Facebook FBML Sekmesine Paylaş Butonu Eklemek

Facebook fan sayfamı karıştırırken acaba özel olarak FBML uygulaması ile eklediğim sekme içerisine Facebook Paylaş butonu eklenir mi diye merak ettim.  Çünkü birçok fan sayfasına buna benzer şekilde uygulamalar yerleştirilmişti.  Biraz kurcaladıktan sonra aşağıdaki kodlara ulaştım. Bu kodlar sayesinde Facebook Fan sayfanız içerisine FBML eklentisi ile eklediğiniz sekmelere “Paylaş” butonu ekleyebilmektesiniz.

Mevcut FBML uygulamanıza gittiğinizde aşağıdaki kodları içerisinde uygun bir yere yapıştırarak Facebook Fan sayfanızın üzerine bir “Paylaş” butonu eklemiş olacaksınız.

<fb:share-button>
<meta name="medium" content="mult"/>
<meta name="title" content="TEAkolik.com Sevenleri"/>
<meta name="description" content="TEAkolik.com Sevenleri"/>
<link rel="image_src" href="url to image location" />
<link rel="target_url" href="http://facebook.com/TEAkolik.fan"/>
</fb:share-button>

Kodlara dikkat ederseniz sayfa üstündeki “title ve description” etiketlerinin de kullanıldığını rahatlıkla görebilirsiniz. Yapmanız gereken sayfanıza göre içerideki açıklamaları ve Fan sayfanızın bağlantısını değiştirmenizdir.  Kolay gelsin…

“Facebook FBML Sekmesine Paylaş Butonu Eklemek” üzerine 5 yorum

  1. Saol hocam, birde static fbml icinde “Begen” butonu nasil ekliyebiliriz paylasirsan cok sevinirim (5 saat oldu ugrasiyorum)

    Yanıtla
  2. Hocam tam anliyamadim, yazinizdaki fbml-share butonu bense xfbml-like butonunu fbml sayfama nasil koyabilirim demek istiyorum?

    Yanıtla

Yorum yapın