Dmoz.Org Beni Kabul Etti Sonunda.

Hemen hemen herkes Dmoz.Org yi bilir. Dmoz internetin en büyük sistemlerinden birisi buraya kayıt için 2 ay önce başvurmuştum herkesi kabul etmiyorlar. Gerçi o zaman beni kale almamışlardı. Saolsunlar bir mail atıp yeterli kriterlere sahip olmadığımı söylediler. Son bir aydır istatistiklerimde editor.dmoz.org adresinden gelen ziyaretçileri izliyordum kale almamıştılar ama kontrol altında bulunduruyorlardı. Editörler beni incelemeye devam ediyorlardı. Sağolsunlar bol bol teşekkür ediyorum. Beni artık kayda değer buldular ve sistemlerine eklediler.

Teakolik – Donanım, yazılım, güvenlik ve bilişim dünyasından haberlerin yorumlandığı bir web günlüğü.

olarak kayıt edildim. Aslında TEAkolik yazarken ilk 3 harfi büyük olsaydı çok sevinirdim 🙂 Yinede teşekkür ederim Özelliklede beni takip eden ve onaylayan Dmoz editörüne bol bol teşekkürü bir borç bilirim. Artık Dmoz da bende varım. (1 yıl uğraştık sonunda oldu)

“Dmoz.Org Beni Kabul Etti Sonunda.” üzerine 3 yorum

 1. Merhaba,

  Merak ettiğim bir husus var DMOZ ile alakalı. Bir web sitesi birden fazla kategoride listelenebiliyor mu ?

  Yanıtla
 2. İstisnai olarak birden fazla kategoride listelenebilir. Bu istisnalar editörler tarafından belirlenir. Benim adresim birden fazla kategoride listelenmeli diye düşünerek birden fazla kategoriye başvurmanıza gerek yoktur. Hatta bu tip düşüncelerin adreslerin düzenleme süresini uzattığını bile fark ettiğim adresler bulunmaktadır. En hızlı düzenlenmesi için yapmanız gereken en doğru kategoriye düzenli bir açıklama ile başvuru yapılmasıdır.

  Yanıtla
 3. Bilgilendirme için teşekkürler.

  Dikkatimi çeken husus ;

  World: Türkçe: Eğlence ve Yaşam: Otomobil: Markalar altındaki bazı sitelerin bir kısmının aynı zamanda

  World : Türkçe : Eğlence ve Yaşam : Otomobil : Sohbet ve Forumlar

  altında da yer alması.

  Başvurumu ilk kategoriye yaptım ama sonradan alttaki kategorinin daha mı uygun olduğunu sormaya başladım kendime ama 2. bir başvururdediğiniz gibi DMOZ editörlerini rahatsız edebileceği için beklemenin doğru olacağını düşünmeye başladım.

  Yanıtla

Yorum yapın