EaseUS Veri Kurtarma Uygulaması

Bir dosyayı sildiğimiz bazı zamanlarda pişman olabiliyoruz. Windows ve diğer işletim sistemlerinde de bu nedenle bir çöp kutusu bulunur. Ancak dosyayı çöp kutusundan da silersek? İşte o zaman pişmanlığımız bin kat daha artarak canımızı sıkabiliyor.

Data kurtarma yazılımları ise geneli itibari ile bu noktada bizlere yardımcı olan uygulamalardır. Aslında bir dosyayı sildiğiniz zaman diskten tamamen kaybolmaz. Silinen verilerin üstüne bir çizgi çekilerek yeni veri yazılması için alan açılır. Eğer sildiğiniz verinin üstüne yeni bir veri yazarsanız işte bu noktada silinen veri kurtarılamaz hale gelmiş olur. Ancak bu noktada teknoloji birazcık pahalı da olsa imdadımıza yetişebiliyor.

Genel olarak veri kurtarma (data recovery) olarak piyasada birçok yazılım bulunuyor. Ücretli veya ücretsiz olarak temin edebileceğiniz bu yazılımlar arasında ufak tefek farklılıklar olabildiği gibi majör değişiklikler olduğunu da görüyoruz. Ücretsiz olan uygulamaların tamamına yakını sınırlı bir veri kurtarmanıza olanak sağlıyor. Bazı uygulamalar ise maalesef ki yeterli kadar başarılı değil.

Daha önce birçok data kurtarma uygulaması inceledim. Bugün ise sizlere EaseUS Veri Kurtarma Uygulamasından bahsetmek istiyorum.

Kurulumu çok basit, birkaç tıklama ise sisteminize kurabiliyorsunuz. Kurulum bittikten sonra EaseUS Veri Kurtarma Uygulaması karşımıza geliyor.

Silinmiş Verilerimi Nasıl Kurtarabilirim?

İlk aşamada kurtarma yapacağımız yani silmiş olduğunuz verinin sürücüsünü seçiyoruz.

EaseUS Veri Kurtarma Uygulaması

Programımız bölüm tablosunu okuyacak ve altındaki silinmiş tüm bölüm bilgilerini listeleyerek bir süre sonra karşımıza getirecektir. Ya da direk olarak bir klasör seçebilir ve klasör konumu üzerinden ilerleyerek daha kısa sürede işlemi tamamlayabilirsiniz.

Tara butonuna bastığınız zaman diskinizin ilgili bölümünden silinen tüm dosyaları dosya türlerine göre sınıflandırarak karşınıza getirilecektir.

EaseUS Veri Kurtarma Uygulaması

Sonrasında ise “Kurtar” butonuna basarak dosyanın hangi diske kurtarılacağını seçiyoruz. Bu noktada silinen dosyayı farklı bir diske kurtarmamız gerektiğini unutmayın!

Basit, kolay ve hızlıca veri kurtarın!

Kullanımı çok kolay ve basit bir şekilde karşımıza geliyor. Üstelik kurtarma ekranında dosya türlerine göre sınıflandırma yapılarak aradığınız dosyayı kolayca bulabilmeniz sağlanmış.

Bir diğer özelliği ise (benim bayağı ilgimi çekti) kurtarmadan önce dosyanın içeriğini görebiliyor olmamız! Evet, kurtarmak istediğiniz dosyayı sağ tıklayıp “önizle” menüsüne tıklayarak görebiliyorsunuz. Birçok data kurtarma yazılımı bu özelliği bize sunmuyor. Dosyayı kurtardıktan sonra gidip bakmamız gerekiyor. Ancak EaseUS Veri Kurtarma Uygulaması bu noktada büyük bir avantaj sağlıyor.

EaseUS Veri Kurtarma Uygulaması Önizleme ekranı

Farklı Kayıp Durumları için Hepsi Bir Arada Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımı

EaseUS Veri Kurtarma uygulaması kaybolan dosyaları, resimleri, belgeleri, videoları ve daha fazlasını silme, biçimlendirme hataları, bölüm kayıpları, işletim sistemi çökmeleri, virüs saldırıları ve diğer veri kaybı senaryolarından kolayca kurtarabiliyor. Kısacası aklınıza gelebilecek her türlü veri kaybı senaryosunu destekler biçimde sunuluyor. Elbette ki rakiplerine göre bir artı değer daha katıyor.

Yanlışlıkla Silinen Dosyaları Kurtarma

Kazara silmenin yol açtığı veya virüs saldırısından etkilenen beklenmeyen kayıplardan sonra hızlı ve basit bir şekilde verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Biçimlendirilmiş Kurtarma

Bir diskin biçimlendirilmesi diskteki verileri, yalnızca adres tablolarındaki verileri silmez. Cihazınızdaki bir formattan sonra kaybolan verilerinizi yine de alabilirsiniz. Kısacası diske format atarsanız, EaseUS Veri Kurtarma Uygulaması üzerinden Format kurtarma ile dosyalarınızı geri getirebiliyorsunuz.

Geri Dönüşüm Kutusu Veri Kurtarma

Tarama türlerini dosya türüne göre filtreleyebilir ve geri dönüşüm kutusunu boşalttıktan sonra silinen dosyayı geri kurtarabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey EaseUS Veri Kurtarma Uygulamasını açmak ve silinen verileri taramaktan ibaret…

Kayıp Bölüm Kurtarma

Bazen işletim sistemleri, yazılımlar, virüsler veya elektrik kesintileri disk üzerindeki bölümlerin bozulmasına veya silinmesine sebep olabilir. Tüm bölümünüz eksik olsa veya sistem tarafından tanınamıyor olsa bile, verileriniz EaseUS Veri Kurtarma Uygulaması ile rahatça kurtarabilirsiniz.

