Facebook’ta Yeni Özellik “Tüm Bilgileri İndir”

Biraz önce test etme imkanı buldum. Yaklaşık 1 ay önce eklenen özelliklerden bir tanesi. Açıkcası facebook hesabını kapatanlar, hesabı kapatılanlar veya kapatılma gibi bir korkusu olup yedeklemek isteyenler için birebir apranax tadında…

Adından da anlayabileceğiniz gibi Facebook üzerinde olan bütün bilgilerinizi birkaç tıklama ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Yapmanız gereken ise çok basit birkaç işlev. Bugün sağolsun Zeki Ankun arkadaşım hatırlattı. Bende siz değerli okuyucularımla paylaşmak istedim. Facebook hesabınızı arada bir yedeklerseniz ileride hesap kapatma gibi birşeyle karşılaştığınızda pek bir kaybınız olmaz. Yeniden bir hesap açıp kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Özelliklede aldığınız yedekler arasında kullanıcıların feedlerinize veya resimlerinize yaptıkları yorumların da olduğunu belirtmek isterim.

Facebook hesabınızı yedeklemek için;

Facebook ana sayfasında sağ üstte bulunan “Hesap” menüsüne gelip “Hesap Ayarları” nı tıklıyoruz. Açılan sayfadan en altın bir üstünde “Bilgileri indir” var. Hemen sağ tarafındaki “Daha fazla bilgi” kısmına tıklıyoruz ve bizden şifremizi istiyor. Facebook şifremizi yazdıktan sonra karşımıza bir güvenlik kontrolü gelecek. (Eğer bu işlemi ilk defa yapıyorsanız Facebook size bir mail atıyor. Mail’deki bağlatıyı tıklıyorsunuz ve Facebook güvenlik kontrolü karşınıza geliyor)

Size arkadaşlarınızın fotoğraflarını çıkartarak isimlerini soruyor. En uyuz olduğum şey. Facebook’taki yeni güvenlik önlemlerinden bir tanesi.  Bu güvenlik kısmını başarıyla geçerseniz bilgileri indir butonu karşınıza gelecek.

Tıklayıp bilgileri indirdikten sonra size sıkıştırılmış dosyayı açıp içine bakmak kalıyor. Resimleriniz, feedleriniz, yorumlarınız hepsi bu dosyanın içerisinde yer almakta..!

“Facebook’ta Yeni Özellik “Tüm Bilgileri İndir”” üzerine 7 yorum

 1. gectigimiz gunlerde bir grup hacker facebooktaki guvenlik aciklarina dikkat cekmek icin 100 milyon kisinin tum bilgilerini Torrent’e vermis ve buyuk ses getirmisti. Iste bu bilgiler bu yontemle toplanmisti. Esasinda kullanici icin yapilmis her guzellik detayli olarak test edilmediginde yeni birer el bombasi olarak Mark Zuckerberg’in arka cebine giriyor.

  detay.
  http://mcaf.ee/290c6

  Cevapla
 2. iyi aksamlar evet guzel uygulama ERA nın yazıklarına aynen katılıyorum test guvenlik test sart facebook da kimse bilgilerinin korsanların elinde olmasını istemez

  Cevapla
 3. indirdim ve çok gzl bir düşünce yapmışlar. herşey index.html içinden görebiliyorsun. sende olmazsan bilgim olmayacaktı. yaklaşık 10 mb indi. bilgi için çok sağol.

  Cevapla
 4. daha ne yapsın facebook bence çok güzel bir özellik tüm riskine rağmen bende hesabımdaki onca fotoğraf videoyu nasıl indirecem diye düşünüyordum

  Cevapla
 5. indirilen arşivde arama geçmişi de gözüküyor mu acaba. ben arama geçmişimi sildikten sonra arviş indir demiştim

  Cevapla

Yorum yapın