F-Secure Oyunu Bir Adım Öteye Taşıdı

SAFEBülten: F-Secure tüketici üzerinde yaptığı araştırmalarda, mobil cihazlardan çok PC’lerin korunduğunu gördü. F-Secure SAFE tek bir pakette tüm bilgisayarlar ve mobil cihazlar için koruma sunuyor.

F-Secure tüketicilerin talepleri üzerine mobil güvenlik ürün grubunu, çoklu cihaz destekleyen yazılımlarıyla genişletiyor. En iyi ürün ödüllü bu çözümle tek bir güvenlik sistemi tüm cihazları koruyor. 2015 yılı ürünlerini çıkaran firma yol haritasını da tüketici isteklerine göre yeniledi. Bu ürünler içerisinde çoklu cihaz desteği sunan Internet Security yazılımı da bulunuyor. Windows, Mac, Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemini kullanan tüm bilgisayarlar, tablet ve akıllı telefonlar artık F-Secure SAFE’in koruması altında.

Tüm bu özelliklerin dışında firmanın, PC’ler için amiral gemisi olan F-Secure SAFE, tasarımı elden geçmiş Internet Security 2015 ve F-Secure Anti-Virüs yazılımlarını da barındırıyor.

Günümüz dünyasında artık tüketiciler çoklu cihazları tercih ediyor. Haliyle zararlı yazılımlar da tüm platformlara saldırmaya başladı. F-Secure’in kullanıcı araştırması siber saldırılar hakkında yapılan tüm haberlere karşın tüketicinin kişisel verilerini her gün kullandıkları farklı cihazlarda korumadıklarını ortaya koydu.

Her 10 PC kullanıcısından 6’sı bilgisayar ve notebooklarında güvenlik yazılımları kullanırken Android cihaz sahiplerinin sadece çeyreği kendilerini koruma altına alıyor. Android tabletlere baktığımızdaysa bu sayı % 16’lara kadar düşüyor, iPhone ve iPad’lerdeyse güvenlik yazılımı kullananların sayısı % 6, Windows Phone ve Mac bilgisayar sahiplerindeyse rakam % 3’ü ancak buluyor.

F-Secure Tüketici Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Samu Konttinen konuyla ilgili şu yorumlarda bulundu “ Kullanıcıların tüm bilgisayar ve mobil cihazlarını korumamaları anlaşılır bir durum. Bir ev içerisinde kullanılan cihazların sayısına baktığımızda, her birini korumaya çalışmak oldukça masraflı.

Bu masrafa karşın, tüm cihazlar malware ve zararlı yazılımların neden olduğu, hırsızlık, maddi zarar ve en önemlisi çocukları yasadışı içeriklerden uzak tutmak için korumaya ihtiyaç duyuyor. Tüketicilerin bu ihtiyacını gördük ve bu yüzden tek bir çözümle, PC ve Mac’ten mobil cihazlara kadar esnek bir yelpazeyle koruma sunduk.

F-Secure 1   SAFE 2015   SAFE

Özel Hayatınızı Tüm Cihazlarda Koruyun

F-Secure SAFE bulut teknoloji sayesinde tüm cihazlarınız için gerçek zamanlı İnternet koruması sağlıyor. Ürün, virüsler, spyware yazılımları, hacker saldırıları, kimlik hırsızlığı teşebbüsleri, zararlı web siteleri ve anlık saldırılar gibi bir internet kullanıcısının her gün maruz kaldığı tehlikelere karşı koruma sunuyor. F-Secure SAFE sayesinde, bankacılık işlemlerinizi ve e-ticaretinizi saldırıları düşünmeden yapabileceksiniz.

My Safe adlı sistem sayesinde, kullanıcılar basitçe, cihazları arasındaki korumayı yönetebilecek, örneğin yeni bir cihaz aldığınızda bu portal sayesinde hemen o ürünü de koruma altına alacaksınız. Bir cihaz üzerindeki F-Secure ürününü My Safe sayesinde başka cihazın kullanımına aktarabileceksiniz.

