Gmail Yeni Özellik; Öncelikli Postalar…

Google yeniliklerine devam ediyor. Google hizmetleri arasından en popüler olan Gmail e-posta servisine yeni bir özellik ekledi. Bu sabah e-postalarımı açtığımda ekranımın sağ üst köşesinde ufak bir not gördüm. Artık e-postalarım için inbox’ımı daha verimli kullanabileceğim bir özellik oldu.

Eğer çok fazla e-posta alıyorsanız bunların arasından önemli olan öncelikli olan e-postaları seçmek zor bir iştir. Hele ki bazen önemli bir e-postanız arada kaynayıp birkaç gün geç fark etmenize bile sebep olabilir. Düne kadar bu tip e-postalarım için Google’ın etiketleme ve filtreleme özelliklerini kullanmaktaydım. Mesela x kişisinden gelen e-postaları y olarak etiketle ve z klasörüne at gibi…

Google’ın yeni özelliği Gmail üzerinde gelen e-postalarınız arasında sohbet ettiğiniz kişiler, son açtığınız iletiler gibi farklı kriterlere göre önemli e-posta özelliğini kullandırtabiliyor. Önemli olarak belirlediğiniz e-postalar inbox’ınız üzerinde çıkan farklı bir bölümde listeleniyor. Bu sayede gelen diğer e-postaların kalabalığından kurtulup özel e-postalarınızı rahatlıkla en üstte ve ayrı olarak görebilmektesiniz. E-postanızın sol kısmındaki “Öncelikli E-postalar” gezinme bağlantısını tıkladığınızda üç gruba ayrılmış iletilerinizi görürsünüz:

Önemli ve okunmamışlar, Yıldızlı ve Diğer her şey.

Öncelikli E-postalar, bir iletiyi yanlışlıkla önemli olarak işaretlerse veya sizin için önemli bir e-postayı işaretlemezse onu daha iyi seçim yapacak şekilde eğitebilirsiniz. Bunun için söz konusu iletiyi seçin ve “önemli olarak işaretle” veya “önemli değil olarak işaretle” düğmesini tıklayın. Bunlar, Şuraya taşı ve Etiketler açılır menülerinin solundaki artı ve eksi simgeleri olan düğmelerdir.

Önemli değil olarak işaretlediğiniz ileti Önemli bölümünden kaldırılır. Zamanla Öncelikli E-postalar, sizin için önemli olan şeyleri öğrenir ve bu düğmeler aracılığıyla sağladığınız geri bildirimleri de öğrendikleriyle birleştirir.

Gmail kutunuzda sağ üstte ufak bir göz gezdirin 🙂

“Gmail Yeni Özellik; Öncelikli Postalar…” üzerine 6 yorum

  1. merhaba , sözkonusu özellik bütün gmail hesaplarında etkin değil sanırım…Mesela ben göremedim.

    Cevapla
  2. Google blog’da okumustum, sanirim spam filtreden sonraki epostada ilk gelisme bu sanirim. Tskrler google 🙂

    Cevapla
  3. Sayenizde farkettim ve ayarları hemen yaptım. Çok ta pratik oldu benim için. Paylaşımınız için teşekkür ederim

    Cevapla

Yorum yapın