Geleceğin Eğitim Sistemi Başlıyor

Eğitimde yenilikçi uygulamaları hayata geçiren FMV, Akademik Yaz Kampıyla, bilimsel öğrenme teknikleriyle oyunla öğrenmeyi birleştiriyor. Michigan State Üniversitesi öğretim görevlilerinin liderliğinde yapılacak Akademik Yaz Kampı’nda ‘Microsoft Kodu’ programıyla yaratıcı ve eğlenceli bir öğrenme sürecinin kapıları açılacak.

FMV Işık Okulları Ayazağa kampüsünde 25 Haziran–6 Temmuz tarihleri arasında ikincisi gerçekleşecek “Oyun Dizaynı ve Öğrenme Akademik Yaz Kampı” Michigan State Üniversitesi’nden araştırmacıların liderliğinde yapılacak.

Öğrencilerin oyun yoluyla düşünsel becerilerinin arttırmasını hedefleyen kamp,  oyun ve animasyon dizayn programlarının kullanılarak karmaşık sistemlerde problem çözme ve işlemsel düşünmeye yeteneklerinin gelişimini sağlamayı hedefliyor.

Günümüz eğitim bilimlerinin temel hedeflerinden biri olan bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanında sahip olunan beceriler ile teknoloji kullanma becerisinin birleştirilmesine dayalı “Computational Thinking” / “İşlemsel Düşünce” yeteneğini çocuklara eğlenceli bir biçimde kazandırmayı amaçlayan kamp ‘Microsoft Kodu’ temelli programlarla destekleniyor.

ABD’de uzun yıllardır kullanılan Microsoft Kodu çocukların öğrenme becerilerini arttıran eğlenceli bir sistem olarak modern eğitim tekniklerinden biri olarak kabul ediliyor. Kamp süresince Microsoft Kodu programı kullanarak günün bir bölümünde işlemsel düşünce geliştirmeye yönelik oyun ve animasyonlar dizayn edilirken, geriye kalan zamanda da yaratıcı düşünmeye dayalı problem çözümü ve takım çalışmalarıyla öğrencilerin geleceğe hazırlanmalarında önemli katkılar sağlanacak.

10 gün sürecek kampa Michigan State Üniversitesi öğretim görevlileri, David Matthew Boyer, Tyler Charles DeBruler , Kristen Marie Kereluik  ve ayrıca FMV Işık Okulları eğitmeni Mete Akcaoğlu katılarak  koordinatörlük görevini üstlenecekler.

Yorum yapın