Dışarıda Hava 30+ Derece…

Şu insanoğlunu mutlu etmek ne kadar zor değil mi?  Soğuk kış aylarında sıcak isteriz,  sıcak yaz aylarında da soğuk hava… Yinede halimize şükretmek lazım. Fakat sıcak havada bu aralar epeyli can sıkmaya başladı. Bugün Mecidiyeköy’den metroya binip Osmanbey’de indim oradan da Rumeli caddesi üzerinden aşağı Teşvikiye’ye yürüdüm.

Bu sıcakta hiç çekilmez bir yol olsada Teşvikiye İş Bankasına gitmem lazımdı.  Otobüs kullanarak da gidebilirdim. Fakat klimasız bir otobüse bu sıcakta bu trafikte binmeyi pek göze almak istemedim.  Yürürken güneş tepemden aşağıya sanki saç kurutma makinası ile sıcak hava üflüyordu.  Gölge kaldırımlarda dahi bu sıcak havayı kemiklerime kadar hissettiğimi söylemeliyim. Nişantaşı taraflarına ne zaman gitsem sokaklarda keyifle yürürdüm. Ta ki bu güne kadar. Bugün attığım her adım tam bir işkence gibiydi.

Mecbur kalıp banka şubesine gitmek zorunda kalmasam beni hiçkimse bu sıcakta dışarı çıkartamazdı.  Daha Mecidiyeköy’den metroya adım adım yürürken başıma gelecekleri hissetmiştim.

Dışarıda 30+ derece…

Otobüsler daha kötü yine hava dışarıda 30+ derece ve nem varken otobüslerde 40-50 derece olduğuna emindim. Klimalı yeni tip otobüsler hariç tabiki… İlk iş olarak metroya indim. Metronun ferahlığı hiçbir otobüste yok 🙂 Yazın sıcak kışın ılık…  Metrobüsler ise buzdolabından farksız… Aslında sürekli çalışan klimalı otobüsleride tercih etmek adamı hasta edebilir.  Yine de güneşin müthiş yakıcı sıcaklığı altında kalmaktan bin kat iyidir.

Dışarıda hava 30+ derece

İETT (Eski tip) 50+ derece

Özel Halk Otobüsleri 50+ derece

Metrobüsler buz dolabı gibi

Metro ise paha biçilemez kadar ferah….  Umarım en kısa sürede Anadolu yakası metrosunu hayata geçirirler… Sabah akşam bu sıcakta yada kışın soğukta yolculuk etmek…

“Dışarıda Hava 30+ Derece…” üzerine bir yorum

  1. Bu havalarda metro gerçekten insanlar için bir velinimet. Siz birde izmire gelin, bakın gerçek sıcaklık neymiş burada anlarsınız 🙂

    Cevapla

Yorum yapın