Facebook Hesap Kapatma – Türkçe

Önceki Facebook Hesap Kapatma yazım epeyli ilgi görmüştü.  O zamanlar Facebook ingilizce olduğu için resimleri o zamanki ekran görüntülerine göre eklemiştim.  Şimdi ise yeniden bir hesap nasıl kapatabilirsiniz yazısıyla ekran görüntülerini ekliyorum.

Facebook’u tamamiyle silmek için : https://ssl.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

bu bağlantıyı tıklayıp giriş yapın ve hesabınızı silin. Yada hesabı dondurmak isterseniz..

1. Facebook hesabımızı açıp sağ üstteki “Ayarlar” menüsüne geliyoruz.

Face_1

2. Ayarlar menüsü altında çıkacak olan “Hesap Ayarları” sekmesini tıklıyoruz.

Face_2

3.  Karşımıza gelen pencerede en alttaki “Hesabı Dondur” bölümüne gelerek “Dondur”  bağlantısını tıklıyoruz.

Face_3

4. Bize Facebook hesabımızı neden kapatmak istediğimizi soracak.  Seçeneklerden bir tanesini işaretleyip yada diğer’i seçerek nedenimizi belirtiyoruz.

Face_4

5. “Hesabımı Dondur” butonuna basıyoruz.

Hepsi bu kadar basit. Unutmayın Facebook hesap kapatmaz.  Yalnızca hesabı dondurur. İlerde tekrar Facebook’a girerseniz kaldığınız yerden devam edecektir. Girmezseniz hesabınızı bu şekilde kapatmış olacaksınız.  Size bir e-mail gelecek. Bu E-mail deki bağlantıyı tıklayıp işlemi bitirin.

Kolay gelsin.

“Facebook Hesap Kapatma – Türkçe” üzerine 61 yorum

 1. Arkadaslar face hesabı kapatılmaz. Ama kapıtılmasını istiyosanız bütün arkadaslarınız sizi sürekli facede bi konudan şikayet etsin. bu işlemi sürekli yapsın ama. Sürekli şikayet aldığınız için zaten kapatılacaktır. Kapananlarınkide şikayet edildiği için kapanıyo :)

  Cevapla
 2. merhaba arkadaşlar ben kural ihlali için hiç bir sorumsuzluk yapmadım saygıszlk weya hakaret tarzı gbide bşiy yapmadım ama nedense kapataıldı ve tekrar geri açmak istiyorum ama açamıyorum lütfen bana yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler…

  Cevapla
 3. ya evet anlatmışsınız bunları biliyorum da o hesabı ne kadar süre açmamamız lazım bizim arkadaşlar 15 gün diyo ama doğru mu ?

  Cevapla
 4. Arkadaşlar ben facebook hesabımı kapatmak istiyorum. Dondurmak istemiyorum. Facebook sayfam arama motorlarında görünmesin bunu nasıl yapabilirim. Herhangi bir fikri olan var mı?

  Cevapla
 5. Selam ben feysdeki bu hesabimi kapatmak istiyorum cunki sevgilim burda bulunmami istemiyor benim icin onemli olan askimdir onu kayb etmek istemiyorum lutfen bena bu hesabimi kapatmama yardim edin rica ediyorum…..

  Cevapla
 6. umarım silinmiştr yaaa ben yukarıdaki adresi tıkladım silindi dedi hadi bakalım bu arada alla bu siteden razı olsunnn :grin: :grin:

  Cevapla
 7. anasayfadan sağ üst köşede hesap var tıklayın seçeneklerde yardım merkezi var ona tıklayın.. açılan sayfada sağ orta köşede yaygın aramalar hesabımı silmek istiyorum var ona tıklayın size söylenilenleri yapın 14 gün faceye girmeyi tamamen silinir hesabınız

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)