SAFE yazılımı yeni özellikleriyle daha yetenekli ve basit bir kullanıma sahip. Artık cihazlarınızı sanal saldırılar dışında gerçek hırsızlığa karşı da koruyabileceksiniz. My Safe sayesinde tek bir portal üzerinden, Android ve iOS cihazlarınızı, uzaktan kilitleyebilir, hafızasını silebilir, cihazı kaybettiğinizde açık bıraktıysanız reset atabilir, hırsızı korkutmak için telefonunuzun alarm çalmasını sağlayabilirsiniz.

SAFE’in gelişmiş tasarımı sayesinde, PC, Mac ve mobil cihazlarda çok basit bir ara yüzle rahat kullanıma sahip olacaksınız. Ürünün en faydalı özelliklerinden biri de, hızlı ve performanslı çalışması sayesinde virüslü PC’lere bile SAFE’i kurabileceksiniz. Virüs yüzünden yavaşlayan makineyi bu şekilde temizlemeniz mümkün olacak.

F-Secure SAFE bireysel ya da kurumsal kullanıcıya yıllık ödeme bazlı hizmet veriyor. Türkiye’de 1, 3 ve 5 cihazı destekleyen modelleri ile satışa sunuldu. F-Secure SAFE’in 30 günlük ücretsiz sürümünü, www.f-secure.com/safe adresinden ya da Google Play’den indirebilirsiniz.

En İyi Koruma Şimdi Daha Yetenekli

PC’lerini korumak isteyen ev kullanıcılar için F-Secure’in Internet Security 2015 programı, uçtan uca güvenlik sunuyor. Ürünün sunduğu güvenlik teknolojisi, bağımsız firmaların yaptığı testlerde en iyi sonuçlara ulaştı, ayrıca yazılımın teknolojisi AV-TEST’ten üst üste üç kez En İyi Performans Ödülü kazandı. PC için, SAFE’in sunduğu gibi Internet Secuirty 2015 de, hızlı performansıyla dikkat çekiyor. Tek tıklamayla başlayan kurulum tıpkı SAFE gibi, virüslü bilgisayarlara bile programın yüklenmesini sağlıyor. Ürün, yükleme yapmadan önce virüslü bilgisayarları temizleyebiliyor.

F-Secure 2015 güvenlik yazılımı bu ürünlerle birlikte geliyor:

  • F-Secure SAFE – tüm cihazlar için internet güvenliği (PC, Mac, Android, iOS, WP8)
  • F-Secure Internet Security 2015 – Uçtan uca PC güvenliği
  • F-Secure Anti-Virüs – PC ve Mac’lere saldıran, virüs, spyware, malware’lere karşı koruma.
  • F-Secure Çevrimiçi Tarama – PC’leri ücretsiz tarar ve temizler
  • F-Secure Güvenli Arama – Arama motoru sonuçlarınızı tarar güvenli olanlara tıklamanıza izin verir diğerlerini engeller.
  • F-Secure Uygulama İzinleri– Android cihazlarınızdaki tüm uygulamalar için izinleri kontrol eder, zararları gösterir ve kötücül uygulamaları engeller.
  • F-Secure Freedome – VPN, çevrimiçi güvenlik ve özel hayatınızın korunması tek bir tuşla sunulur.
  • F-Secure Tek Şifre – Tek bir ana şifreyle, tüm şifrelerinizi koruyabilir ve onları kullanabilirsiniz.
  • F-Secure – Switch on freedom
  • F-Secure Finlandiyalı internet güvenliği ve özel hayatı koruma şirketidir. Milyonlarca insanın, internette güvenle dolaşmasını, alışveriş yapmasını, kişisel bilgilerini korumasını, çevrimiçi tehditlerden mağdur olmadan paylaşımda bulunmasını sağlıyoruz. Dijital özgürlüğün savunucularıyız. Siz de bu harekete katılın ve özgürlüğe güç verin.

Yorum yapın