En Güzel Meslek

Merhaba,

Sanırım sıkı bir tatil yaptım. Tam tamına 11 günnn. Eş, dost, akraba herkesi gördüm, hasret giderdim. Uzun zamandan beri bir araya gelmemiştik, gelememiştik. Malum herkes işte güçte. Neyse, memleketten Ankaraya gelirken kuzenimle sohbet etmediğim zamanlarda düşünüyordum acaba en iyi meslek nedir diye? (Malum mezun olacağım ya 1 yıl sonra 🙁 )

Bu soruya benim yanıtım öğrencilik oldu:) . Onun gibisi yok şu fani dünyada. Sanırım mezun olanlar bunu daha iyi bilir. Hep derler ya hey gidi günler heyyyy. Ne iş sıkıntısı var, ne aile derdi var. Tek var olan sorun bir iki vize ve final. Maddi sıkıntıları katmıyorum. Onlar öğrencilik mesleğinin cilveleri 🙂 . İstediğin kadar tatil, ufukta vize & final yok ise kafaya esince eve gidebilme şansı (patron kaygısı olmadan). En son bu cümleleri söylediğimde amirim yanımdaydı ve susmazsan ye sen işten atılacaksın ya da ben istifa edeceğim demişti. (Gerçi bizim A4’ler (istifa dilekçeleri) her daim hazırdır.)

Velhasıl arkadaşlar, sizileri bilemem emme ben öğrencilikten yanayım. Sanırım hayatımın en güzel yılları bu yıllar olacak. Bu yazıyı okuyanlar beni bayağı yaşlı sanacaklar. Ama inanın daha “ruhum genç” diyecek kadar yaşlanmadım 🙂 . Şimdilik benden bukadar.

Herkesin hayalindeki mesleğe kavuşması dileğiyle… İyi geceler ve tatlı rüyalar…

Nil_Lin

“En Güzel Meslek” üzerine 4 yorum

  1. Bence insanların ihtiyaç duyduğu meslek alanlarına yönelinmeli..gıda, sağlık, tekstil ve bilgi ihtiyacı her zaman gerksinim duyduğumuz şeylerin başındadır bu yüzden de tıp, hukuk, eczacılık, gıda mühendisliği ve matematik öğretmenliği gibi meslekler her zaman popüler olmuştur fakat bilgi ve belgeyle ilgili olan bir çoğumuzun haberinin bile olmadığı başka alanlar da var…mesela bilgi ve belge yönetimini tavsiye edebilirim ;))

    Yanıtla

Yorum yapın