Firefox 3.6 Yayınlandı.

Mozilla’nın Firefox tarayıcısı bir süredir 3.6 sürümünü RC adı altında beta olarak kullanıcılarına sunmuştu.  Şimdi ise meşhur Firefox tarayıcı 3.6 tam sürümü ile karşımıza geldi.  70 farklı dilde sunulan Firefox sürüm notlarına şöyle bir göz attığımızda 3.6 serisi 3.5.X serisine göre çok daha hızlı olduğu göze çarpıyor. Bunun dışında tam ekran video izleyebilme, open font format ile daha hızlı kullanım, plugin hatırlatıcı gibi yeni özellikler eklenilmiş.

Firefox’ta en büyük sıkıntım java ve flash tabanlı sekmelerin sayısı arttıkça sistemin aşırı ram ve cpu tüketmesi.  3.6 sürümünde bununla ilgili bir geliştirme göremedim ama firefox üzerinde epeyli bir iyileştirilme yapıldığı belirtilmiş. Bakalım 3.6 ile neler değişti…

Firefox sürüm notları : http://www.mozilla-europe.org/tr/firefox/3.6/releasenotes/

Firefox 3.6 indir:  http://download.mozilla.org/

“Firefox 3.6 Yayınlandı.” üzerine 2 yorum

  1. Yeni sekmelerle ilgili bazı düzenlemeler yapılmış ve bu benm uzun zamandır görmek istediğim şeydi:/

    Cevapla
  2. Hız olarak Chrome u geçememiş hala.Sanıyorum html 5 tam ekran video oynatma bu sürümle geldi. Firefox 3.7 çıkmayacakmış.Firefox Chrome gibi çok az yer işgal etse çok güzel olacak.

    Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)