk, 3 Farklı Kapasite ile Türkiye’de

4 farklı renkte tasarlanan Seagate Backup Plus (Kırmızı, mavi, siyah ve gümüş rengi) Türkiye’de Bimeks, Electro World, Gold Bilgisayar, Hepsiburada.com, MediaMarkt, Saturn ve Vatan Bilgisayar’da 500GB, 750GB ve 1 TB’lik kapasiteler ile satılmaya başlandı. 1 TB ila 4 TB arasında değişen kapasitelere sahip Backup Plus Desk’in ise Temmuz ayından sonra satışa çıkması planlanıyor.

      

Yorum yapın