Facebook Arkadaş Bulucu

Adamlar nasıl spam atarız, nasıl reklam yaparız, nasıl Facebook’a üye çekeriz diye düşünmeye çalışmaya devam ediyorlar. Takdir etmek lazım.  Facebook milyonlara hitap ederken bu dünyanın dışındakileri de kendi sınırlarına çekmek için elinden geleni ardına koymuyor. Spamsa spam, reklamsa reklam akıllarına ne geliyorsa yapmışlar.

Evet Facebook’un arkadaş bulucu aracından bahsediyorum.  MSN, Gmail, Skype gibi ağlarınızda ekli olan kişileri Facebook üzerinde arkadaşınız olarak eklemek için yapılmış bir araç size arkadaşlarınızı bulmak ister misiniz? Diye soruyor.  Messenger, Skype gibi kullandığınız servisleri ekleyerek  arkadaş listenizi Facebook üzerine aktarabilmektesiniz.  Şimdilerde ise Skype ile karşımıza gelmeye başladı.

İyi güzel de kardeşim bunu yaptığımda beni Spam listesine alıyorsun?

Messenger servisini girdim arkadaşlarımı bulduğunu söyledin ekledin iyi güzel ertesi gün de Skype için bir servis çıkarttığını gösterdin. İyi bunu da ekleyelim dedik.  O da ne?  Servisi alıp arkadaşlarımı ekledikten sonra hiçbir arkadaş ekleme talebimi kabul etmemeye başladı.  Kendisi buldu arkadaşlarımı ama bir şekilde bloke etti beni. Meğer beni spamcı olarak ilan etmiş. Üstüne üstlük 24 saatliğine de bloke etti. Yuh artık dedim yuh.  Bari bir sistem kuruyorsunuz doğru düzgün çalışsın öyle değil mi?

Not: Eğer skype, msn gibi servisleri arkadaş bulucuya eklerseniz tüm arkadaşlarınıza Facebook bol bol spam yapıyor bunu da aklınızdan çıkarmayın….

“Facebook Arkadaş Bulucu” üzerine bir yorum

Yorum yapın