Dünyanın En İnce Ultrabook’u Acer Aspire S5 ‘’CES’in En İyisi Seçildi’’

Geçtiğimiz hafta  ‘’CES Fuarı’nın En İyisi’’[1] seçilen ‘’Dünyanın En İnce Ultrabook’u Acer Aspire S5’’, 2012’nin ilk yarısında Türkiye’de olacak. En kalın noktası yalnızca 15 mm olan 1.35kg’dan daha hafif ve 13.3-inç LCD ekrana sahip olan S5, hızlı açma kapama için benzersiz Acer Green Instant On teknolojisine ve kullanıcıların multimedyalarını ve verilerini tüm cihazlarından her zaman, her yerde — uykudan bile — yönetebilmelerini sağlayan Acer Always Connect teknolojisine sahiptir.

Acer Inc. Başkanı Jim Wong şunları söylüyor, “Ultrabook yalnızca bir ürün segmenti olmaktan çok daha fazlasıdır”. “Ultrabook, mobil bilgisayarlar için geleneksel hale gelecek yeni bir trend ve kullanıcılar da, Acer’ın dizüstü bilgisayar ailesinde giderek artan benzersiz özellikleri fark edecekler.”

Sihirli giriş/çıkış bağlantı paneli

Aspire S5, akıllıca tasarlanmış MagicFlip giriş/çıkış bağlantı paneli bağlantı yerinin tam altına gizlenmiş Acer’ın ilk Ultrabook’udur. Bu tasarım özelliği genel inceliği ve S5’in modern görünümünü arttırır. İhtiyaç duyulduğunda, MagicFlip tuşuna bir kez basılarak giriş/çıkış bağlantı noktalarını ortaya çıkaran panel açılır: HDMI®, USB 3.0 ve 20 Gbps Thunderbolt.

TimelineX de Artık Ultrabook Olacak

Acer ilk Ultrabook’unu Eylül 2011’de piyasaya sürdüğünden beri, ürünün benzersiz özelliklerini 14-inç ve 15-inç dizüstü bilgisayar modellerinde geliştirmiştir. Acer bugün, bir Ultrabook’ta 8 saatlik pil ömrü, yüksek performans ve 2 eksenli tasarıma sahip Aspire Timeline Ultra’yı gün ışığına çıkarıyor. Hızlı çalıştırma ve devam etme için Acer Green Instant On teknolojisine ve kullanıcıların multimedyalarını ve verilerini tüm cihazlarından her zaman, her yerde — uykuda bile — yönetebilmelerini sağlayan Acer Always Connect teknolojisine sahiptir.

Tek bir şarjla tüm gün bilgisayar kullanımı sağlayarak, bilgisayarın hafifliği ve pil ömrü arasında hassas bir denge kuran yeni Aspire Timeline Ultra, Timeline serisinin önceki jenerasyonlarından daha ince ve daha hafiftir. Aspire Timeline Ultra yalnızca 20 mm olan inceliğe, 8 saatlik pil ömrüne, en son Intel® Core i işlemci performansına, güçlü 3D oyunlara özel grafiklere ve hatta ince bir DVD-Super multi-optik sürücüye sahiptir.

TimelineX mirası: 8 saatlik pil ömrü

Aspire Timeline Ultra en son Intel® Core i Serisi işlemcilere, SSD/HDD depolama opsiyonuna, profesyonel olarak ayarlanmış Dolby® Home Theater® v4 surround ses sistemine ve HDMI® ve USB 3.0 bağlantı noktalarına sahiptir. Aynı zamanda, Timeline tasarımının mirası olan PowerSmart uzun ömürlü pil paketi sayesinde 8 saatlik pil ömrünü (geleneksel pillere göre 3X daha uzun kullanım ömrü) ve Timeline Ultra kucaklarındayken bile kullanıcıların konforunu sağlayan termal bir teknolojiyi muhafaza eder.

[1] Readers’ Choise, http://blog.laptopmag.com/readers-choice-best-of-ces-2012-winner-announced

Yorum yapın