E-Mail Nasıl Gönderilir ?

Şimdi başlığa bakıpta “Abi naptın yok yani o kadarda cahil değiliz” diye bir tepki verebilirsiniz. Fakat malesef ki sektöründe Türkiye’nin en çok taktir ettiğim, başarılı bulduğum, en büyük ve en güçlü firmalarından bir tanesinin bugün bana attığı e-maili görünce bunuda yazmak zorunda olduğumu düşünmeye başladım.

Düşünün büyük bir firmasınız, kalitelisiniz ve çok güzel işler yapıyorsunuz.  İnternet üzerinden iş yaptığınız için e-mail, web sayfası gibi birçok konuda sanal olarak müşterilerinize hitap etmektesiniz.  O zaman gönderdiğiniz e-maillere veya internet sayfanıza yada internet hizmetlerinize çok çok dikkat ederdiniz doğru mu ?

İnternet hizmeti veryorsanız ve ülkenin büyük internet sayfaları ile çalışıyorsanız muhakkak ki e-maillerinize özelliklede müşterileriniz ile ilişkilerinize dikkat etmelisiniz.

Bugün bir mail aldım. Mailde firma benden Logomu istiyor.  İyi güzel dedim Logomu gönderdim. Fakat maile dikkatle baktığımda toplu bir mail olduğunu anladım.  Yani firma tüm müşterilerine maili toplu olarak göndermiş ve TÜM MÜŞTERİLERİNİN E-mail adreslerini bir güzel afişe etmişti. Sonrada arkadaşın biri Logosunu yine Tüm Listeye Forwet etmişti.

Bu insanlar Türkiye’nin en çok hit alan en önemli site sahipleri. Bildiğim kadarıylada 100bin den fazla hit sahibiler.  Yani toplamda bu e-mail sahipleri milyonlarca ziyaretçi potansiyeline sahip insanlar.

Peki bu arkadaşların mail adreslerini kötü niyetli birisi bir güzel alıp spam yaparsa ?  Ne olacak demeyin bazıları kişisel e-mail benim için sorun olmayabilir yada X kişi içinde sorun olmayabilir.  Ama bir spamcının eline bu mailler düşerse ciddi şekilde rahatsız olacağımız kesindir.   Hele ki böyle bir mail olduğunu gören bir spamcı bu fırsatı asla kaçırmaz.

Firmaya daha doğrusu bana mail atan arkadaşa durumu izah ettim.  Fakat böyle bir firmanın en azından internet hizmeti veren ve ülkemizde başarılara imza atan bu denli önemli bir firmanın kalkıpta böyle bir hata yapması içime sinmedi.  Bu hatayı sineye çekelim derim. Diğer arkadaşlarda anlayışla karşılayacağını düşünerek konuyu bitirmek istiyorum.  Merak etmeyin CC Nedir? BCC Nedir hepimiz biliyoruz.

“E-Mail Nasıl Gönderilir ?” üzerine 18 yorum

  1. Merhaba Muge hanım (ablacıgım) Ben Trabzon akcaabat camlıca mahallesınden yazıyorum benım sakat halam var ona sakatlar ıcın akülü araba alamıyoruz ımkanlarımız yetmedıgı ıcın alınamıyo bundan dolayı herkse yardım ettıgınız ıcın sızden bı akülü araba ıstıyoruz hep sırtımızda tasıyoruz gezdıremıyoruz zor oldugu ıcın yardımınızı beklıyoruz SAYGILARIMIZLA …
    TEL:053

    Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)