Sabit Sürücü Hasarları

Bir sabit sürücü bozulduğunda erişilemez duruma gelir. EaseUS veri kurtarma uygulaması ile tekrar, tekrar verilerinizi geri getirebilir veya bozuk verilerin geri dönüşünü sağlayabilirsiniz.

Virüs Saldırına Karşı Kurtarma

Bazı virüsler sisteminize girdiğinde datalarınıza zarar vermekle kalmaz aynı zamanda tüm verilerinizi silebilir! Virüs saldırıları can sıkıcıdur ve bilgisayarınızın normal çalışmamasına neden olabilir. Bu araçla verilerinizi güvenli ve hızlı bir şekilde silinen verilerinizi kurtarabiliyorsunuz.

İşletim Sistemi Kurtarma

Dosyaları çökmüş bir Windows işletim sistemi geri getirebilirsiniz. EaseUS, ön yükleme diski ile bilgisayarınızı başlatıp kaybolan verileri kurtarabilmeniz için destek sağlıyor. Pro sürümündeki WinPE ile önyükleme ortamı sağlanarak USB / DVD gibi ortamlarla sisteminizi açarak verileri kurtarabilirsiniz.

RAW Partition Kurtarma

Sabit diskiniz veya bölümünüz aniden RAW olursa yani bölümleri bozulursa ve depolanan verilere ulaşamıyorsanız, erişimi tekrar elde etmek için EaseUS Veri Kurtarma Uygulamasını kullanabilirsiniz. RAW format kurtarma özelliği ile zor olan birçok kurtarma işlemini başarı ile yerine getirebiliyor.

EaseUS Veri Kurtarma Uygulaması Özellikleri

EaseUS Veri Kurtarma uygulaması kaybolan tüm dosyaları bilgisayarınızdan, sabit diskinizden, SSD’den, USB’den, hafıza kartından, ve hatta dijital gibi birçok veri diskini destekleyerek kurtarma sağlayabiliyor.

Üç adımda Veri Kurtarma!

 • Tüm kurtarma işlemini sadece 3 tıklamayla tamamlayabilirsiniz.
 • Hızlı ve seri bir biçimde verilerinizi kurtarabilirsiniz.
 • Silinen ve kaybolan tüm dosyalarınızı kolayca kurtarabilirsiniz.

Esnek Tarama Modu!

 • Hızlı Tarama ile temel bir algoritma kullanarak silinmiş dosya ve klasörleri hızlıca arayabilir ve kurtarabilirsiniz.
 • Derin Tarama özelliği ile kurtarma sonuçlarını sağlamak için depolama aygıtı sektörünü sektörlere göre tarar. Bu sayede daha iyi bir veri kurtarma özelliği sunuyor.

Önizleme Modu!

 • Kurtarma için mevcut tüm dosyaları önizleme yaparak kurtarmadan önce içeriğini görebilirsiniz..
 • Gereksiz kurtarma işlemlerinden kaçınmak için neyi kurtarmak istediğinizi seçin ve daha pratik olun!

Ücretsiz Sürüm!

 • Ücretsiz sürüm ile 2GB’a kadar verilerinizi ücretsiz olarak kurtarabilirsiniz.
 • İlk aşamada 500MB sonrasında 2GB’a kadar paylaşımlarla kapasitenizi artırabilirsiniz.

EaseUS Veri Kurtarma Uygulaması ile 1000’den Fazla Dosya Türünü Kurtarabilirsiniz!


Sonuç olarak gayet hoşuma gitti ve kullanmaya başladım. Mac ve Windows sürümlerinin olduğunu da belirtmek istiyorum. Ücretli sürümleri 69,95$ fiyatı ile ile başlıyor ve kurumsal tarafta farklı sürümler de alabiliyorsunuz. Ücretsiz sürümü aşağıdaki bağlantı üzerinden indirebilir ve test edebilirsiniz.

Ücretsiz Sürüm: Veri Kurtarma Sihirbazı Ücretsiz
Detaylar: Web Sayfası

“EaseUS Veri Kurtarma Uygulaması” üzerine 4 yorum

 1. Kurtarmadan önce dosyanın içeriğini görebilmek güzel. Gerçi benim kullandıklarımda var ama kullandıklarım pahalı

  Yanıtla
 2. SSD disklerde silerken çok daha dikkatli olmak gerek. Yeni nesil Ssd lerde TRIM özeliği nedeni ile veri kurtarma nerede ise imkansız.

  Yanıtla
 3. kimi zaman RAW hdd
  çalışan linux veya macOs çalışıyor-du kurtarma işlemleri için bu ve diğer yazılımlar ile dosyaları geri alabilmek için sata üzerinden
  36 ile 48 saat çalışan bilgisayarları kontrol ediyordum heygigihey :xS bu da böyle bi anım dı…18/06/2019-03:28

  Yanıtla
 4. Ben tum ucretli programlari denedim tekniker versiyon dahil hic biri tam anlamiyla ise yaramiyor yani uzerine onlarca kez veri yazilmis doslari kurtaramiyor hicbiri ne yazik ki.

  Yanıtla

Yorum yapın